13.10.2021
ЄУН 337/5546/21
Провадження № 3/337/1687/2021
13 жовтня 2021 року Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Сидорова Марина Володимирівна, за участю секретаря Сабліної А.А., прокурора Дніпровської окружної прокуратури м.Запоріжжя Запорізької області Беклеміщевої Ю.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Запоріжжі справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області ДСР НП України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м.Осипенко Запорізької області, громадянина України, пенсіонера, до звільнення 02.11.2020р. займав посаду капітана - змінного механіка суднового теплоходу «Кречет» Запорізької дільниці, філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1
-за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , займаючи посаду капітана - змінного механіка суднового теплоходу «Кречет» Запорізької дільниці, філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії», відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.1 ст.45, п.5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016р., несвоєчасно, а саме 25.09.2020 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , займаючи посаду капітана - змінного механіка суднового теплоходу «Кречет» Запорізької дільниці, філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії», відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.2 ст.45, п.5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016р., будучі звільнений 02.11.2020р. з займаної посади, несвоєчасно, а саме 10.06.2021 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «перед звільненням» за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 01.01.2020р. по 02.11.2020р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , до звільнення 02.11.2020р. займаючи посаду капітана - змінного механіка суднового теплоходу «Кречет» Запорізької дільниці, філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії», відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.2 ст.45, п.5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016р., несвоєчасно, а саме 29.04.2021 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «після звільнення» за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав та погодився з обставинами, викладеними у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАП, пояснив, що дійсно вказані декларації подав несвоєчасно, тому що було багато роботи, а після виходу на пенсію вважав, що її подавати вже не потрібно.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що причини несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій не є об'єктивними, він був обізнаний про необхідність та строки подання е-декларації. Обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , який визнав свою вину у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Так, згідно з ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією 527 від 24.09.2021р., №528 від 24.09.2021р., №529 від 24.09.2021р., якими встановлено факти вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП; повідомленням Національного агентства з питань про запобігання корупції від 27.05.2021р. №47-06/37421/21 про факт несвоєчасного подання декларацій особами, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; особовою карткою працівника ОСОБА_1 ; копіями наказів начальника філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії»: №32-к від 05.02.2020р. про переведення змінного капітана - змінного механіка суднового т/х «Шляховик-2» служби флоту ОСОБА_1 на посаду капітана-змінного механіка суднового т/х «Кречет» служби флоту, №425-к від 02.11.2020р. про звільнення ОСОБА_1 з посади капітана-змінного механіка суднового т/х «Кречет» Запорізької дільниця з 02.11.2020р. за угодою сторін відповідно до п.1 ст.36 КЗпП України; копією заяви ОСОБА_1 про ознайомлення вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування від 05.02.2020р.; копією посадової інструкції капітана-змінного механіка, копією Положення про філію ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії», роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларацій, письмовими поясненнями ОСОБА_1 в матеріалах справи та у судовому засіданні та іншими матеріалами справи.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки ним несвоєчасно подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв'язку з чим він підлягає адміністративний відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив три адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, то стягнення на ОСОБА_1 слід накласти в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення суд, керуючись вимогами ст.33, 36 КУпАП, вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850,00 грн., оскільки він вину визнав, щиро кається, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Керуючись ч.1 ст.172-6, 221, 283 КУпАП ,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави (Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м. Запоріжжя/21081100; Код ЄДРПОУ отримувача: 37941997; Номер рахунку отримувача: UA558999980313060106000008479. Код класифікації доходів бюджету 21081100).
У разі несплати у встановлений законом строк штрафу, на підставі ст.308 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 у примусовому порядку подвійний розмір штрафу, тобто 1700,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код ЄДРПОУ отримувача: 37993783; Номер рахунку отримувача: UA 908999980313111256000026001. Код класифікації доходів Бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя продовж 10 днів з дня її проголошення.
Суддя М.В. Сидорова