Ухвала від 12.10.2021 по справі 607/18102/21

УХВАЛА

12.10.2021 Справа №607/18102/21

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Вийванко О.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради про визнання права на інформацію на звернення порушеним, визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до відповідача Відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради, в якій просить визнати його право на інформацію на звернення порушеним, визнати винним, притягнути Відділ земельних ресурсів до адміністративної відповідальності за ст. 212-3 КУпАП; визнати його право на інформацію та на звернення щодо повідомлення згідно ст. 11 «Одержання електронних документів» ЗУ «Про електронні документ та електронний документообіг» порушеним, зобов'язати Відділ земельних ресурсів надати повідомлення згідно ст. 11 «Одержання електронних документів» у відповідності до запиту; визнати протиправною бездіяльність Відділу земельних ресурсів щодо надходження запиту 28.02.21: здійснити реєстрацію та надати запитувану інформацію, підтвердження реєстрації копію надходження із вхідним штампом та реєстраційним індексом.

Оглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 185 ЦПК України, у разі надходження до суду справи, що підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства, після закриття провадження Верховним Судом чи судом апеляційної інстанції в порядку господарського чи адміністративного судочинства, суд перевіряє наявність підстав для залишення позовної заяви без руху відповідно до вимог цивільного процесуального закону, чинного на дату подання позовної заяви.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Отже, поняття «суду, встановленого законом» зводиться не лише до правової основи самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність, тобто охоплює всю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Положеннями частини 1 статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно ст. 20 ЦПК України, не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Позивач ОСОБА_1 , звертаючись в суд із позовною заявою до відповідача Відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради, просить в одній із вимог визнати його право на інформацію на звернення порушеним, визнати винним, притягнути Відділ земельних ресурсів до адміністративної відповідальності за ст. 212-3 КУпАП.

Однак, порядок притягнення до адміністративної відповідальності та застосування адміністративних стягнень встановлено нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Згідно із ст. 221 КУпАП, судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, статтями 212-2 - 212-24 цього Кодексу.

У відповідності до ч. 2 ст. 246 КУпАП, порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах визначається цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності має вирішуватись в порядку, визначеному КУпАП, а тому, питання притягнення до адміністративної відповідальності не підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 188 цього Кодексу).

Згідно із частиною 4 статті 188 ЦПК України, не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку щодо неможливості об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства.

Отже, позовна заява підлягає поверненню позивачу, оскільки ним при зверненні до суду порушено правила об'єднання позовних вимог.

При цьому, згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що оскільки позивачем при зверненні до суду порушено правила об'єднання позовних вимог, позовну заяву слід вважати неподаною та повернути позивачу.

На підставі наведеного, керуючись ст. 185, 259, 260, 261, 352-354 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради про визнання права на інформацію на звернення порушеним, визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - вважати неподаною та разом із доданими до неї документами повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що розгляд справи про притягнення осіб до відповідальності відповідно до ст. 212-3 КУпАП здійснюється місцевим загальним судом в порядку передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання до Тернопільського апеляційного суду.

Ухвала суду складена та підписана 12 жовтня 2021 року.

СуддяО. М. Вийванко