Справа № 3-170/2010
31 березня 2010 року суддя Авдіївського міського суду Донецької області Компанієць І.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції праці в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, уродженки м.Авдіївка Донецької області, громадянки України, працюючої приватним підприємцем, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
- за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
22 грудня 2009 року при перевірці додержання чинного законодавства про працю у фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 встановлено порушення нею вимог законодавства про працю з наступних обставин.
Перевіркою встановлено, що розмір заробітної плати найманим працівникам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (працює неповний робочий день), які працюють продавцями продовольчих товарів, встановлено з 01.11.2009 року у розмірі 744 гривень, тобто у мінімальному розмірі заробітної плати, встановленим законодавством. Але за виконані працівниками кваліфіковані види робіт проводити оплату як за некваліфіковану працю є порушенням вимог ст.ст.95,96,97 КЗпП України, ст.ст.3,11,15,21 Закону України «Про оплату праці»
Крім цього, перевіркою встановлено, що індексація заробітної плати працівників не проводилась в порушення вимог ст..95 КЗпП України, ст..33 Закону України «Про оплату праці» - до заробітної плати ОСОБА_2 за липень 2009 року не було застосовано приріст індексу споживчих цін у розмірі 1,4% за серпень - жовтень2009 року - 2,5%, до заробітної плати ОСОБА_3 за серпень - жовтень 2009 року не було застосовано приріст індексу споживчих цін у розмірі 1,6%. Також, в порушення ст..115 КЗпП України та 24 Закону України «Про оплату праці» виплата заробітної плати протягом 2009 року ОСОБА_1 проводиться один раз на місяць.
ОСОБА_1 до судового засідання не з'явилась, хоча про день, час та місце розгляду справи її було повідомлено належним чином. До судового засідання з'явився ОСОБА_4, надав довіреність від 03 січня 2010 року, однак вона не є належно оформленою згідно чинного законодавства.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушила вимоги законодавства про працю, тим самим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП України.
Відповідно ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Оскільки факт порушення ОСОБА_1 вимог законодавства про працю було виявлено 22 грудня 2009 року, тому строк притягнення її до адміністративної відповідальності на момент розгляду справи закінчився.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст..38 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, суддя приходить до висновку, що провадження по адміністративній справі по факту порушення ОСОБА_1 ч.1 ст.41 КУпАП необхідно закрити у зв'язку з закінченням строку притягнення її до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.247 п.7, ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження по адміністративній справі по факту порушення ОСОБА_1 ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з закінченням строку притягнення її до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги або протесту до Апеляційного суду Донецької області через Авдіївський міський суд Донецької області.
Суддя: