Постанова від 11.10.2021 по справі 674/1317/21

Справа № 674/1317/21

Провадження № 3/674/565/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2021 року м.Дунаївці

Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М., розглянувши матеріали Відділу поліцейської діяльності №1 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт НОМЕР_1 від 09.07.1998 року

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №166109 від 19.09.2021, ОСОБА_1 19.09.2021 о 12 год. 05 хв., в с.Смотрич по вул. Зарічна, 1 керував мотоблоком "Зубр" « явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкірного покриву обличчя, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки із використанням газоаналізатора «Алкотест-6810» чи в медичному закладі відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 та відповідно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

Всупереч зазначених вимог КУпАП, п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженими наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376 матеріали направлені до суду з наведеними нижче недоліками.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №166109 складеного інспектором СРПП ВПД №1 Кам'янець-Подільського РУП в Хмельницькій області, місце вчинення адміністративного правопорушення зазначено « АДРЕСА_2 », місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зазначено « АДРЕСА_1 », однак не вказано повного найменування адміністративно-територіальної одиниці (район, область).

У супровідному листі ВПД №1 Кам'янець-Подільського РУП в Хмельницькій області від 20.09.2021 року №4222/121/108/123-2021 зазначено, що направляються матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 .

Згідно відкритих джерел інформації у Хмельницькій області є такі населені пункти: село Смотрич, Кам'янець-Подільської територіальної громади, Кам'янець-Подільського району, Хмельницької області та селище міського типу Смотрич, Смотрицької селищної об'єднаної територіальної громади, Кам'янець-Подільського району (колишнього Дунаєвецького району), Хмельницької області.

Відсутність достовірних відомостей про місце вчинення адміністративного правопорушення та місце проживання ОСОБА_1 , унеможливлюють визначення місця розгляду справи, вирішення її в точній відповідності з законом та позбавляє суд можливості забезпечити право особи, що притягається до адміністративної відповідальності на участь у розгляді справи.

Крім того, у протоколі у графі «особу встановлено» зазначено «паспорт НОМЕР_1 від 09.07.1998 року», однак не вказано ким видавався паспорт ОСОБА_1 . Також, до матеріалів справи не долучено копії паспорта особи, зазначеної у протоколі про адміністративне правопорушення, що позбавляє суд можливості ідентифікувати особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Окрім цього, в матеріалах справи відсутня інформація про те, чи видавалось посвідчення водія ОСОБА_1 .

За змістом ст.ст.279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення, при цьому, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).

За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до Відділу поліцейської діяльності №1 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.

Керуючись ст.ст.254, 256, 268, 278, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Відділу поліцейської діяльності №1 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О. М. Сосна