Справа № 523/14998/21
Номер провадження 3/523/7486/21
"17" вересня 2021 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Кремер І.О., розглянувши матеріали Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , фізична особа-підприємець
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155 - 1 КпАП України,-
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали адміністративної справи від Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 155 - 1 КпАП України.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 628/11/15-32-07-06-15 від 30.07.2021 року вбачається, що 30.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи ФОП, порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: не подала до органів ДПС звітність пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій по дротовим або бездротовим каналам зв'язку; не створила щоденний у паперовій формі та/або електронній формі фіскальних звітних чеків; проводила розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару та/або без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів згідно акту перевірки від 30.07.2021 р. бланк №003846, чим порушила п.7, п.9, п.11, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155 - 1 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, будучи належним чином повідомленою про час та місце слухання справи. А тому розгляд справи проводиться за її відсутності відповідно до положень ст. 268 КпАП України.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Диспозицією ч. 1 ст. 155 - 1 КпАП України передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно приписів п. 7 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані подавати до контролюючих органів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Відповідно до приписів п. 9 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними реєстраторами розрахункових операцій фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Згідно приписів п. 11 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної під категорії згідно - з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП України, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
З наявного в матеріалах справи Акту (Довідка) за № 15748/15/53/2529512244 від 02.08.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 не забезпечила проведення розрахункової операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменувань в частині зазначення коду товарної під категорії згідно УКТ ЗЕД.
Таким чином, вина правопорушника підтверджується також Протоколом про адміністративне правопорушення № 628/11/15-32-07-06-15 від 30.07.2021 року, а також Актом (Довідка) за № 15748/15/53/2529512244 від 02.08.2021 року про результати фактичної перевірки.
Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на вищевикладене, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155 - 1 КпАП України - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а тому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283, 284, ч.1 ст. 155-1 КпАП України, суддя,-
За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85/вісімдесят п'ять/грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 454/чотириста п'ятдесят чотири/грн. 00коп.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.
Суддя Суворовського
районного суду м. Одеси І.О. Кремер