Справа № 444/2881/21
Провадження № 3/444/1401/2021
11 жовтня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби "Рава-Руська" 7 прикордонного Карпатського загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), громадянина Республіки Туреччини, ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт громадянина Республіки Туреччина серії НОМЕР_1 , виданий уповноваженим органом Республіки Туреччина 03.08.2021р.
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 05.09.2021 року о 20 год. 20 хв. вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України в Республіку Польща поза межами пунктів пропуску через державний кордон України на напрямку 629 прикордонного знаку на відстані близько 1000 метрів від лінії державного кордону, територія Рава-Руської ОТГ Львівської області, внаслідок чого 05.09.2021 року був затриманий прикордонним нарядом "Група реагування" від відділу прикордонної служби "Рава-Руська" 7 прикордонного Карпатського загону. Своїми діями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в судове засідання не з'явився, однак в матеріалах справи наявна заява про розгляд справи у його відсутності.
Факт вчинення ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 239503 від 06.09.2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 05.09.2021 року, протоколом про адміністративне затримання від 05.09.2021 року, рапортом інспектора прикордонної служби.
Дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як він вчинив спробу перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Обставини, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) судом не встановлені.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Згідно ст. 16 Кодексу України про адміністративні правопорушення іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), суддя враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, не працює, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а тому з врахуванням наведеного, суд приходить до переконання, що так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, до правопорушника необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що знарядь чи засобів вчинення правопорушення немає.
Ті речі, які виявлено та вилучено у правопорушника для тимчасового зберігання суд вважає не є знаряддями і засобами вчинення правопорушення.
Суддя враховує, що такі повернуті особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в останній редакції), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн., а тому дана сума підлягає стягненню з правопорушника в користь держави.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч. 1 ст. 204-1, статтями 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 500 (п'ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), громадянина Республіки Туреччини, в дохід держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
Строки і порядок виконання постанови про накладення штрафу визначені ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя: Мікула В. Є.