Ухвала від 05.10.2021 по справі 906/742/21

Господарський суд

Житомирської області

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48-16-20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код згідно ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

Від "05" жовтня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/742/21

Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за № 1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника у межах справи про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (Житомирська область, Житомирський район, смт.Озерне),-

за участю учасників судового процесу:

від заявника: Менський В.В. - представник Головного управління ДПС у Житомирській області (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань);

від кредиторів: не з'явились;

від боржника: Шведюк Л.П. - розпорядник майна,-

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа № 906/742/21 про банкрутство Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (далі - боржник).

Ухвалою господарського суду від 27.07.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; призначено розпорядником майна боржника - Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району арбітражного керуючого Шведюк Л.П.

27.07.2021 оприлюднено повідомлення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/742/21 про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району.

26.08.2021 до господарського суду надійшла заява Головного управління ДПС у Житомирській області (далі - кредитор) від 25.08.2021 за № 1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника.

Ухвалою господарського суду від 30.08.2021 прийнято заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за № 1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 05.10.2021 о 14:30 год.

16.09.2021 до господарського суду надійшов лист Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району від 16.09.2021 № 408 з доданим повідомленням від 14.09.2021 № 404 про визнання вимог кредитора та доказами направлення повідомлення кредитору.

21.09.2021 до господарського суду від розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шведюк Л.П. надійшов звіт від 21.09.2021 № 2-26/34 з доданими докментами, зокрема, відзивом на заяву Головного управління ДПС у Житомирській області у якому повідомлено про визнання вимог кредитора до боржника.

01.10.2021 на електронну пошту господарського суду надійшли письмові пояснення Головного управління ДПС у Житомирській області від 01.10.2021 № 1437/06-30-20-02.

04.10.2021 на електронну пошту господарського суду від Головного управління ДПС у Житомирській області надійшли письмові пояснення від 04.10.2021 № 1443/06-30-20-02 та від 01.10.2021 № 1440/06-30-20-02 з доданими документами.

05.10.2021 до господарського суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області від 04.10.2021 № 1449/06-30-20-02 про долучення до матеріалів справи документів.

Судом встановлено, що учасники провадження у справі повідомлені про час та місце судового засідання своєчасно та з дотриманням вимог Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

У судовому засіданні 05.10.2021 представником Головного управління ДПС у Житомирській області підтримано заяву з вимогами до боржника у повному обсязі.

Розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Шведюк Л.П. в судовому засіданні повідомлено про визнання вимог кредитора до боржника у повному обсязі.

Дослідивши заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за № 1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду, господарський суд вважає за необхідне задовольнити вказану заяву, виходячи з наступного.

За приписами частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.

Відповідно до абзацу 11 частини 1 статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Згідно з частиною 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою господарського суду від 27.07.2021, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району.

27.07.2021 оприлюднено повідомлення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/742/21 про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району.

26.08.2021, тобто в межах 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство, до господарського суду надійшла заява Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за № 1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника.

Ухвалою господарського суду від 30.08.2021 прийнято заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за № 1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 05.10.2021 о 14:30 год.

Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною 1 статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Завданням господарського суду у попередньому засіданні є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Судом встановлено, що вимоги кредитора до боржника виникли на підставі наступного.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків.

Згідно з пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 ПК України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Підпунктами 16.1.3,16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обовязку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до підпункту14.1.39 пункту 14.1. статті 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (пункт 54.1 статті 54 ПК України).

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 ПК України).

Пунктом 57.1 статті 57 ПК України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

У відповідності до пункту 111.2 статті 111 ПК України, фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Згідно з пунктом 129.1. статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається:

- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

- при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

- при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

У свою чергу, відповідно пункту 129.3 статті 129 ПК Украни нарахування пені закінчується:

- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;

- у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;

- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком У країни);

- при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).

1) Щодо вимог кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 274 084,42 грн основного боргу, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, 255 325,49 грн рентної плати за спеціальне використання води (т. 2 а.с. 187-188).

Відповідно до частини 4 статті 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок непогашених податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить - 217057,98 грн.

Також, боржником самостійно подано до податкового органу розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води на загальну суму 57 026,44 грн, а саме:

- розрахунок № 9259089241 від 05.11.2019 на суму 26718,73 грн (т. 2 а.с. 128);

- розрахунок № 9259089271 від 05.11.2019 на суму 1954,87 грн (т. 2 а.с. 129);

- розрахунок № 9333227940 від 31.01.2020 на суму 26412,84 грн (т. 2 а.с. 130);

- розрахунок № 9186993852 від 23.04.2020 на суму 1940,00 грн. (т. 2 а.с. 131).

Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з рентної плати за спеціальне використання води становить 274084,42 грн основного боргу.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води 274084,42 грн основного боргу визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води на суму 274084,42 грн основного боргу.

2) Щодо вимог кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ на суму 51 441,52 грн, а саме: 51 438,24 грн основного боргу та 3,28 грн штрафних санкцій, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, 13 725,08 грн рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ (т. 2 а.с. 187-188).

З урахуванням частини 4 статті 75 ГПК України обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок не погашених податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить 13 721,80 грн основного боргу та 3,28 штрафних санкцій.

Також, боржником самостійно подано до податкового органу розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ на загальну суму 37716,44 грн, а саме:

- розрахунок №9333227944 від 31.01.2020 на суму 1992,44 грн (т. 2 а.с. 132);

- розрахунок № 9086993839 від 23.04.2020 на суму 20690,00 грн (т. 2 а.с. 133);

- розрахунок № 9172973774 від 21.07.2020 на суму 13666,00 грн (т. 2 а.с. 134);

- розрахунок № 9172973834 від 21.07.2020 на суму 1368,00 грн (т. 2 а.с. 135).

Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ становить 51438,24 грн основного боргу та 3,28 грн штрафних санкцій.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ на суму 51438,24 грн основного боргу та 3,28 грн штрафних санкцій визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКХ на суму 51438,24 грн основного боргу та 3,28 грн штрафних санкцій.

3) Щодо вимог кредитора до боржника з рентної плати за користування надрами у розмірі 358 163,82 грн основного боргу, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, 377 093,65 грн рентної плати за користування надрами (т. 2 а.с. 187-188).

З урахуванням частини 4 статті 75 ГПК України обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок не погашених податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить 358 163,82 грн.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з рентної плати за користування надрами на суму 358 163,82 грн основного боргу визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з рентної плати за користування надрами на суму 358 163,82 грн основного боргу.

4) Щодо вимог кредитора до боржника з податку на додану вартість на суму 3224 605,63 грн основного боргу, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, 3 287 064,78 грн основного боргу з податку на додану вартість (т. 2 а.с. 187-188).

З урахуванням частини 4 статті 75 ГПК України обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок не погашених податкових зобов'язань з податку на додану вартість станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить 2 066 392,63 грн.

Також, боржником самостійно подано до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість на загальну суму 1 158 213,00 грн, а саме:

- № 9243774710 від 18.10.2019 на суму - 53569,00 грн (т. 2 а.с. 136);

- № 9304560997 від 19.11.2019 на суму - 71819,00 грн (т. 2 а.с. 137);

- № 9275002690 від 18.12.2019 на суму - 237819,00 грн (т. 2 а.с. 137 на звороті);

- № 9331594693 від 17.01.2020 на суму - 81186,00 грн (т. 2 а.с. 138);

- № 9028020008 від 18.02.2020 на суму - 98345,00 грн (т. а.с. 138 на звороті);

- № 9058844952 від 20.03.2020 на суму - 80519,00 грн (т. 2 а.с. 139);

- № 9081820203 від 15.04.2020 на суму - 67268,00 грн (т. 2 а.с. 139 на звороті);

- №9110551499 від 19.05.2020 на суму - 97410,00 грн (т. 2 а.с. 140);

- № 9140472437 від 19.06.2020 на суму - 90803,00 грн (т. 2 а.с. 140 на звороті);

- № 9170227539 від 17.07.2020 на суму - 117 836,00 грн (т. 2 а.с. 146);

- № 9203264093 від 17.08.2020 на суму 29573,00 грн (т. 2 а.с. 146 на звороті)

- № 9170227539 від 17.07.2020 на суму - 117 836,00 грн (т. 2 а.с. 146);

- № 9203264093 від 17.08.2020 на суму 29573,00 грн (т. 2 а.с. 146 на звороті);

- № 9238064687 від 21.09.2020 на суму - 13193,00 грн (т. 2 а.с. 141);

- № 9269789487 від 19.10.2020 на суму - 14628,00 грн (т. 2 а.с. 141 на звороті);

- № 9303202669 від 17.11.2020 на суму - 7563,00 грн (т. 2 а.с. 142);

