Справа № 367/7273/21
Провадження №1-в/367/156/2021
Іменем України
29 вересня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області в складі
судді Карабаза Н.Ф.,
за участю секретаря Сагайдачної І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань суду подання начальника віддення поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області майора поліції Лобаса В. про встановлення адміністративного нагляду громадянці ОСОБА_1 ,
встановив:
До Ірпінського міського суду Київської області звернувся начальник відділення поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області із поданням про встановлення адміністративного нагляду громадянці ОСОБА_1 . Подання мотивує тим, що після відбуття покарання та проживання в м. Буча громадянка ОСОБА_1 зарекомендувала себе з негативної сторони, підтримує стосунки з особами, що схильні до вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, схильна до вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень на зауваження та документування вищевказаних порушень не реагує.
Так, згідно бази ІПНП «Армор» 16.03.2021, 17.03.2021, 18.03.2021 року відносно ОСОБА_2 за вчинення нею адміністративних правопорушень передбачених ст. 173-2 КУпАП було складено відповідні адміністративні протоколи та матеріали адміністративних справ направлено до суду для подальшого притягнення до відповідальності.
В подальшому 23.09.2021 року за адресою: м. Буча, вул. Вокзальна, громадянка ОСОБА_3 в громадському місці курила тютюнові вироби за що останню було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 175-1 КУпАП. Відомості внесено до ІПНП «Армор».
24.09.2021року за адресою: м. Буча, вул. Яблунська, громадянка ОСОБА_3 в громадському місці розпивала алкогольні напої за що останню було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП. Відомості внесено до ІПНП «Армор».
Не звертаючи на зроблені громадянці ОСОБА_3 попередження, як особі звільненій з місць позбавлення волі та підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд» зібрані матеріали свідчать про те, що ОСОБА_1 , вперто не бажає ставати на шлях виправлення, продовжує вести антигромадський спосіб життя та вчиняти правопорушення.
Просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянки ОСОБА_3 терміном на 12 місяців. Відповідно до ст. 10 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" встановити наступні обмеження громадянці ОСОБА_3 : заборонити залишати своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , щоденно, в період з 23:00 до 05:00 години; обмежити виїзд за межі Бучанського району без дозволу керівництва відділення поліції № 1 Бучанського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області; з'являтись на реєстрацію до відділення поліції № 1 Бучанського РУП кожного першого четверга кожного місяця в період з 09:00 по 17:00 год.; заборонити відвідування місць, де розпивають та здійснюють продаж на розлив спиртних напоїв; у разі зміни місця проживання негайно повідомити відділення поліції № 1 Бучанського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області.
Представник заявника та особа відносно якої розглядається питання в судове засідання не з'явились, подали до суду заяви про розгляд подання у їх відсутність, проти задоволення подання не заперечували.
Відповідно до ч. 4 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засіданні осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду подання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали провадження, дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішується судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_1 раніше судима: вироком Ірпінського міського суду Київської області від 10.09.2014 року за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки, на підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування, з іспитовим строком на 2 роки; вироком Святошинського районного суду м. Києва від 23.06.2016 року за ч.1 ст.70, ч.1.ст.71, ч. 1 ст. 186, ч.2 ст. 186 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, що згідно ухвали Апеляційного суду міста Києва від 22.09.2016 року був змінений та призначено ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки.
Відповідно до довідки про звільнення серії ЧРК №08462 ОСОБА_1 відбувала покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 03.09.2015 року по 14.08.2018 року, звільнений була по відбуттю строку покарання на підставі вироку Святошинського районного суду м. Києва від 23.06.2016 року.
Згідно попередження про припинення ведення антигромадського способу життя особі у відношенні якої може бути встановлено адміністративний нагляд від 24.09.2021 року, 23.09.2021 року, 23.03.2021 року вбачається , що ОСОБА_1 була попереджена про скоєння нею адміністративного правопорушення відповідно за ч.1 ст. 178 КУпАП, ч. 1 ст.175-1 КУпАП, ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
З карток обліку адміністративного правопорушення від 23.03.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово притягалась до адміністративної відповідальності за ч.1. ст. 173-2 КУпАП
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Так, ОСОБА_1 після звільнення від відбування покарання умовно-достроково, зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не стала, на зауваження та документування порушень не реагує. Не зважаючи на зроблені попередження як особі звільненій з місць позбавлення волі продовжує вести антигромадський спосіб життя.
Відповідно до п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є: матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті З цього Закону.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць цозбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Таким чином, оскільки громадянка ОСОБА_1 була неодноразово засуджена до позбавлення волі за вчинення умисних злочинів та після звільнення, незважаючи на попередження органів Національної поліції, порушує громадський порядок, на попередження не реагує, суд вважає за необхідне задовольнити подання і встановити їй адміністративний нагляд.
На підставі викладеного та керуючись ст. 107, 537, 539 КПК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі», суд
постановив:
Подання начальника відділення поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області майора поліції Лобаса В. про встановлення адміністративного нагляду громадянці ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців.
Встановити ОСОБА_1 наступні обмеження:
а) заборонити залишати своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , щоденно, в період з 23:00 до 05:00 години;
б) обмежити виїзд за межі Бучанського району без дозволу керівництва відділення поліції № 1 Бучанського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області;
в) з'являтись на реєстрацію до відділення поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області кожного першого четверга кожного місяця в період з 09:00 по 17:00 год.;
г) заборонити відвідування місць, де розпивають та здійснюють продаж на розлив спиртних напоїв;
д) у разі зміни місця проживання негайно повідомити відділення поліції № 1 Бучанського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області.
На ухвалу до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області може бути подано апеляцію протягом семи днів.
Суддя: Н.Ф. Карабаза