Ухвала від 12.10.2021 по справі 286/3021/21

Справа №286/3021/21

Категорія 103

2-а/295/207/21

УХВАЛА

Іменем України

Про направлення матеріалів адміністративної справи за підсудністю

12.10.2021 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

01.09.2021 року позивач звернулась до Овруцького районного суду Житомирської області з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь нараховану їй із 22 травня 2008 року пенсію, як інваліду 3 групи, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, яка передбачена ст. 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з 6-ти кратного розміру мінімальної пенсії за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, як інваліду 3 групи, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, яка передбачена ст. 50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з 50 % розміру мінімальної пенсії за віком в розмірі 57433,15 грн. та зобов'язати відповідача здійснити їй нарахування та виплату пенсії як інваліду 3 групи, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, яка передбачена ст. 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з 6-ти кратного розміру мінімальної пенсії за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, як інваліду 3 групи, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, яка передбачена ст. 50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з 50 % розміру мінімальної пенсії за віком з дня припинення нарахування за постановою Овруцького районного суду від 01.04.2010 року по справі №2а-4750/10.

Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 06.09.2021 року постановлено передати за підсудністю до - Богунського районного суду Житомирської області цивільну справу №286/3021/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії.

Вирішуючи питання про прийняття справи, судом встановлено таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, але за умови, що ця справа відноситься до юрисдикції цього суду, віднесеної процесуальним законом.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Розмежовуючи предметну юрисдикцію адміністративних судів, КАС України передбачає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (стаття 20 КАС України).

Виходячи із зазначеної норми, предмету спору, що виник між сторонами, предмету позову ОСОБА_1 , суд дійшов переконливого висновку про те, що дана позовна заява за предметною підсудністю не може бути розглянута Богунським районним судом м. Житомира.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

З урахуванням наведеного, позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області не підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному, та підлягає направленню за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 20, 29, 30, 170 КАС України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи №286/3021/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії - направити за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали направити позивачу для відома.

Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суду м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.М. Чішман