- № 9337635340 від 17.12.2020 на суму - 14406,00 грн (т. 2 а.с. 142 на звороті);

- № 9367387819 від 15.01.2021 на суму - 11507,00 грн (т. 2 а.с. 143);

- № 9027882726 від 17.02.2021 на суму - 9906,00 грн (т. 2 а.с. 143 на звороті);

- № 9054135682 від 16.03.2021 на суму - 11326,00 грн (т. 2 а.с. 144);

- № 9090472343 від 19.04.2021 на суму - 18606,00 грн (т. 2 а.с. 144 на звороті);

- № 9131367106 від 19.05.2021 на суму - 15843,00 грн (т. 2 а.с. 145);

- № 9163583426 від 18.06.2021 на суму - 15088,00 грн (т. 2 а.с. 145 на звороті).

Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з податку на додану вартість становить 3 224 605,63 грн основного боргу.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з податку на додану вартість на суму 3 224 605,63 грн основного боргу визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з податку на додану вартість на суму 3 224 605,63 грн основного боргу.

5) Щодо надходжень від скидів забруднюючих речовин на суму 217 965,32 грн основного платежу, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, 267 782,74 грн основного боргу з надходжень від скидів забруднюючих речовин (т. 2 а.с. 187-188).

З урахуванням частини 4 статті 75 ГПК України обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок не погашених податкових зобов'язань з надходжень від скидів забруднюючих речовин станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить 142 229,52 грн основного боргу.

Також, боржником самостійно подано до податкового органу розрахунки за скиди забруднюючих речовин на загальну суму 75 735,80 грн, а саме:

- розрахунок № 9252427474 від 29.10.2019 на суму 18 707,26 грн (т. 2 а.с. 147);

- розрахунок № 9333085510 від 29.01.2020 на суму 23 687,09 грн (т. 2 а.с. 148);

- розрахунок № 9086734223 від 23.04.2020 на суму 19992,83 грн (т. 2 а.с. 149);

- розрахунок № 9165518006 від 14.07.2020 на суму 13348,62 грн (т. 2 а.с. 150).

Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з надходжень від скидів забруднюючих речовин становить 217 965,32 грн основного боргу.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з надходжень від скидів забруднюючих речовин на суму 217 965,32 грн основного боргу визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з надходжень від скидів забруднюючих речовин на суму 217 965,32 грн основного боргу.

6) Щодо вимог кредитора до боржника з податку на доходи фізичних осіб на суму 4 723 968,27 грн основного боргу, 475 294,76 грн штрафних санкцій, 1 858 780,42 грн пені, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, з податку на доходи фізичних осіб на суму 4 723 968,27 грн основного боргу, 475 294,76 грн штрафних санкцій, 1 858 780,42 грн пені (т. 2 а.с. 187-188).

З урахуванням частини 4 статті 75 ГПК України обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок не погашених податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить 4 723 968,27 грн основного боргу, 475 294,76 грн штрафних санкцій, 1 858 780,42 грн пені.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з податку на доходи фізичних осіб на суму 4 723 968,27 грн основного боргу, 475 294,76 грн штрафних санкцій, 1 858 780,42 грн пені визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з податку на доходи фізичних осіб на суму 4 723 968,27 грн основного боргу, 475 294,76 грн штрафних санкцій, 1 858 780,42 грн пені.

7) Щодо вимог кредитора до боржника з військового збору на суму 285 983,54 грн основного боргу, 40 546,47 грн штрафних санкцій, 93 843,15 грн пені, слід зазначити наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі № 240/12481/19 стягнуто з Будинкоуправління № З Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району на користь Державного бюджету України в особі Головного управління ДФС у Житомирській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Житомирській області, 11 688 376,26 грн податкового боргу, у тому числі, 285 983,54 грн основного боргу, 40 546,47 грн штрафних санкцій, 93 843,15 грн пені (т. 2 а.с. 187-188).

З урахуванням частини 4 статті 75 ГПК України обставини виникнення заборгованості боржника перед кредитором встановлені вищевказаним судовим рішенням.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником судового рішення, залишок не погашених податкових зобов'язань з військового збору станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство становить 285 983,54 грн основного боргу, 40546,47 грн штрафних санкцій, 93 843,15 грн пені.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з військового збору на суму 285 983,54 грн основного боргу, 40 546,47 грн штрафних санкцій, 93 843,15 грн пені визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з військового збору на суму 285 983,54 грн основного боргу, 40 546,47 грн штрафних санкцій, 93 843,15 грн пені.

