Справа № 946/7645/21
Провадження № 3/946/2345/21
Іменем України
13 жовтня 2021 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Яковенко І.І., розглянув справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Озерне Саф'янської ОТГ Одеської області, громадянина України, працюючого за наймом, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
25 серпня 2021 року о 04:00 годині ОСОБА_1 знаходячись на озері Ялпуг район с. Озерне Саф'янської ОТГ Одеської області, грубо порушив правила рибальства, а саме здійснював незаконний лов водних живих біоресурсів забороненими знаряддями лову - сіткою лісковою довжиною 50 м, вистою 1,5 м, вічком 55*55, не маючи спеціального дозволу, чим наніс збиток рибному господарству України виловом водних живих біоресурсів риби: карась в кількості 19 шт.*17грн., відповідно до такс, встановлених постановою КМУ № 1209 від 21.11.2011 р., на суму 323 грн. Своїми діями грубо порушив вимоги п. 3.15 Правил спортивного та любительського рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 р. № 19, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за № 269/3562, ст. ст. 52-1, 63 Закону України «Про тваринний світ», та чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Притягуваний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі та щиро розкаявся в його вчиненні.
Крім повного визнання своєї вини притягуваним, його вина у грубому порушенні правил рибальства повністю підтверджуються сукупністю досліджених судом доказів.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, у тому числі, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, речовими доказами, протоколом про вилучення речей, а також іншими документами.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення від 25 серпня 2021 року ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме здійснював лов водних живих біоресурсів забороненим знаряддям лову - однією сіткою лісковою довжиною 50 м, висотою 1,5 м, вічком 55*55.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується даними опису вилучених знарядь лову, транспортних засобів, водних біоресурсів та іншого майна, протоколу, а також даними письмових пояснень притягуваного ОСОБА_1 .
Таким чином, аналіз сукупності усіх досліджених у суді доказів, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
До обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення суд відносить щире каяття.
Обставини, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Таким чином, з урахуванням вказаних обставин справи, приймаючи до уваги особу ОСОБА_1 , його щире каяття, суд вважає, що достатнім і необхідним для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень є накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу. Суд також враховує ту обставину, що ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства за допомогою знаряддя лову - однією сіткою лісковою, а також те, що здобув водні живі біоресурси, у зв'язку з чим, в даному випадку, за доцільним буде конфіскувати зазначене знаряддя вчинення правопорушення, яке є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих біоресурсів.
В силу ч. 1 ст. 401 КУпАП, з ОСОБА_1 має бути стягнутий судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2021 року, що складає 454 грн.
Разом з тим, суд не вбачає підстав при розгляді даної справи вирішити питання про стягнення майнової шкоди, заподіяної у результаті вчинення адміністративного правопорушення, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 40 КУпАП, під час вирішення питання про накладення стягнення суд має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, заподіяної громадянинові, підприємству, установі або організації, однак з матеріалів справи не вбачаються відомості про те, якій саме особі була заподіяна майнова шкода та на користь кого така шкода повинна бути стягнута. Тому, враховуючи положення ч. 3 ст. 40 КУпАП, суд дійшов висновку, що питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, повинне вирішуватися в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 280, 283 - 285 КУпАП, суддя -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника - сітки ліскової в кількості 1 шт., довжиною 50 м, висотою 1,5 м, вічком 55*55 мм, а також з конфіскацією незаконно добутих водних живих біоресурсів - карась в кількості 19 шт. (4 кг).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Ізмаїльського міськрайонного суду І.І.Яковенко