Справа № 947/26557/21
Провадження № 3/947/7530/21
07.10.2021 року суддя Київського районного суду м. Одеси Федулеєва Ю.О., при секретарі судового засідання Устрой Н.В., за участю ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з полку Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності (протокол серії ДПР18 № 187308 від 20.08.2021 року):
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, тимчасово не працюючу, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП, -
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, 20.08.2021 року, о 10:10 год., в місті Одеса, водій керуючи транспортним засобом «BMW X5» номерний знак НОМЕР_1 , по вул. О. Невського 41, не врахувала дорожньої обстановки, не вибрала безпечної швидкості руху, не впоралась з керуванням та скоїла наїзд на бетонний люк. Внаслідок ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження.
Своїми діями водій ОСОБА_1 порушила вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 з обставинами викладеними у протоколі не погодилась, вину не визнала, долучила письмові пояснення та повідомила, що нею була обрана швидкість руху в межах дозволеної на даній ділянці дороги, оскільки дорожнє покриття та проїзна частина знаходяться у жахливому стані,. Рухаючись по ділянці дороги, яка була в численних ямах вона намагалась безпечно об'їхати їх внаслідок чого лівім колесом наїхала на бетонний люк, що розташовувався на поїзній частині, внаслідок чого люк пошкодив транспортний засіб. В схемі місця ДТП не зазначено пошкоджень дороги, які стали причиною ДТП. У зв'язку з викладеним ОСОБА_1 просила закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення, у зв'язку з відсутністю складу в її діях адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані в судовому засіданні документи, суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених цим законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Разом з тим, суд зазначає, що до протоколу не долучено: пояснень свідків; показань технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки; відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху; запитів до відповідних органів щодо відповідності експлуатаційного стану автомобільної дороги до ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» від 01 січня 1998 року.
При цьому слід зазначити, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не повинна доводи свою невинуватість, а навпаки її вину у вчиненні правопорушення повинен довести орган, який виявляє правопорушення та складає відносно неї протокол, як то передбачено ст. 251 ч. 2 КупАП, і суд, розглядаючи матеріали адміністративної справи на підставі всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, повинен прийти до висновку про винність особи поза розумним сумнівом.
З огляду на викладене, враховуючи те, що надані до протоколу докази поза розумним сумнівом не доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за обставин, зазначених в протоколі, і всі сумніви повинні бути віднесені на її користь у відповідності до положень ст. 7 КупАП та ст. 62 Конституції України, суд вважає за необхідне на підставі п. 1 ст. 247 КупАП провадження у справі закрити за відсутністю в її діях складу даного правопорушення.
Керуючись ст. 124, 247, ст.ст. 283-285 КпАП України, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності (протокол серії ДПР18 № 187308 від 20.08.2021 року) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Федулеєва Ю. О.