Справа № 712/10341/21
Провадження № 3/712/3156/21
04 жовтня 2021 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Гоменюк О.Ю., за участю прокурора Гречаника Р.І., захисника Подплєтьоного С.С., Даниленка С.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого заступником директора Департаменту - начальником управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП,
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/768, ОСОБА_1 у жовтні 2019 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у жовтні 2019 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/769, ОСОБА_1 у жовтні 2019 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у жовтні 2019 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/770, ОСОБА_1 у листопаді 2019 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у листопаді 2019 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/771, ОСОБА_1 у листопаді 2019 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у листопаді 2019 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/772, ОСОБА_1 у грудні 2019 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у грудні 2019 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/773, ОСОБА_1 у грудні 2019 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у грудні 2019 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/774, ОСОБА_1 у січні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у січні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/775, ОСОБА_1 у січні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у січні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/776, ОСОБА_1 у лютому 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у лютому 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/777, ОСОБА_1 у лютому 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у лютому 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/778, ОСОБА_1 у березні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у березні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/779, ОСОБА_1 у березні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у березні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/780, ОСОБА_1 у квітні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у квітні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/781, ОСОБА_1 у квітні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у квітні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/782, ОСОБА_1 у травні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у травні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/783, ОСОБА_1 у травні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у травні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/784, ОСОБА_1 у червні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у червні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/785, ОСОБА_1 у червні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у червні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/786, ОСОБА_1 у липні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у липні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/787, ОСОБА_1 у липні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у липні2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/788, ОСОБА_1 у серпні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у серпні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/789, ОСОБА_1 у серпні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у серпні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/790, ОСОБА_1 у вересні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у вересні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/791, ОСОБА_1 у вересні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у вересні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/792, ОСОБА_1 у жовтні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) у жовтні 2020 року, у тому числі собі, та підписання наказу Департаменту Черкаської ОДА від 29.10.2020 №153-ос «Про преміювання працівників Департаменту регіонального розвитку у жовтні 2020 року», у тому числі себе.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/793, ОСОБА_1 у жовтні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі -Департамент Черкаської ОДА) пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у жовтні 2020 року, у тому числі собі, та підписав наказ Департаменту Черкаської ОДА від 29.10.2020 №153-ос «Про преміювання працівників Департаменту регіонального розвитку у жовтні 2020 року», у тому числі себе.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/794, ОСОБА_1 у листопаді 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у листопаді 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/795, ОСОБА_1 у листопаді 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у листопаді 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/796, ОСОБА_1 у грудні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у грудні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/797, ОСОБА_1 у грудні 2020 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у грудні 2020 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/798, ОСОБА_1 у січні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у січні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/799, ОСОБА_1 у січні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у січні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/800, ОСОБА_1 у лютому 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у лютому 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/801, ОСОБА_1 у лютому 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у лютому 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/802, ОСОБА_1 у березні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у березні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/803, ОСОБА_1 у березні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у березні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/804, ОСОБА_1 у квітні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у квітні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/805, ОСОБА_1 у квітні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у квітні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/806, ОСОБА_1 у травні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник у межах реалізації службового повноваження щодо внесення директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Департамент Черкаської ОДА) пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у травні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 14.09.2021 про адміністративне правопорушення №34-02/807, ОСОБА_1 у травні 2021 року, перебуваючи у приміщенні Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, як заступника директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме вніс директору Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації пропозиції стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у травні 2021 року, у тому числі собі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вказаних протоколів про адміністративні правопорушення від 14.09.2021, у період жовтень 2019 року - травень 2021 року ОСОБА_1 як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА підготував, підписав та надіслав на ім'я директора Департаменту Черкаської ОДА пропозиції встановити премію працівникам вказаного управління Черкаської ОДА за період жовтень 2019 року - травень 2021 року (у тому числі і собі як заступнику директора Департаменту - начальнику управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА) у розмірі 20%, розмір якої визначено ОСОБА_1 самостійно.
На підставі вказаних пропозицій ОСОБА_1 , було видано накази директора Департаменту Черкаської ОДА про преміювання працівників Департаменту регіонального розвитку у період жовтень 2019 року - травень 2021 року, у тому числі і ОСОБА_1 у розмірі, зазначеному у пропозиціях (20% посадового окладу) (накази від 30.10.2019 №140-ос, від 27.11.2019 №152-ос, від 23.12.2019 №165-ос, від 31.01.2020 №12-ос, від 25.02.2020 №23-ос, від 31.03.2020 №39-ос, від 30.04.2020 №60-ос, від 28.05.2020 №71-ос, від 30.06.2020 №85-ос, від 31.07.2020 №103-ос, від 31.08.2020 №121-ос, від 30.09.2020 №140-ос, від 29.10.2020 №153-ос, від 27.11.2020 №166-ос, від 29.12.2020 №175-ос, від 29.01.2021 №9-ос, від 25.02.2021 №20-ос, від 30.03.2021 №30-ос, від 29.04.2021 №43-ос, від 28.05.2021 №55-ос).
