Рішення від 18.06.2010 по справі 2-942/10

Справа № 2-942

2010 р.

РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Корольової Г.Ю.

при секретарі Наливайкіній Н.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка про захист права на соціальну підтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовільнити повністю.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за 2009 рік за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області судовий збір в розмірі 8,50 грн. на користь ОСОБА_1.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37,00 грн. на користь ОСОБА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд.

Суддя: Корольова Г.Ю.

З повним текстом рішення сторони можуть ознайомитися 22.06.2010 р.

Справа № 2-942

2010 р.

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Корольової Г.Ю.

при секретарі Наливайкіній Н.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка про захист права на соціальну підтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”,

встановив:

28.04.2010 року позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про захист права на соціальну пілтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, в якому просить зобов”язати управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” з 01.01.2009 р. та здійснювати виплату різниці перерахованої пенсії.

Позивач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, але надав суду заяву якою просить справу розглядати у його відсутність, заперечують проти позову та надав заперечення з яких вбачається, що позивач має статус дитини війни, а тому згідно ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” (далі Закон № 2195) він вправі отримувати підвищену пенсію на 30 % від мінімальної пенсії за віком, але як видно зі змісту дана норма Закону не передбачає яким саме органом, за рахунок яких коштів і джерел та в якому процедурному порядку здійснюється призначення і виплата підвищення пенсії.

Ст. 7 Закону передбачає, що фінансове забезпечення соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до ст. 28 ч. 3 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058) мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений ч. 1, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Розмір мінімальної пенсії встановлений також постановою КМ України „Про підвищення розмірів трудових пенсій” від 15.04.2003 р. № 544, відповідно до якої мінімальний розмір пенсії, передбачений для обчислення трудових пенсій за віком, встановлений у розмірі 50 грн.

Враховуючи те, що механізм реалізації положень ст. 6 Закону № 2195 був відсутній, Пенсійний фонд звернувся за роз”ясненням до Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України та Міністерства праці та соціальної політики України.

У листі № 21-26-561 від 31.08.2007 року Міністерство юстиції України на звернення Пенсійного фонду України від 06.08.2007 року, зазначає, що питання пов”язане з визначенням величини мінімальної пенсії за віком, що застосовується для обчислення підвищення пенсії особам, яким встановлено статус „дитина війни”, має бути вирішено у законодавчому порядку, зокрема це може бути вирішено шляхом внесення змін до ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, і що підвищення пенсій (або щомісячного довічного утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії) буде проведено лише після прийняття відповідного законодавчого акту.

На підставі ст. 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до Законів України. Стаття 19 Конституції України передбачає, що правовий порядок в Україні грунтується на принципах, згідно яких ніхто не може бути вимушений робити те, що не передбачено законодавством. Одночасно дана норма встановлює, що органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадовці зобов”язані діяти на підставі, в межах і способом, передбаченим законодавством України.

Пункт 9 Положення „Про Пенсійний фонд України” передбачає вичерпний перелік напрямів використання коштів Пенсійного фонду України, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають.

Враховуючи, що Законом України „Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що фінансування виплат по даному Закону проводиться із Державного бюджету України, який затверджує Верховна Рада України, а не з бюджету Пенсійного фонду України, який затверджує КМ України, то вважає, що діяв без будь-яких порушень законодавства.

Враховуючи, що механізм реалізації положень ст. є ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” відсутній то відповідно до роз”яснень Міністерства юстиції України вирішити питання про реалізацію вказаної норми можливо лише внесенням змін та доповнень до цього Закону.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, до яких відноситься Пенсійний фонд України, його органи та посадові особи, зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що перебачені Конституцією України та законами України.

Жодним із законів про пенсійне забезпечення не встановлено відповідний механізм та умови призначення, порядок фінансування таких підвищено, питання підвищення дітям війни пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, на 30 % мінімальної пенсії за віком законодавчо залишається не вирішеним, а отже не можливим є і виконання відповідачем задекларованої норми Закону України „Про соціальний захист дітей війни”. Тому вважають дії такими, що відповідають чинному законодавству України, а вимоги позивача безпідставними і такими, що не підлягають задоволенню.

Суд, проаналізував матеріали справи, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Судом встановлено, що позивач є дитиною війни в розумінні ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, що також підтверджується пенсійним посвідченням.

Законом України "Про Державний бюджет на 2009 рік" дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей" не зупинено. Відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік" розміри державних соціальних гарантій на 2009 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом, та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Відповідним Законом, який встановлює доплату до пенсії дітям війни є Закон України “Про соціальний захист дітей війни”. Таким чином, виходячи із пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру щомісячної державної соціальної допомоги за період з 01.01.2009 р. територіальні органи Пенсійного фонду України у 2009 році повинні діяти у відповідності з приписами діючої норми ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, а не відповідно до постанови КМУ за № 530 від 28.05.2008 р.

Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно ст. 3 Цивільно-процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, передбаченому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.

Із змісту позовної заяви та заперечень відповідача вбачається, що мається спір з приводу обчислення та виплати щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Згідно статті 54 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» в 2009 році позивачу підлягає виплаті сума у розмірі: 498 х 30 % = 149,40 гривень щомісячно з 01.01.2009 року по 01.11.2009 року; 573 х 30 % = 171,90 гривень щомісячно з 01.11.2009 року по 31.12.2009 року.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, іншого нормативно - правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що неможливо прийняти до уваги положення ч. 3 ст. 28 зазначеного Закону, з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, оскільки, наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії, встановленої ст. 46 Конституції України та права на отримання доплати до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Крім того, суд вважає безпідставним посилання відповідача на відсутність коштів щодо забезпечення виплат зазначеної доплати до пенсії, оскільки, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на підставу невиконання своїх зобов'язань, які встановлені ст. 46 Конституції України та зазначено нормою Закону.

Суд не може погодитися з доводами відповідача щодо не визначеності на законодавчому рівні питання відносно органу, на який покладено обов'язок здійснення виплат підвищення до пенсії особам, які мають статус дитини війни.

Пенсійний фонд України діє у відповідності Положення “Про Пенсійний фонд України” і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районним управлінням Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” покладено на Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області , за місцем проживання позивача.

Згідно ст. 1, 3 ЦПК України суд захищає порушені, невизнані або оспорювані права, свободи чи інтереси фізичних та юридичних осіб.

Згідно ст. ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витрати по справі, а саме судовий збір в сумі 8,50 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн., а всього 45,50 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 64 Конституції України, ст. ст. 3, 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, Законом України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, ст. ст. 10, 60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовільнити повністю.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за 2009 рік за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області судовий збір в розмірі 8,50 грн. на користь ОСОБА_1.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37,00 грн. на користь ОСОБА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду: Г.Ю. Корольова

Справа № 2-942

2010 р.

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Корольової Г.Ю.

при секретарі Наливайкіній Н.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка про захист права на соціальну підтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”,

встановив:

28.04.2010 року позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про захист права на соціальну пілтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, в якому просить зобов”язати управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” з 01.01.2009 р. та здійснювати виплату різниці перерахованої пенсії.

Позивач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, але надав суду заяву якою просить справу розглядати у його відсутність, заперечують проти позову та надав заперечення з яких вбачається, що позивач має статус дитини війни, а тому згідно ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” (далі Закон № 2195) він вправі отримувати підвищену пенсію на 30 % від мінімальної пенсії за віком, але як видно зі змісту дана норма Закону не передбачає яким саме органом, за рахунок яких коштів і джерел та в якому процедурному порядку здійснюється призначення і виплата підвищення пенсії.

Ст. 7 Закону передбачає, що фінансове забезпечення соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до ст. 28 ч. 3 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058) мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений ч. 1, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Розмір мінімальної пенсії встановлений також постановою КМ України „Про підвищення розмірів трудових пенсій” від 15.04.2003 р. № 544, відповідно до якої мінімальний розмір пенсії, передбачений для обчислення трудових пенсій за віком, встановлений у розмірі 50 грн.

Враховуючи те, що механізм реалізації положень ст. 6 Закону № 2195 був відсутній, Пенсійний фонд звернувся за роз”ясненням до Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України та Міністерства праці та соціальної політики України.

У листі № 21-26-561 від 31.08.2007 року Міністерство юстиції України на звернення Пенсійного фонду України від 06.08.2007 року, зазначає, що питання пов”язане з визначенням величини мінімальної пенсії за віком, що застосовується для обчислення підвищення пенсії особам, яким встановлено статус „дитина війни”, має бути вирішено у законодавчому порядку, зокрема це може бути вирішено шляхом внесення змін до ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, і що підвищення пенсій (або щомісячного довічного утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії) буде проведено лише після прийняття відповідного законодавчого акту.

На підставі ст. 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до Законів України. Стаття 19 Конституції України передбачає, що правовий порядок в Україні грунтується на принципах, згідно яких ніхто не може бути вимушений робити те, що не передбачено законодавством. Одночасно дана норма встановлює, що органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадовці зобов”язані діяти на підставі, в межах і способом, передбаченим законодавством України.

Пункт 9 Положення „Про Пенсійний фонд України” передбачає вичерпний перелік напрямів використання коштів Пенсійного фонду України, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають.

Враховуючи, що Законом України „Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що фінансування виплат по даному Закону проводиться із Державного бюджету України, який затверджує Верховна Рада України, а не з бюджету Пенсійного фонду України, який затверджує КМ України, то вважає, що діяв без будь-яких порушень законодавства.

