06.10.2021
Справа № 497/1274/2021
Провадження № 2/497/540/2021
про закриття підготовчого провадження та
про призначення розгляду справи по суті у заочному порядку
06.07.2021 рок22.12.2020 року Болградський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Кравцової А.В.,
секретар судового засідання - Вачева Т.М.,
розглядаючи за відсутності сторін у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Болград цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про про позбавлення батьківських прав,
20.07.2021 року звернулася до суду з вищевказаним позовом, яким просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно їхнього спільного неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у підготовче судове засідання, що було призначене ухвалою суду на 06.10.2021р., відповідач не з'явився, хоча про місце та час розгляду справи сповіщався належним чином - на його адресу були направлена судова повістка рекомендованим листом , яку він отримав , про що в матеріалах справи є відповідні докази, про причину неприбуття до суду відповідач не повідомив, будь-яких письмових заяв, повідомлень, відзиву чи заперечень щодо предмету та підстав позову від відповідача - до матеріалів справи не надійшло.
Позивач заявою не заперечувала щодо ухвалення судом рішення заочно, просила розглянути позов за її відсутністю на підставі наданих ним відомостей і доказів.
Відповідно до ст.128ч.6,7,11 ЦПК України, судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності в нього офіційної електронної адреси або, разом з розпискою, - рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи; фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку; відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади чи іншим чином.
Судом було перевірене місце реєстрації відповідача, яке не збігається з відомостями, наданими суду позивачем, але за цією адресою і за адресою фактичного проживання, яку вказано у позові, - відповідачу й направлялися судові повістки та ухвали з копією позову, також вона була сповіщена шляхом розміщення оголошення на веб-сайті судової влади.
Ч.1ст.131 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. В разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Відповідно до п1.ч.1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов, якщо відповідач, повідомлений належним чином про дату, час і місце судового засідання до суду не з'явився, і якщо проти заочного розгляду справи не заперечує позивач.
Оскільки матеріали справи не містять вимог про наявність підготовчих дій, які ще потрібно виконати для розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для закінчення підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.
Керуючись ст.ст.280ч.1, 281ч.1 ЦПК України, суд
Закрити підготовче провадження у даній цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про про позбавлення батьківських прав.
Розглянути цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про про позбавлення батьківських прав, по суті, у заочному порядку, призначивши дату судового засідання на 06.10.2021 року, та за відсутністю позивача, - відповідно до наданих позивачем заяв і на підставі наявних у справі доказів.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили після підписання її суддею.
Суддя А.В. Кравцова