8) Щодо вимог кредитора до боржника з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 1 815 917,50 грн основного боргу, 690090,74 грн штрафних санкцій, 3 139 690,95 грн пені, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно пункту 3-1 частини 1 статті 1 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон № 2464-VI) податкові органи - центральний орган виконавчої влади, що реалізує держави) податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його територіальні органи.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок, єдиний соціальний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб па отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно пункту 10 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 4 Закон № 2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до Законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах, передбачених законодавством чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділі зазначених підприємств установ організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району є платником єдиного внеску.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464-УІ платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частинами 1, 5 статті 9 Закону №2464-VI визначено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюється в натуральній формі. Оплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки податкових органів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску, крім платників зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону №2464-VІ недоїмка - сума єдиного внеску своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена податковим органом у випадках, передбачених цим Законом.

Частиною 12 статті 9 Закону 2464-VI, встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 13 Закону №2464-Vl податкові органи мають право стягувати з платників суми недоїмки з єдиного внеску.

Згідно з частиною 3 статті 25 Закону 2464-VI суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Згідно з пунктом 16 статті 25 Закону №2464-VI строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відомостей про нарахування заробітної плати (доходу), грошового забезпечення) забезпеченим особам, які самостійно подавалися боржником, сума нарахованого єдиного внеску становить:

- липень 2018 року - 100 730,03 грн, залишок що підлягає сплаті - 76549,09 грн (т. 2 а.с. 151);

- серпень 2018 року - 94 642,14 грн (т. 2 а.с. 152);

- вересень 2018 року - 83 475,86 грн (т. 2 а.с. 153);

- жовтень 2018 року - 82 396,25 грн (т. 2 а.с. 154);

- листопад 2018 року - 88 655,28 грн (т. 2 а.с. 155);

- грудень 2018 року - 60 289,76 грн (т. 2 а.с. 156);

- січень 2019 року - 70 480,54 грн (т. 2 а.с. 157);

- лютий 2019 року - 62 861,45 грн (т. 2 а.с. 158);

- березень 2019 року - 64 630,55 грн (т. 2 а.с.159);

- квітень 2019 року - 67 942,54 грн (т. 2 а.с. 160);

- травень 2019 року - 65 767,06 грн (т. 2 а.с. 161);

- червень 2019 року - 66 822,39 грн (т. 2 а.с. 162);

- липень 2019 року - 69 261,74 грн (т. 2 а.с. 163);

- серпень 2019 року - 65 298,45 грн (т. 2 а.с. 164);

- вересень 2019 року - 64 511,31 грн (т. 2 а.с. 165);

- жовтень 2019 року - 61 249,7 грн (т. 2 а.с. 166);

- листопад 2019 року - 62 675,69 грн (т. 2 а.с. 167);

- грудень 2019 року - 61 711,27 грн (т. 2 а.с. 168);

- січень 2020 року - 67 804,07 грн (т. 2 а.с. 169);

- лютий 2020 року - 75 531,52 грн (т. 2 а.с. 170);

- березень 2020 року - 89 508,48 грн (т. 2 а.с. 171);

- квітень 2020 року - 61 923,33 грн (т. 2 а.с. 172);

- травень 2020 року - 64074,51 грн (т. 2 а.с. 173);

- червень 2020 року - 43 516,55 грн (т. 2 а.с. 174);

- липень 2020 року - 9 738,96 грн (т. 2 а.с. 175);

- серпень 2020 року - 9 828,28 грн (т. 2 а.с. 176);

- вересень 2020 року - 10 681,78 грн (т. 2 а.с. 177);

- жовтень 2020 року - 10 559,45 грн (т. 2 а.с. 178);

- листопад 2020 року - 10 414,12 грн (т. 2 а.с. 179);

- грудень 2020 року - 10680,82 грн (т. 2 а.с. 180);

- січень 2021 року - 13 460,61 грн (т. 2 а.с. 181);

- лютий 2021 року - 13 344,27 грн (т. 2 а.с. 182);

- березень 2021 року - 13 322,29 грн (т. 2 а.с. 183);

- квітень 2021 року - 14 386,59 грн (т. 2 а.с. 184);

- травень 2021 року - 14 378,79 грн (т. 2 а.с. 185);

- червень - 13542,01 грн (т. 2 а.с. 186).

