06 жовтня 2021 року ЛуцькСправа № 140/6355/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації (далі - Управління СЗН Володимир-Волинської РДА, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення, оформленим повідомленням від 27.04.2021 №634/06.8/1-21 про відшкодування коштів по переплаченій житловій субсидії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.04.2021 позивачем отримано повідомлення про відшко дування коштів по переплаті житлової субсидії від 27.04.2021 за № 634/06.08/1-21 на суму 13 333,21 грн. Підставою для його винесення стало те, що сім'я позивача не має права на отримання такої субсидії, оскільки у власності ОСОБА_1 є транспортний засіб і з дати випуску якого минуло менше 5 років (мотоцикл VIPER ZS150-А, 2013 року випуску).
Позивач вважає оскаржуване рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки у розділі IV декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії від 18.10.2018 позивач не зазначав відомостей про те, що член господарства ОСОБА_1 має у власності транспортний засіб, оскільки з дати реєстрації такого транспортного засобу минуло більше 5 років. Відтак вважає, що субсидія не підлягає припиненню, а кошти поверненню.
З врахуванням наведеного просить позов задовольнити повністю.
Ухвалою суду від 29.06.2021 було відкрито провадження у справі та відповідно до статей 12, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Відповідач у відзиві на позов від 13.07.2021 позовні вимоги заперечив та зазначив, що 18.10.2018 до Управління СЗН Володимир-Волинської РДА надійшла заява ОСОБА_1 про призначення субсидії, до якої позивач додав декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 18.10.2018. В декларації позивач заначив дані про членів сім'ї та осіб, що входять до складу домогосподарства та їхні доходи. Графу у розділі IV декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії «Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім'ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)» позивач не заповнив. Відповідно до наданих позивачем документів останньому за період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року було нараховано та виплачено бюджетних коштів у вигляді субсидії в сумі 13333,21 грн.
Однак, в результаті верифікації по домогосподарству ОСОБА_1 було виявлено невідповідності та встановлено, що в поданій декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, позивач не задекларував відомості про наявність у нього транспортного засобу - мотоцикла марки VIPER ZS150-А, 2013 року випуску, про що складено акт від 28.04.2021.
Відповідач вказує, що оскільки у технічному паспорті зазначено рік випуску вказаного мотоцикла 2013 рік, то 5 років з дати його випуску спливає 31.12.2018.
Вказані обставини стали підставою для перерахунку раніше призначеної житлової субсидії за період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року в сумі 13333,21 грн. З врахуванням наведеного просить відмовити у задоволенні позову повністю.
В поданій до суду відповіді на відзив позивач підтримав заявлені в позові вимоги та ще раз наголосила, що на момент його звернення із заявою про призначення житлової субсидії від 18.10.2018 мотоцикл марки VIPER ZS150-А, 2013 року випуску, перебував у його власності (30.07.2013 - дата реєстрації) більше 5 років, а тому призначена житлова субсидія не підлягає припиненню, а виплачені кошти поверненню.
У запереченнях на відповідь на відзив позивача Управління СЗН Володимир-Волинської РДА вказало, що дата реєстрації транспортного засобу не є датою його випуску. Тому, у 2018 році позивач не мав права на призначення житлової субсидії відповідно до підпункту 2 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Таке право у позивача могло виникнути лише з 01.01.2019.
Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 18.10.2018 ОСОБА_1 звернувся до Управління СЗН Володимир-Волинської РДА із заявою про призначення житлової субсидії. Одночасно з поданням даної заяви позивач подав декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, у розділі IV якої “Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 (п'ять) років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім'ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)” позивач нічого не заповнив.
Як вбачається з витягу з протоколу № 36 засідання комісії по призначенню (відмова) субсидії від 01.11.2018 ОСОБА_1 призначено субсидію.
Відповідно до рішень про призначення субсидії: від 16.12.2018 ОСОБА_1 призначено субсидію на період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року, субсидію розраховано на 1 місяць (жовтень 2018 року) в сумі 783,78 грн; від 16.12.2018 призначено субсидію на період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року, субсидію розраховано на 5 місяців (з листопада по 2018 року по січень 2019 року) щомісячно в сумі 2305,43 грн; від 01.02.2019 призначено житлову субсидію на період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року, субсидію розраховано на 2 місяці (з лютого 2019 року по березень 2019 року) щомісячно в сумі 2305,43 грн; від 17.04.2019 призначено житлову субсидію на період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року, субсидію розраховано на 1 місяць (квітень 2019 року), щомісячно в сумі 1022,28 грн.
Актом від 28.04.2021 за результатами проведеної перевірки достовірності даних про транспортні засоби гр. ОСОБА_1 встановлено, що ОСОБА_1 має у своєму володінні транспортний засіб з дати виписку якого минуло менше п'яти років - мотоцикл марки VIPER ZS150-А, 2013 року випуску.
Повідомленням про відшкодування коштів по переплаченій житловій субсидії від 27.04.2021 № 634/06.08-21 ОСОБА_2 повідомлено про те, що протягом періодів з 15.10.2019 по 31.12.2019 йому було надмірно виплачено кошти в сумі 13333,21 грн. та запропоновано повернути надміру виплачені кошти в розмірі 13333,21 грн, які необхідно перерахувати до 30.06.2021 на рахунок Управління СЗН Володимир-Волинської РДА.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно з статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови призначення та порядок надання житлових субсидій визначено Положенням про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 21.10.1995 №848 (далі - Положення № 848, в редакції чинній на час звернення позивача за призначенням субсидії).
Як вбачається з пункту 1 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Відповідно до пункту 2 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Згідно з пунктом 3 Положення №848 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (пункт 4 Положення №848).
Згідно з підпунктом 2 пункту 6 Положення №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля. Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов'язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу.
Отже, станом на момент звернення позивача із заявою про призначення житлової субсидії Положенням №848 було передбачено відсутність права громадян на призначення житлової субсидії в разі наявності у членів домогосподарства або членів сім'ї особи із складу домогосподарства транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації і з дати випуску яких минуло менше п'яти років (крім мопеда). При цьому за наявності вказаних обставин житлова субсидія могла бути призначена за рішенням комісії відповідно до вимог пункту 7 Положення №848.
Відповідно до пункту 13 Положення №848 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява); декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація); довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; договір найму (оренди) житла (у разі наявності).
Під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням. Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, у випадках, передбачених цим Положенням, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для розгляду комісією питань. Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії (пункт 14 Положення №848).
Пунктом 22 Положення №848 передбачено, що за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об'єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли, зокрема, у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.
Таким чином, подання суб'єктом звернення за призначенням житлової субсидії недостовірних даних у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію, є підставою для припинення надання раніше призначеної субсидії.
Так, наказом Міністерства соціальної політики України від 02.05.2018 №604 затверджено форму Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у розділі IV якої зазначаються відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім'ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання).
Як слідує з матеріалів справи, в результаті проведеної верифікації по домогосподарству ОСОБА_1 було виявлено невідповідності та встановлено, що в поданій декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, позивач не задекларував відомості про наявність у нього транспортного засобу - мотоцикла марки VIPER ZS150-А, 2013 року випуску, з дати випуску якого минуло менше п'яти років.
З відповіді Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Волинській області (ТСЦ МВС № 0744) від 23.04.2021 № 31/3/4-398, отриманої на запит Управління СЗН Володимир-Волинської РДА слідує, що за гр. ОСОБА_2 зареєстровані різні транспортні засоби, в тому числі і мотоцикл марки VIPER ZS150-А, 2013 року випуску, який зареєстрований 30.07.2013.
З даного приводу, позивач у позовній заяві вказує на те, що вказаний транспортний засіб перебував у його власності з 30.07.2013, тобто більше ніж п'ять років, а тому у нього не було підстав вказувати про його наявність у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 18.10.2018.
З такими твердженнями позивача суд погоджується та зазначає наступне.
Процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків, встановлена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі - Порядок № 1388).
