Справа № 674/869/21
Провадження № 2/674/514/21
(заочне)
07 жовтня 2021 року м.Дунаївці
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючий - суддя Сосна О.М., за участю секретаря судового засідання Мудрицької Л.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні, в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України, цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором (ціна позову 6700,80 грн.),
ТОВ "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, в якому зазначено, що між сторонами 22.07.2020 року був укладений кредитний договір №ЛЛ-00597307, відповідно до якого відповідачу було надано кредит в розмірі 2000 грн., зі сплатою процентів за користування кредитом у розмірі 2,0 % від суми наданого кредиту за кожен день користування кредитом протягом 16 календарних днів з дня надання кредиту та у розмірі 2,5 % від суми наданого кредиту за кожен день користування кредитом з дня, наступного за днем закінчення строку, передбаченого пунктом 1.4.1. кредитного договору, якщо зобов'язання не виконані позичальником належним чином, наступні 80 календарних днів до 96 календарного дня включно з дати надання кредиту.
Взяті на себе зобов'язання, відповідно до умов кредитного договору кредитодавець виконав у повному обсязі. Проте, відповідачка ОСОБА_1 взяті на себе зобов'язання за кредитним договором належним чином не виконала, внаслідок чого станом на 25.06.2021 року утворилася заборгованість по кредитному договору в розмірі 6700,80 грн., з них: залишок заборгованості за тілом кредиту в розмірі 2000 грн., заборгованість за процентами - 4640 грн., три проценти річних від простроченої суми 60,80 грн. та 2270 грн. судового збору.
Ухвалою Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 14.07.2021відкрито провадження у даній справі та розгляд справи призначено у порядку спрощеного позовного провадження.
Представник ТОВ "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ" у судове засідання не з'явився, однак надіслав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити. Проти заочного вирішення справи не заперечує.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча повідомлялась про час та місце розгляду справи належним чином. Відзиву чи будь-яких пояснень з приводу позову не надала суду.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що між ТОВ «ЛАЙМ КЕПІТЕЛ» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір від 22.07.2020 року №ЛЛ-00597307, згідно з яким позивач надав відповідачу кредит в сумі 2000 грн. з оплатою процентів за користування кредитом.
Відповідно до п. 1.2 кредитного договору строк дії кредитного договору складає 365 календарних днів. Закінчення строку дії кредитного договору не припиняє зобов'язання, яке не було виконане, належним чином однією зі сторін. Строк користування кредитом складає 16 днів, а у випадках, передбачених цим кредитним договором, може бути продовжений до 96 днів включно (п. 1.3 кредитного договору).
Згідно з п.п.1.4-1.4.2 кредитного договору проценти за користування кредитом нараховуються за фактичну кількість днів користування кредитом: - у розмірі 2,0% від суми наданого кредиту за кожен день користування кредитом протягом 16 календарних днів з дня надання кредиту; - у розмірі 2,5% від суми наданого кредиту за кожен день користування кредитом з дня, наступного за днем закінчення строку, передбаченого пунктом 1.4.1 договору, якщо зобов'язання не виконані позичальником належним чином, наступні 80 календарних днів до 96 календарного дня включно з дати надання кредиту.
Кредитодавець повністю виконав взяті на себе за кредитним договором зобов'язання, надав у розпорядження відповідачу кошти, що підтверджується видатковим касовим ордером від 22.07.2020 року про надання грошових коштів ОСОБА_1 за кредитним договором від 22.07.2020 року №ЛЛ-00597307 в сумі 2000 грн. (а.с.16).
Однак, відповідачка ОСОБА_1 взяті на себе зобов'язання за кредитним договором не виконала, у визначені кредитним договором строки заборгованість не погасила, не сплачує нараховані у відповідності до п.п1.4.1-1.4.2 кредитного договору проценти за користування ним.
В зв'язку з чим утворилася заборгованість, яка станом на 25.06.2021 року складає 6700,80 грн., а саме: залишок заборгованості за тілом кредиту в розмірі 2000 грн., заборгованість за процентами - 4640 грн., з них: 640 грн. - нараховано відповідно до п.1.4.1 кредитного договору, 4000 грн. - нараховано відповідно до п.1.4.2 кредитного договору та три проценти річних від простроченої суми 60,80 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно зі ст.ст.526, 530, 610, ч.1 ст. 612 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином, у встановлений термін, відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 634 ЦК України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно ч.1 ст.1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язаний повернути кредит та сплатити проценти.
У відповідності до ч.1 ст.629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно із ч.2 ст.1054, ч.1 ст.1048 ЦК України, кредитодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми кредиту, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Крім того, відповідачка власноручно підписала кредитний договір та жодним чином не спростувала розмір заборгованості за кредитним договором №ЛЛ-00597307 від 22.07.2020 року, розрахунок якого наведено позивачем (а.с.20).
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
У зв'язку із чим, з відповідачки на користь позивача підлягає стягненню три проценти річних від простроченої суми - 60,80 грн., нарахованих відповідно до ст.625 ЦК України.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і з відповідачки на користь позивача слід стягнути заборгованість за кредитним договором №ЛЛ-00597307 від 22.07.2020 станом на 25.06.2021 в розмірі 6700,80 грн., з них: залишок заборгованості за тілом кредиту в розмірі 2000 грн., заборгованість за процентами - 4640 грн., три проценти річних від простроченої суми 60,80 грн.
Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2270 грн.
Керуючись ст.ст.10, 12, 13, 76, 95, 141, 263-265, 279 ЦПК України, -
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором (ціна позову 6700,80 грн.) задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ"заборгованість за кредитним договором №ЛЛ-00597307 від 22.07.2020 року станом на 25.06.2021 в розмірі 6700 (шість тисяч сімсот) гривень 80 (вісімдесят) копійок, яка складається із 2000 (дві тисячі) гривень 00 копійок - заборгованість за тілом кредиту, 4640 (чотири тисячі шістсот сорок) гривень 00 копійок - заборгованість за процентами та 60 (шістдесят) гривень 80 (вісімдесят) копійок - три проценти річних від простроченої суми.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ"судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку до апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ"(місцезнаходження - м. Миколаїв, вул. Пушкінська, 28, каб.7, код ЄДРПОУ 41885310);
Відповідач - ОСОБА_1 (місце реєстрації - АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Суддя О.М. Сосна