Ухвала від 11.10.2021 по справі 200/12183/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

11 жовтня 2021 р. Справа №200/12183/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Льговська Ю.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ (код ЄДРПОУ: 07652214, місцезнаходження: вул. Поштова, буд. 20, м. Слов'янськ, Донецька область, 84122), Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту Міністерства оборони України про визнання необґрунтованими та протиправними порушення, скасування акта та наказу, -

ВСТАНОВИВ:

20 вересня 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ, Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту Міністерства оборони України про:

визнання необґрунтованими та протиправними порушення, викладені в аудиторському звіті Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту Міністерства оборони України від 18 червня 2021 року № 234/1/31/24, оформленого за результатами аудиту Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ за період з 31 січня 2018 року по 30 квітня 2021 року, в частині встановлення неефективних управлінських рішень щодо використання коштів на суму 730 430,00 грн;

скасування акта службового розслідування від 16 серпня 2021 року, проведеного Квартирно-експлуатаційним відділом міста Луганськ за висновками аудиту;

скасування наказу начальника Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ від 18 серпня 2021 року № 102 про результати проведення службового розслідування та оголошення догани позивачеві.

За приписами пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства.

За приписами пункту 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

При визначенні, чи є акт службового розслідування рішенням - актом індивідуальної дії, який створює або припиняє права та обов'язки позивача, суд виходить з наступного.

Пунктами 1-4 розділу V Порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 21 листопада 2017 року № 608 (далі - Порядок № 608), передбачено, що за результатами службового розслідування складається акт службового розслідування, який містить вступну, описову та резолютивну частини. У вступній частині акта службового розслідування зазначаються підстави призначення та проведення службового розслідування. В описовій частині акта службового розслідування зазначаються: посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, освіта, термін військової служби та термін перебування на останній посаді військовослужбовця, стосовно якого проведено службове розслідування; неправомірні дії військовослужбовця; зв'язок правопорушення з виконанням військовослужбовцем обов'язків військової служби (якщо такий є); вина військовослужбовця; причинний зв'язок між неправомірними діями військовослужбовця та подією, що трапилась; вимоги нормативно-правових актів, інших актів законодавства, які було порушено; причини та умови, що сприяли правопорушенню; заперечення, заяви та клопотання особи, стосовно якої проведено службове розслідування, мотиви їх відхилення чи підстави для задоволення. У резолютивній частині акта службового розслідування зазначаються: висновки службового розслідування; пропозиції щодо притягнення винної особи (винних осіб) до відповідальності; інші заходи, спрямовані на усунення причин та умов, що призвели до правопорушення, які пропонується здійснити.

Положеннями пункту 1 розділу VI Порядку № 608 встановлено, що за результатами розгляду акта та матеріалів службового розслідування, якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир (начальник) приймає рішення про притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності, визначає вид дисциплінарного стягнення та призначає особу, якій доручає підготувати проект відповідного наказу.

Військовослужбовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право оскаржувати рішення, прийняте за результатами службового розслідування, у строки та у порядку, визначені законодавством України (пункт 3 розділу IV Порядку 608).

Отже, акт службового розслідування не створює для особи, щодо якої проведено розслідування, безпосередніх правових наслідків; викладені в акті висновки є суб'єктивною думкою уповноважених посадових осіб, які його проводили, і військовослужбовець не позбавлений права спростувати ці висновки під час оскарження прийнятого за результатами службового розслідування рішення.

Тобто, такий акт не є актом індивідуальної дії, який створює або припиняє права та обов'язки особи, а лише фіксує певні обставини, виявлені при проведенні службового розслідування.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

На підставі викладеного суд відмовляє у відкритті провадження в частині вимог про скасування акта службового розслідування.

Керуючись статтями 169, 172, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ, Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту Міністерства оборони України про скасування акта службового розслідування.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (підписання).

Суддя Ю.М. Льговська