Крім того, рішеннями кредитора про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовано до боржника штрафні санкції та нараховано пеню, а саме:

- рішенням № 0086015113 від 15.08.2018 - 23 736,90 грн штрафу та 126 873,72 грн пені;

- рішенням № 0099555113 від 27.09.2018 - 71 250,14 грн штрафу та 516142,82 грн пені;

- рішенням № 0114785113 від 26.10.2018 - 30020,00 грн штрафу та 159587,98 грн пені;

- рішенням № 0130235113 від 28.11.2018 - 17806,34 грн штрафу та 94740,07 грн пені;

- рішенням № 0003465113 від 16.01.2019 - 96682,72 грн штрафу та 496 209,29 грн пені;

- рішенням № 0027965114 від 11.03.2019 - 60139,99 грн штрафу та 274514,63 грн пені;

- рішенням № 0051245114 від 16.04.2019 - 17750,03 грн штрафу та 78175,53 грн пені;

- рішенням № 0068925114 від 20.05.2019 - 71305,14 грн штрафу та 298515,53 грн пені;

- рішенням № 0013741306 від 28.05.2019 - 3 442,17 грн штрафу;

- рішенням № 0097975114 від 23.07.2019 - 7849,75 грн штрафу та 32 455,30 грн пені;

- рішенням № 0101045114 від 31.07.2019 - 60 000,00 грн штрафу та 238 060,79 грн пені;

- рішенням № 0139195114 від 23.10.2019 - 24 923,74 грн штрафу та 94467,14 грн пені;

- рішенням № 0118975114 від 17.09.2019 - 20 754,69 грн штрафу та 80092,51 грн пені;

- рішенням № 0008135133 від 24.01.2020 - 84 057,33 грн штрафу та 300 760,08 грн пені;

- рішенням № 0067265133 від 18.05.2020 - 100371,80 грн штрафу та 349 095,56 грн пені.

У зв'язку з неналежним виконанням боржником зобов'язань з єдиного соціального внеску станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство заборгованість боржника перед кредитором становить 1 815 917,50 грн основного боргу, 690 090,74 грн штрафних санкцій, 3 139 690,95 грн пені.

Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.

Боржником та розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника з єдиного соціального внеску на суму 1 815 917,50 грн основного боргу, 690 090,74 грн штрафних санкцій, 3 139 690,95 грн пені визнано у повному обсязі.

Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з єдиного соціального внеску на суму 1 815 917,50 грн основного боргу, 690 090,74 грн штрафних санкцій, 3 139 690,95 грн пені.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому,

- у першу чергу задовольняються, зокрема, витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді;

- у другу чергу задовольняються, серед іншого, зобов'язання із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України;

- у третю чергу задовольняються, зокрема, вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);

- у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Враховуючи вищевикладене у сукупності, господарський суд прийшов до висновку заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за №1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника задовольнити; визнати вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області до Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району на суму 1 815 917,50 грн основного боргу з єдиного соціального внеску (друга черга); 9 136 209,24 грн основного боргу з податків та зборів (третя черга); 1 205 935,25 грн штрафних (фінансових) санкцій (шоста черга); 5 092 314,52 грн пені (шоста черга).

Головним управління ДПС у Житомирській області за подання до господарського суду заяви з вимогами до боржника сплачено судовий збір в розмірі 4540,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 13.08.2021 № 1235 (т. 2 а.с. 121).

У зв'язку з чим, на підставі статті 129 ГПК України на боржника покладається сплата 4540,00 грн судового збору (перша черга), що сплачені кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника.

Керуючись статтями 45, 47, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,-

УХВАЛИВ:

1. Заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.08.2021 за №1153/06-30-20-02 з вимогами до боржника задовольнити.

2. Визнати вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області (10003, м.Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44096781) до Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (12443, Житомирська обл., Житомирський р-н, селище міського типу Озерне вул. Авіаційна, 57, ідентифікаційний код 24978549) на суму:

- 1 815 917,50 грн основного боргу з єдиного соціального внеску (друга черга);

- 9 136 209,24 грн основного боргу з податків та зборів (третя черга);

- 1 205 935,25 грн штрафних (фінансових) санкцій (шоста черга);

- 5 092 314,52 грн пені (шоста черга);

- 4540,00 грн судового збору (перша черга).

3. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Шведюк Л.П. за результатами попереднього засідання внести визнані судом вимоги до реєстру вимог кредиторів.

Ухвала господарського суду набирає законної сили 05.10.2021.

Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складено та підписано 07.10.2021.

Суддя Костриця О.О.