В протоколах про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначається, що саме зацікавленість в отриманні матеріальної вигоди у вигляді премії, яка є складовою заробітної плати державного службовця, і була приватним інтересом ОСОБА_1 під час підготовки та підписання пропозицій стосовно встановлення розміру премії працівників управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у період жовтень 2019 року - травень 2021 року. При підписанні і внесенні пропозицій стосовно встановлення премії працівникам управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА у період жовтень 2019 року - травень 2021 року, відповідно до яких ОСОБА_1 , заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту, самостійно визначив собі розмір премії (20% посадового окладу), у ОСОБА_1 була наявна суперечність між приватним інтересом та його службовими повноваженнями, яка реально вплинула на об'єктивність та неупередженість прийняття ним зазначеного рішення (відсутність об'єктивного аналізу якості і складності підготовлених ним документів, терміновості виконання ним завдань, опрацювання та підготовки документів, його ініціативності у роботі), що в розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
В судовому засіданні прокурор вважав доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та просив накласти на нього адміністративне стягнення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, не визнав та пояснив, що ним було подано лише пропозиції щодо встановлення премій відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Положень про преміювання державних службовців Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА на 2019 - 2021 роки. Такі пропозиції носять рекомендаційний характер. У період жовтень 2019 року - вересень 2020 року, листопад 2020 року - травень 2021 року до його повноважень не входило встановлення розміру премій та видання наказу про преміювання. Кінцеве та остаточне рішення про преміювання працівників, в тому числі і його, приймав директор Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, який визначав розмір премії працівникам. В вказаний період розмір премії майже всіх працівників Департаменту складав 20 % посадового окладу. Свій особистий внесок у загальний результат роботи Департаменту ОСОБА_1 оцінив теж у 20%, враховуючи те, що його управління нині успішно реалізує багато проектів, має численні нагороди, і він, як начальник управління щодня сумлінно працює близько 11 годин. Крім того, ОСОБА_1 зазначив, що у жовтні 2020 року на період відпустки директора Департаменту Черкаської ОДА ОСОБА_2 , на нього як заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку було покладено виконання функцій та повноважень директора Департаменту Черкаської ОДА. Під час заміщення директора Департаменту, ОСОБА_1 подав пропозиції про встановлення премії працівникам управління, які були погоджені ОСОБА_3 шляхом накладання резолюції «До наказу». В усній формі ОСОБА_1 повідомив директора Департаменту Черкаської ОДА ОСОБА_2 про наявність у нього конфлікту інтересів щодо підписання наказу про преміювання працівників Департаменту, в тому числі себе, за жовтень 2020 року. Такий конфлікт інтересів був врегульований шляхом здійснення зовнішнього контролю за видачею наказу з боку головного спеціаліста-юрисконсульта ОСОБА_4 - уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Департаменті.
В судовому засіданні захисник Подплєтьоний С.С., який діє в інтересах ОСОБА_1 , зазначив, що зібраними матеріалами справи не доведена наявність суперечностей між приватним майновим інтересом ОСОБА_5 та його службовими повноваженнями як заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту, та не визначено в чому саме полягав вплив цієї суперечності на об'єктивність або неупередженість його рішень щодо підготовки, підписання та надання директору Департаменту пропозиції щодо встановлення премій працівникам управління, в тому числі і собі. Захисник зазначив, що у період жовтень 2019 року - вересень 2020 року, листопад 2020 року - травень 2021 року до повноважень ОСОБА_1 не входило прийняття рішень щодо встановлення премій державних службовців Департаменту Черкаської ОДА. Захисник також вказав, що під час заміщення директора Департаменту у жовтні 2020 року, ОСОБА_1 повідомив директора Департаменту в усній формі про наявність у нього конфлікту інтересів щодо підписання наказу про преміювання працівників Департаменту у жовтні 2020 року, в тому числі себе. Наказ Департаменту про преміювання працівників Департаменту у жовтні 2020 року було видано під зовнішнім контролем, зокрема, проект наказу перевірив та погодив головний спеціаліст-юрисконсульт Департаменту - уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в Департаменті. Захисник зазначив, що розміри премій працівників управління планування регіонального розвитку Департаменту за жовтень 2020 року були встановлені Директором Департаменту ОСОБА_2 ще до його заміщення шляхом накладення резолюції «До наказу» на пропозицію щодо преміювання.
За вказаних обставин, захисник просив закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.1 Закону України «Про державну службу» державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.6 Закону України «Про державну службу» до посад державної служби категорії «Б» належать посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів.
