Справа № 463/2334/14-к
пр.№ 1-в/464/158/21
11 жовтня 2021 року Сихівський районний суд м. Львова
в складі: головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові подання т.в.о. начальника ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
т.в.о. начальника ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до суду із поданням, в якому просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 рік із визначеними обмеженнями у відповідності до п. В ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В обґрунтування подання покликається на те, що ОСОБА_4 перебуває на профілактичному обліку ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, оскільки раніше судимий 29.12.2014 Личаківським районним судом м.Львова за ч. 3 ст. 187 КК України до семи років позбавлення волі, покарання відбував у ДУ "Дрогобицькій виправній колонії №40". За час перебування на профілактичному обліку ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, офіційно не працює, зловживає алкогольними напоями, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали подання подання, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до п.«В'ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється особам, засудженим до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст.2 цього ж Закону).
Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної поліції. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно із постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України №3 (v0003700-93) від 04.06.93, №19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.1986 р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.
В ході розгляду подання встановлено, що покликання т.в.о. начальника ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 на те, що ОСОБА_4 не бажає ставати на шлях виправлення на знайшло свого підтвердження; факт притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст.178 КУпАП та ч. 1 ст.44 КУпАП не може бути розцінено як систематичне порушення громадського порядку і прав інших громадян, матеріалами подання не підтверджено те, що ОСОБА_4 притягався до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1,2 ст. 130 КУпАП, а відтак в задоволенні подання слід відмовити.
Крім цього, суд зазначає, що працівниками поліції не забезпечено явку засудженого ОСОБА_4 до суду, що унеможливлює роз'яснення такому обмеження у відповідності до п. В ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі п. «В» ст.3, ст. ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
в задоволенні подання т.в.о. начальника ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 відмовити.
На ухвалу протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1