11 жовтня 2021 року м. Житомир справа № 240/950/21
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Майстренко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернулась до суду із заявою, в якій просить замінити боржника у виконавчому листі по даній справі - Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації його правонаступником - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Розгляд заяви призначено на 11.10.2021.
Учасники процесу у судове засідання не прибули, про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлені вчасно та належним чином.
Згідно з частиною 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Керуючись приписами частини 3 статті 194, частини 9 статті 205, частини 4 статті 229 КАС України суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.
Згідно з частиною 4 статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною 5 статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши доводи заяви, суд дійшов такого висновку.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 19.03.2021 у справі №240/950/21 позов задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_1 на її дитину - ОСОБА_2 , з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації (вул. Привокзальна, 5, м. Олевськ, Житомирська обл., 11002, код 03192610) провести ОСОБА_1 (хутір Саї, с. Майдан-Копищенський, Олевський район, Житомирська область, РНОКПП НОМЕР_1 ) на її дитину - ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з 17.07.2018 нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
Житомирським окружним адміністративним судом 30.09.2021 видано позивачу виконавчі листи.
Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затверджений Постановою КМУ від 16.12.2020 №1321.
Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області відповідно до розпорядження Олевської РДА Житомирської області від 30.12.2020 №198, структурний підрозділ якої - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області - забезпечує в районі реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки та надання соціальних послуг вразливим верствам населення, зокрема громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; організовує роботу з призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України.
Тобто обов'язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, перейшов від Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА до Управління соціальної політики Коростенської РДА.
За таких обставин, враховуючи приписи ст. 379 КАС України, суд вважає за необхідне замінити сторону у виконавчому листі у справі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 379 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , подану в інтересах ОСОБА_2 , задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому листі у справі №240/950/21 - Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, її правонаступником - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Франка, 5, м. Коростень, Житомирська обл., 11500, код 03192690).
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 11.10.2021.
Суддя Н.М. Майстренко