Згідно з ч.3 ст.39 Закону України «Про державну службу» державним службовцям, які займають посади державної служби категорії «Б» присвоюється 3, 4, 5, 6 ранг.
Частина друга статті 50 Закону України «Про державну службу» визначає, що заробітна плата державного службовця складається з: посадового окладу; надбавки за вислугу років; надбавки за ранг державного службовця; премії (у разі встановлення).
Згідно з ч.3 ст.50 Закону України «Про державну службу» передбачено такі види премій: премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності; місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу; місячна або квартальна премія за належне виконання умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення).
Відповідно до ч.6 ст.52 Закону України «Про державну службу» премії виплачуються в межах фонду преміювання залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу.
Встановлення премій державним службовцям здійснюється керівником державної служби відповідно до затвердженого ним Положення про преміювання у відповідному державному органі, погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності).
У 2019-2021 роках порядок визначення розміру, нарахування та виплати премій державним службовцям Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації (далі - Департамент) був встановлений в Положеннях про преміювання державних службовців Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації на 2019 - 2020 роки, затверджених наказом Департаменту від 26.12.2018 №51, наказом Департаменту від 22.01.2020 №4, та наказом Департаменту від 20.01.2021 №3 (далі - Положення про преміювання).
Відповідно до п.п. 3.2. п.3 розд. І Положень про преміювання державним службовцям може встановлюватись, зокрема, місячна або квартальна премія відповідного до особистого внеску в загальний результат роботи Департаменту Черкаської ОДА.
Згідно з п.4 розд. І Положень про преміювання розмір премії державного службовця встановлюється директором Департаменту шляхом видання відповідного наказу.
Відповідно до п.п.1, 2 розд. ІІІ Положень про преміювання сектор бухгалтерського обліку Департаменту щомісяця або щокварталу розраховує фонд преміювання Департаменту в розрізі кожного структурного підрозділу залежно від їхньої штатної чисельності та доводить зазначену інформацію до відома їхніх керівників.
Керівники структурних підрозділів Департаменту або їх заступники на основі розрахунків, наданих сектором бухгалтерського обліку Департаменту, готують пропозиції щодо встановлення розміру місячної або квартальної премії кожному державному службовцю з урахуванням пропозицій безпосередніх керівників державних службовців.
Відповідно до наказу Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації від 26.01.2016 №21-к ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА.
Враховуючи зазначене, ОСОБА_1 як заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА наділений повноваженнями стосовно внесення пропозицій директору Департаменту Черкаської ОДА щодо встановлення розміру премій працівникам очолюваного ним управління, оцінки їх ініціативності у роботі, якості і терміновості виконання завдань, виконання додаткового обсягу завдань.
Відповідно до п.п.1, 2, 3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
За змістом положень ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» потенційний конфлікт інтересів - це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» зазначено, що аналіз термінів «потенційний інтерес» та «реальний інтерес», які містяться у ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об'єктивний вираз, а також часовий взаємозв'язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому. Тобто, для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що приватний інтерес наявний, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.
Таким чином, для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи невчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, необхідно встановити наявність обов'язкової сукупності таких юридичних фактів, як: наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований та визначений; наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; наявність повноважень на прийняття рішення, наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення. Встановлення цих фактів має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення містять пропозиції для преміювання працівників управління планування регіонального розвитку Департаменту за жовтень 2019 року - травень 2021 року, за підписом заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА ОСОБА_1 .
На підставі вказаних пропозицій, було видано накази директора Департаменту Черкаської ОДА про преміювання працівників управління планування регіонального розвитку Департаменту, за жовтень 2019 року - травень 2021 року, у тому числі і ОСОБА_1 , у розмірі 20% посадового окладу.
В подальшому, на підставі відповідних наказів директора Департаменту здійснено преміювання працівників Департаменту, в тому числі ОСОБА_1 .
З наведеного вбачається, що нарахування та виплата премій державних службовців Департаменту фактично здійснюється у два етапи: вчинення дій щодо визначення її розміру на підставі пропозицій керівників окремих структурних підрозділів та вчинення дій (прийняття рішення) щодо юридичного оформлення нарахування та виплати премії у визначеному розмірі.
У даному випадку суд вважає, що реальний конфлікт інтересів наступає виключно у випадку якщо особа вчинила би дії на обох етапах одночасно.
Під час судового розгляду встановлено, що у період жовтень 2019 року - вересень 2020 року, листопад 2020 року - травень 2021 року заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту Черкаської ОДА ОСОБА_1 не приймав рішення щодо власної премії, оскільки не мав повноважень щодо видачі наказів про преміювання працівників Департаменту, у тому числі себе; Положеннями про преміювання виключно директора Департаменту наділено повноваженнями щодо визначення розміру премій державних службовців Департаменту шляхом видачі відповідного наказу.