Враховуючи, що механізм реалізації положень ст. є ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” відсутній то відповідно до роз”яснень Міністерства юстиції України вирішити питання про реалізацію вказаної норми можливо лише внесенням змін та доповнень до цього Закону.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, до яких відноситься Пенсійний фонд України, його органи та посадові особи, зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що перебачені Конституцією України та законами України.

Жодним із законів про пенсійне забезпечення не встановлено відповідний механізм та умови призначення, порядок фінансування таких підвищено, питання підвищення дітям війни пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, на 30 % мінімальної пенсії за віком законодавчо залишається не вирішеним, а отже не можливим є і виконання відповідачем задекларованої норми Закону України „Про соціальний захист дітей війни”. Тому вважають дії такими, що відповідають чинному законодавству України, а вимоги позивача безпідставними і такими, що не підлягають задоволенню.

Суд, проаналізував матеріали справи, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Судом встановлено, що позивач є дитиною війни в розумінні ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, що також підтверджується пенсійним посвідченням.

Законом України "Про Державний бюджет на 2009 рік" дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей" не зупинено. Відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік" розміри державних соціальних гарантій на 2009 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом, та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Відповідним Законом, який встановлює доплату до пенсії дітям війни є Закон України “Про соціальний захист дітей війни”. Таким чином, виходячи із пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру щомісячної державної соціальної допомоги за період з 01.01.2009 р. територіальні органи Пенсійного фонду України у 2009 році повинні діяти у відповідності з приписами діючої норми ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, а не відповідно до постанови КМУ за № 530 від 28.05.2008 р.

Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно ст. 3 Цивільно-процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, передбаченому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.

Із змісту позовної заяви та заперечень відповідача вбачається, що мається спір з приводу обчислення та виплати щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Згідно статті 54 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» в 2009 році позивачу підлягає виплаті сума у розмірі: 498 х 30 % = 149,40 гривень щомісячно з 01.01.2009 року по 01.11.2009 року; 573 х 30 % = 171,90 гривень щомісячно з 01.11.2009 року по 31.12.2009 року.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, іншого нормативно - правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що неможливо прийняти до уваги положення ч. 3 ст. 28 зазначеного Закону, з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, оскільки, наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії, встановленої ст. 46 Конституції України та права на отримання доплати до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Крім того, суд вважає безпідставним посилання відповідача на відсутність коштів щодо забезпечення виплат зазначеної доплати до пенсії, оскільки, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на підставу невиконання своїх зобов'язань, які встановлені ст. 46 Конституції України та зазначено нормою Закону.

Суд не може погодитися з доводами відповідача щодо не визначеності на законодавчому рівні питання відносно органу, на який покладено обов'язок здійснення виплат підвищення до пенсії особам, які мають статус дитини війни.

Пенсійний фонд України діє у відповідності Положення “Про Пенсійний фонд України” і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районним управлінням Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” покладено на Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області , за місцем проживання позивача.

Згідно ст. 1, 3 ЦПК України суд захищає порушені, невизнані або оспорювані права, свободи чи інтереси фізичних та юридичних осіб.

Згідно ст. ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витрати по справі, а саме судовий збір в сумі 8,50 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн., а всього 45,50 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 64 Конституції України, ст. ст. 3, 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, Законом України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, ст. ст. 10, 60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовільнити повністю.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за 2009 рік за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області судовий збір в розмірі 8,50 грн. на користь ОСОБА_1.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37,00 грн. на користь ОСОБА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду: Г.Ю. Корольова

З оригіналом згідно: Підпис

Копія рішення, що не набрало законної сили.

№ 2-942/18.06.2010 р.

Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області

42700, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Охтирський міськрайонний суд надсилає для Вашого відому копію рішення за № 2-942 від 18.06.2010 р.

Додаток: копія рішення на 1-му аркуші.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Г.Ю. Корольова

№ 2-942/18.06.2010 р.

Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області

42700, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Охтирський міськрайонний суд надсилає для Вашого відому копію рішення за № 2-942 від 18.06.2010 р.

Додаток: копія рішення на 1-му аркуші.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Г.Ю. Корольова

№ 2-942/18.06.2010 р.

Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області

42700, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Охтирський міськрайонний суд надсилає для Вашого відому копію рішення за № 2-942 від 18.06.2010 р.

Додаток: копія рішення на 1-му аркуші.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Г.Ю. Корольова

Справа № 2-942

2010 р.

УХВАЛА

18.06.2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Корольової Г.Ю.

при секретарі Наливайкіній Н.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка про захист права на соціальну підтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”,

встановив:

28.04.2010 року позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про захист права на соціальну пілтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, в якому просить зобов”язати управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” з 01.01.2009 р. та здійснювати виплату різниці перерахованої пенсії.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 р. має право на отримання щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, однак у 2009 р. дана допомога не виплачувалася.