Відповідно до пунктів 7, 8 Порядку № 1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).
Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").
Пунктом 16 Порядку визначено, що на зареєстровані в уповноважених органах МВС транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки (крім тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів особистого користування), що відповідають державному стандарту України: два номерні знаки - на автотранспорт, один - на мототранспорт, мопед, причіп та напівпричіп, дозволи на встановлення на транспортних засобах спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв. У свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу ідентифікаційний номер двигуна не зазначається.
Підпунктом 14.1.220 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що рік виготовлення транспортного засобу - календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік); для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.
Якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, вони вважаються використовуваними. Перша реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.
Відповідно до наявних у справі документів (свідоцтва про реєстрацію серії НОМЕР_1 , листа Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Волинській області (ТСЦ МВС № 0744) від 23.04.2021 № 31/3/4-398) датою випуску мотоцикла марки VIPER ZS150-А є 2013 рік, датою реєстрації - 30.07.2013.
Оскільки для вказаного транспортного засобу точну календарну дату виготовлення визначити неможливо і така дата виписку передує даті його реєстрації, тому датою випуску даного транспортного засобу слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах, тобто 01.01.2013.
З врахуванням вищенаведеного суд приходить до висновку, що на час звернення позивача із заявою про призначення йому житлової субсидії 18.10.2018, мотоцикл марки VIPER ZS150-А, 2013 року випуску перебував у власності ОСОБА_1 більше п'яти років, що свідчить про те, що з дати випуску якого минуло більше п'яти років.
Тому твердження відповідача з даного приводу є безпідставними.
Відтак, на момент подання декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 18.10.2018 у позивача були відсутні підстави вказувати такий транспортний засіб у розділі IV “Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 (п'ять) років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім'ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)”.
Протилежного судом не встановлено.
Поряд з цим суд зазначає, що безпосередньо на відповідача Положенням № 848 покладено обов'язок для нарахування субсидій направляти відповідним органам запити на отримання відомостей про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС.
За приписами пункту 14 Положення № 848 для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються, зокрема, відомості про наявність в осіб транспортних засобів уповноваженими органами МВС.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.
У спірному випадку матеріали справи не містять доказів направлення відповідачем (на момент вирішення питання про призначення субсидії) відповідного запиту до уповноваженого органу МВС з метою отримання відомостей про наявність чи відсутність у ОСОБА_1 та членів його сім'ї зареєстрованих в установленому законодавством порядку транспортних засобів.
Відповідний запит Управління СЗН Володимир-Волинської РДА було надіслано до Територіального сервісного центру 0744 лише 09.04.2021 за № 527/6.08/1.21, тобто більше ніж через два роки з моменту призначення ОСОБА_1 житлової субсидії.
При цьому, суд зазначає, що відповідач не надав доказів того, що Управління під час вирішення питання про призначення житлової субсидії позивачу висловлювало будь-які зауваження щодо достовірності вказаних останнім у декларації відомостей, в тому числі й щодо наявності у його власності транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років.
Разом із тим, будь-яких доказів, які б свідчили про свідоме неповідомлення (приховування, умисне перекручення), позивачем інформації про наявний в його власності транспортний засіб не надано і судом не встановлено.
Аналізуючи наведені вище правові норми та встановлені фактичні обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що у відповідача були відсутні правові підстави для прийняття оскаржуваного рішення про повернення надміру виплачених коштів, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно з статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач відповідно до вимог статті 77 КАС України доведено ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги, в той час як відповідачем правомірність оспорюваного рішення не підтверджено належними та допустимими доказами.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 908,00 грн, сплачений квитанцією від 16.06.2021 № 32400.
Керуючись ст.ст. 241, 242, 243, 245, 246, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області, оформленого у формі повідомлення від 27.04.2021 № 634/06.08/1-21 про відшкодуванню коштів по переплаченій житловій субсидії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області (44700, Волинська обл., м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 173, код ЄДРПОУ 03191992).
Суддя Р.С. Денисюк