Справа№464/1230/21
пр.№ 3/464/906/21
13.10.2021 суддя Сихівського районного суду м. Львова Чорна С.З., за участю: особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , потерпілого ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого начальником відділу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів),
за ч.1 ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , 15.02.2021 о 17.40 год. у м.Львові по вул. Сихівська,12а керуючи транспортним засобом «Mitsubishi Pajero» д.н.з. НОМЕР_1 , не дотримався безпечного бокового інтервалу, здійснив виїзд на сніговий вал, в результаті чого відбулось зіткнення з транспортним засобом марки «Subaru Outback» д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався в зустрічному напрямку, чим порушив вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення заперечив, оскільки дороги були нерозчищені, в результаті чого його автомобіль занесло та відбулось зіткнення.
Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що в даній дорожній ситуація винними є Сихівська районна адміністрація, оскіли дорога була нерозчищена, внаслідок чого відбулось зіткнення його автомобіля з автомобілем ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , потерпілого ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №539366 від 15.02.2021 вбачається, що ОСОБА_1 порушив п.13.1 Правил дорожнього руху.
Пунктом 13.1 Правил дорожнього руху передбачено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Отже, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , 15.02.2021 у вказаній вище дорожній обстановці зобов'язний був виконати п.13.1. Правил дорожнього руху.
Відповідно до висновку №1802 від 30.07.2021 чи відповідали дії водія ОСОБА_1 вимогам п.13.1 ПДР не встановлено.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 539366 від 15.02.2021, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди та іншими зібраними матеріалами справи.
Суд критично розцінює пояснення ОСОБА_1 про те, що результатом ДТП було нерозчищені дороги, в результаті чого відбулось зіткнення, оскільки учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог ЗУ «Про дорожній рух», Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху.
Оскільки, відповідно до акту обстеження ділянка покриття проїзної частини має слизькість, сніг, снігові вали хоч і не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97, однак даний стан проїзної частини створений в результаті несприятливих погодних умов.
Крім цього, згідно даного акту останні заходи щодо прибирання проїзної частини здійснювались 15.02.2021, тобто в день вчинення ДТП.
Таким чином, оцінивши в сукупності, встановлені в ході судового розгляду обставини, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно положень ст.38 КУпАП, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження. За умовами п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпА.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення, складеного 15.02.2021 серії ДПР18 № 539366 на день розгляду справи 13.10.2021 закінчився строк накладення адміністративного стягнення, а тому провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись ст.ст.38, 124, ст.247 п.7, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
В зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.
Суддя Чорна С.З.