Справа № 344/15289/21
Провадження № 3/344/6432/21
13 жовтня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Лазарів О.Б., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ., ідентифікаційний код НОМЕР_1 ,
за ч.3 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № ІФ2104/536/АВ/П/ПТ від 31 серпня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене 30.08.2021 року при проведенні позапланового заходу державного нагляду (контролю) у формі інспекційного відвідування у ФОП ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачено ч.3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: частина перша статті 21 КЗпП, частина четверта статті 24 КЗпП, ПКМУ№413.Так, в порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 здійснено фактичний допуск працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення Державній податкові службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. №413. Так, 28.08.2021 року о 14 годині 20 хвилин під час проведення інспекційного відвідування у ФОП ОСОБА_1 , за фактичним місцем здійснення діяльності за адресою: АДРЕСА_2 , заклад харчування «Супер-Піцца» встановлено, що на робочому місці знаходилась: ОСОБА_2 . Згідно наданого пояснення 28.08.2021 року о 14 год. 41 хв., ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) стажується у ФОП ОСОБА_1 за посадою оператор-касир з 27.08.2021 року, трудовий договір згідно пояснення не укладався, режим роботи - 27.08.2021 року проходила стажування 1 год., 28.08.2021 року проходить стажування з 13:00 год. до 15:00 год., заробітна плата ще не виплачувалась. Договору стажування, чи інших підтверджуючих документів щодо належного оформлення трудових відносин з ОСОБА_2 ФОП ОСОБА_1 не надано. Таким чином, ФОП ОСОБА_1 здійснив фактичний допуск працівника ОСОБА_2 до роботи без належного оформлення трудових відносин, чим порушено частину першу статті 21 КЗпП, частину четверту статті 24 КЗпП, ПКМУ № 413.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні ним адміністративного правопорушення визнав. Зокрема, суду пояснив, що фактично ОСОБА_2 до роботи не була допущена, а лише спостерігала за його діями, щоб зрозуміти, чи зможе в майбутньому виконувати таку роботу. Також на даний час ОСОБА_2 прийнято на роботу на посаду адміністратора, згідно Наказу №3 "Про прийняття на роботу" від 31.08.2021 року та у встановленому законом порядку подано повідомлення про прийняття її на роботу. Тому ОСОБА_1 просить його суворо не карати.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення № ІФ2104/536/АВ/П/ПТ від 31 серпня 2021 року, копією акту від 30 серпня 2021року №ІФ2104/536/АВ, та поясненнями, наданими ним в судовому засіданні, та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, беручи до уваги те, що діями ОСОБА_1 не заподіяно значної шкоди охоронюваних законом державним та приватним інтересам, а також те, що працівник був прийнятий на роботу на наступний робочий день після виявлення інспектором правопорушення, що підтверджується відповідними документами, суд вважає за можливе, відповідно до ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.22, 283-287, 294 КУпАП, суд, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.41 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку зі звільненням його від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд.
Суддя Олег ЛАЗАРІВ