Справа № 127/25599/21
Провадження № 3/127/7790/21
07.10.2021 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., за участю представника Подільської митниці Держмитслужби Вихристюк В.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, що надійшли з Подільської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина Республіки Молдова для виїзду за кордон НОМЕР_1 , виданий 12.05.2016 року, персональний номер НОМЕР_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 Митного кодексу України, -
Згідно з протоколом про порушення митних правил №0289/401000/21 від 28.07.2021 встановлено, що 28.07.2021 о 18 год 33 хв у пункт пропуску «Могилів-Подільський - Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Подільської митниці Держмитслужби, в напрямку «в'їзд в Україну», прибув рейсовий автобус з пасажиром ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), громадянином Республіки Молдова, який прямував з Молдови в Росію.
Під час проведення митного контролю та перевірки, на підставі інформації з Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України та АСМО «Інспектор» встановлено, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) 07.01.2017 о 12 гд 05 хв через пункт пропуску «Шегині-Медика» в зоні діяльності Львівської митниці ДФС ввіз на митну територію України легковий автомобіль марки Daewoo Lanos, н.з. НОМЕР_3 , VIN - НОМЕР_4 , в режимі «тимчасове ввезення до 1 року» з метою особистого користування.
Станом на 28.07.2021 інформація щодо вивезення вказаного транспортного засобу за межі митної території України або поміщення його в інший митний режим працівниками митниці не виявлено, у зв'язку із чим було складено протокол про порушення митних правил.
У судове засідання громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) не з'явився, однак надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність (а.с.13).
У судовому засіданні представник Подільської митниці Держмитслужби Вихристюк В.Д. просила суд визнати винним громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України, та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 грн 00 коп.
Відповідно до ст. 526 МК України справа про порушення митних правил розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, та/або її представника. Про час та місце розгляду справи про порушення митних правил митним органом цей орган інформує особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, поштовим відправленням з повідомленням про вручення, якщо це не було зроблено під час вручення зазначеній особі копії протоколу про порушення митних правил. У разі розгляду справи про порушення митних правил у суді про час та місце розгляду справи суд (суддя) повідомляє особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, а також відповідний митний орган. Справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Враховуючи зазначене вище справа про порушення митних правил розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК України, а в частині, що не регулюється ним - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Згідно із ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ст. 486 МК України).
Згідно з ч. 1 ст. 495 Митного кодексу України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України, а згідно вимог ст. 252 КУпАП, суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.6 ст.481 МК України складом адміністративного правопорушення є перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
При цьому, положенням ч.1 ст.460 МК України визначено, що вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою статті 469, статтею 470, частиною третьою статті 478, статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, а також допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (стаття 268 цього Кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.
Строк тимчасового ввезення транспортних засобів встановлений положенням ч.1 ст. 380 МК України, відповідно до якого тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.
З матеріалів справи вбачається, що у Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України та автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» містяться дані про ввезення громадянином Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) на митну територію України транспортного засобу Daewoo Lanos, н.з. НОМЕР_3 , VIN - НОМЕР_4 , 07.01.2017 о 12 гд 05 хв. (а.с.7-12).
Відповідно до ч. 6 ст. 380 МК України, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Натомість, вказаний транспортний засіб Daewoo Lanos, н.з. НОМЕР_3 , VIN - НОМЕР_4 , відповідно до даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України та автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор», станом на день розгляду справи митну територію України не покидав, а також не розмитнений.
Вина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України, підтверджується: протоколом про порушення митних правил №0289/401000/21 від 28.07.2021 (а.с.2-5); витягами з АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби (а.с.7-12).
Існування обставин, передбачених ч.1 ст.460 МК України, судом не встановлено.
Відтак, ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) перевищив встановлений статтею 380 МК України строк тимчасового ввезення транспортного засобу марки Daewoo Lanos, н.з. НОМЕР_3 , VIN - НОМЕР_4 , більш ніж 30 днів, а тому в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст. 481 МК України.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З огляду на вищевикладене, враховуючи характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000, 00 грн.
Окрім того, судовий збір у розмірі 454,00 грн. також підлягає стягненню з громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), оскільки відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 90, 103, 380, 458, 460-461, 464, 467, 481, 486-487, 524-528, МК України, ст.ст.16, 40-1, 283-289 КУпАП, суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 000 грн 00 коп (сто сімдесят тисяч гривень 00 копійок) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) судовий збір у розмірі у розмірі 454 грн 00 коп (чотириста п'ятдесят чотири гривні 00 копійок) в дохід держави.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя