ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/15429/21
провадження № 3/753/6814/21
"02" вересня 2021 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Щасна Т.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Ліндаєва О.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 208944, 22.07.2021 р. о 08-35 год. біля станції метро Бориспільська в м. Києві ОСОБА_1 в порушення вимог п. 8.4 ПДР України, керуючи автомобілем «Деу Ланос» д.н.з. НОМЕР_1 не виконав вимогу дорожнього знаку 3.21, чим змусив патрульний автомобіль «Пежо» д.н.з. НОМЕР_2 на синьому фоні знизити швидкість та напрямок руху, чим створив аварійну обстановку, за що передбачена відповідальність ч.4 ст. 122 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив, що він ПДР не порушував, напрямок руху не змінював, а патрульний автомобіль стояв у заторі. Винним себе не вважає.
Адвокат Ліндаєва О.С. вважає, що в матеріалах справи вістуні докази винуватості ОСОБА_1 у порушенні п. 8.4 та створенні аварійної ситуації ОСОБА_1 .
Вислухавши ОСОБА_1 , захисника Ліндаєва О.С., дослідивши матеріали справи у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП, суд першої інстанції при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 в порушенні вимог п. 8.4 ПДР та створені аварійної ситуації до матеріалів справи не долучено взагалі будь-яких доказів.
Крім цього, відповідно до ч. 4 ст. 122 КУпАП адміністративна відповідальність настає за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину, розгляд яких належить до компетенції Органів Національної поліції. Проте, як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 інкримінується створення аварійної ситуації на дорозі, а в такому випадку настає відповідальність за ч.5 ст. 122 КУпАП, розгляд якого відноситься до компетенції суду.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, який використовується при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні докази, які б підтвердили винуватість ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд вважає за необхідне закрити провадження по справі, оскільки в його діях відсутня подія та склад адміністративного правопорушення. передбаченого ч. 5 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Перекладання такого обов'язку на суд не передбачено.
Керуючись ст.ст. 284-285, 247 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів.
Суддя