Номер провадження 3/229/1639/2021
ЄУН 229/4869/21
11 жовтня 2021 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Рагозіна С.О., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який офіційно не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
11 та 14 липня 2021 року ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 психологічне насильство в сім'ї, а саме висловлювався в її бік нецензурною лайкою.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що насильство відносно ОСОБА_2 він не вчиняв, просто між ними виникла сварка, під час якої вони розмовляли один з одним голосно.
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що ніякого психологічного насилля відносно неї ОСОБА_1 не вчиняв, дійсно між ними виникла сварка з побутових питань і вони в телефонній розмові посварилися, гучно розмовляли.
Суддя, дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, дійшла до наступних висновків.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, п.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», визначається, що домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Суддя, об'єктивно з'ясувавши обставини справи, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУПАП, а саме вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) психологічного характеру (погрози, образи), внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Суддя вважає, що адміністративна справа підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 36, 247 КУпАП, суддя
об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 3/229/1639/2021 ЄУН 229/4869/21 та № 3/229/1640/2021 ЄУН 229/4870/21 відносно ОСОБА_1 .
Присвоїти справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 номер 3/229/1639/2021 ЄУН 229/4869/21.
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня постановлення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: С. О. Рагозіна