Рішенням суду від 18.06.2010 р. позовні вимоги позивача задоволено повністю.

Судом встановлено, що позивачем при подачі позовної заяви було сплачено державне мито в сумі 51 грн. та витрати на ІТЗ в сумі 120 грн.

З позовної заяви вбачається, що має місце спір немайнового характеру.

Згідно Декрету КМУ «Про державне мито» від 21.01.1993 р. розмір судового збору становить 8,50 грн.

Згідно постанови КМУ № 825 від 05.08.2009 р., розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судових процесів по справам позовного провадження з розгляду спору немайнового характеру становить 37 грн.

Таким чином, позивачем було сплачено судовий збір та витрати на ІТЗ у більшому розмірі, ніж це встановлено законом, а тому, згідно ст. 83 ЦПК України надлишково сплачена сума державного мита в розмірі 42,50 грн. та витрат на ІТЗ в розмірі 83 грн. підлягає поверненню позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 83, 210 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 повернути державне мито в сумі 42,50 грн. з місцевого бюджету м. Охтирка 22090100 (рахунок № 31416537700006 відкритий в ГУДКУ у Сумській області м. Суми, МФО 837013, код отримувача 23635347), яке було сплачено 28.04.2010 р. (квитанція № 52) та витрати на ІТЗ в розмірі 83 грн. з державного бюджету м. Охтирка 22050000 (рахунок № 31211259700006, відкритий в ГУДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013, код отримувача 23635347), які були сплачені 12.05.2010 р. (квитанція № 37).

Ухвала може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 5 днів з моменту проголошення ухвали.

Суддя: Г.Ю. Корольова

Справа № 2-942

2010 р.

УХВАЛА

18.06.2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Корольової Г.Ю.

при секретарі Наливайкіній Н.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка про захист права на соціальну підтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”,

встановив:

28.04.2010 року позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про захист права на соціальну пілтримку відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, в якому просить зобов”язати управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни” з 01.01.2009 р. та здійснювати виплату різниці перерахованої пенсії.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 р. має право на отримання щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, однак у 2009 р. дана допомога не виплачувалася.

Рішенням суду від 18.06.2010 р. позовні вимоги позивача задоволено повністю.

Судом встановлено, що позивачем при подачі позовної заяви було сплачено державне мито в сумі 51 грн. та витрати на ІТЗ в сумі 120 грн.

З позовної заяви вбачається, що має місце спір немайнового характеру.

Згідно Декрету КМУ «Про державне мито» від 21.01.1993 р. розмір судового збору становить 8,50 грн.

Згідно постанови КМУ № 825 від 05.08.2009 р., розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судових процесів по справам позовного провадження з розгляду спору немайнового характеру становить 37 грн.

Таким чином, позивачем було сплачено судовий збір та витрати на ІТЗ у більшому розмірі, ніж це встановлено законом, а тому, згідно ст. 83 ЦПК України надлишково сплачена сума державного мита в розмірі 42,50 грн. та витрат на ІТЗ в розмірі 83 грн. підлягає поверненню позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 83, 210 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 повернути державне мито в сумі 42,50 грн. з місцевого бюджету м. Охтирка 22090100 (рахунок № 31416537700006 відкритий в ГУДКУ у Сумській області м. Суми, МФО 837013, код отримувача 23635347), яке було сплачено 28.04.2010 р. (квитанція № 52) та витрати на ІТЗ в розмірі 83 грн. з державного бюджету м. Охтирка 22050000 (рахунок № 31211259700006, відкритий в ГУДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013, код отримувача 23635347), які були сплачені 12.05.2010 р. (квитанція № 37).

Ухвала може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 5 днів з моменту проголошення ухвали.

Суддя: Г.Ю. Корольова

З оригіналом згідно: Підпис

№ 2-942/18.06.2010 р.

Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області

42700, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Охтирський міськрайонний суд надсилає для Вашого відому копію ухвали за № 2-942 від 18.06.2010 р.

Додаток: копія ухвали на 1-му аркуші.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Г.Ю. Корольова

№ 2-942/18.06.2010 р.

Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області

42700, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Охтирський міськрайонний суд надсилає для Вашого відому копію ухвали за № 2-942 від 18.06.2010 р.

Додаток: копія ухвали на 1-му аркуші.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Г.Ю. Корольова

№ 2-942/18.06.2010 р.

Управління пенсійного фонду України в м. Охтирка Сумської області

42700, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Охтирський міськрайонний суд надсилає для Вашого відому копію ухвали за № 2-942 від 18.06.2010 р.

Додаток: копія ухвали на 1-му аркуші.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Г.Ю. Корольова