Факт наявності приватного інтересу ОСОБА_1 унеможливлений наявністю встановленого механізму преміювання працівників Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, регламентованого Положенням про преміювання державних службовців Департаменту, тому в таких діях відсутній реальний конфлікт інтересів, і навпаки такі дії свідчать про виконання ОСОБА_1 своїх службових обов'язків.
Алгоритм дій заступника директора Департаменту пов'язаний з готуванням пропозиції щодо преміювання працівників управління планування регіонального розвитку Департаменту, регламентований наведеними локальними нормативними актами, обмежує його можливість вчиняти дії, які можуть бути оцінені як дисциплінарний проступок, адміністративне, чи кримінальне правопорушення.
З огляду на існуючий механізм преміювання працівників Департаменту, визначений Положенням про преміювання, суд вважає, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про суперечність між приватним інтересом заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту ОСОБА_1 та його службовими повноваженнями у період жовтень 2019 року - вересень 2020 року, листопад 2020 року - травень 2021 року, що вплинуло на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Враховуючи наведене, суд вважає, що зібраними матеріалами справи не доведена наявність суперечності між приватним майновим інтересом ОСОБА_1 та його службовими повноваженнями як заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту у період жовтень 2019 року - вересень 2020 року, листопад 2020 року - травень 2021 року, і не визначено, в чому саме полягав вплив цієї суперечності на об'єктивність або неупередженість його дій щодо надання пропозицій по преміюванню працівників управління планування регіонального розвитку Департаменту, шляхом підписання підготовлених пропозицій, які включали розмір і його премії, на ім'я директора Департаменту, які в подальшому останнім враховано та реалізовано, шляхом видання відповідних наказів по Департаменту.
Таким чином, суд дійшов висновку, що існування реального конфлікту інтересів у період жовтень 2019 року - вересень 2020 року, листопад 2020 року - травень 2021 року не доведено в судовому засіданні під час розгляду справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Стосовно підписання ОСОБА_1 наказів про преміювання працівників Департаменту Черкаської ОДА, у тому числі себе, у жовтні 2020 року, судом встановлено таке.
Відповідно до наказу Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА від 20.10.2020 №127-в на час відпустки директора Департаменту ОСОБА_2 , виконання функції та повноважень директора Департаменту покладено на заступника директора Департаменту - начальника управління планування регіонального розвитку ОСОБА_1 .
Під час судового розгляду справи встановлено, що заступник директора Департаменту - начальник управління планування регіонального розвитку ОСОБА_1 в усній формі звернувся до директора Департаменту ОСОБА_2 з повідомленням про наявність у нього конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників Департаменту, у тому числі себе, у жовтні 2020 року.
Згідно з п.2 ч.1 ст.29 Закону України «Про запобігання корупції» зовнішнє врегулювання конфлікту інтересів здійснюється шляхом, застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень.
Відповідно до ст.33 Закону України «Про запобігання корупції» службові повноваження здійснюються особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняною до неї особи під зовнішнім контролем у разі, якщо усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів, обмеження її доступу до інформації чи перегляд її повноважень є неможливим та відсутні підстави для її переведення на іншу посаду або звільнення.
Зовнішній контроль здійснюється в таких формах: 1) перевірка працівником, визначеним керівником органу, підприємства, установи, організації, стану та результатів виконання особою завдання, вчинення нею дій, змісту рішень чи проектів рішень, що приймаються або розробляються особою або відповідним колегіальним органом з питань, пов'язаних із предметом конфлікту інтересів; 2) виконання особою завдання, вчинення нею дій, розгляд справ, підготовка та прийняття нею рішень у присутності визначеного керівником органу працівника; 3) участь уповноваженої особи Національного агентства в роботі колегіального органу в статусі спостерігача без права голосу.
З матеріалів справи вбачається, що наказ Департаменту регіонального розвитку від 29.10.2020 №153-ос було видано під зовнішнім контролем головного спеціаліста-юрисконсульта ОСОБА_4 - уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Департаменті (наказ Департаменту від 21.09.2020 №473 про покладення обов'язків), про що свідчить візування вказаного наказу.
Крім того, пропозиції щодо встановлення премій працівникам управління планування регіонального розвитку у жовтні 2020 року, підписані заступником директора Департаменту - начальником управління Даниленком С.М., містять резолюцію директора Департаменту «До наказу». У вказаних пропозиціях розмір премії всіх працівників складає 20% посадового окладу.
Таким чином, під час судового розгляду справи суддею не встановлено порушення ОСОБА_1 вимог п.п.2, 3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» під час підписання наказу про преміювання працівників Департаменту, у тому числі себе, у жовтні 2020 року.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності необхідно закрити.
Оскільки стягнення судового збору передбачено законом лише при накладенні адміністративного стягнення, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 33, 172-7, 247, 251, 280 КУпАП, суддя -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП закрити, за відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.Ю. Гоменюк