Провадження № 3/641/2774/2021 Справа № 641/7296/21
07 жовтня 2021 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Колодяжна І.М. розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого страшим майстром дільниці №1 цех №200 ДП «Завод ім. Малишева» , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .
- за ст.172-6 ч.1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №530 від 21.09.2021 року ОСОБА_1 будучи старшим майстром дільниці мехообробки середніх деталей , шерстень , розподільних валів та дрібнокорпусних деталей дизельного цеху «430» ДП «Завод ім. Малишева» , згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700- VІІ, суб'єктом відповідальності за правопорушення , пов'язані з корупцією , та згідно абзацу 15 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону суб'єктом декларування , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону №1700-VІІ несвоєчасно подав щорічну декларацію особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за 2020 рік , а саме 05.06.2021 року чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, зі змістом протоколу погодився.
У судовому засіданні прокурор Махарадзе К.М. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення , підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_2 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Як встановлено, відповідно до наказу № 499-к від 31.03.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду старшого майстра дизельного цеху «430» ДП «Завод ім. Малишева».
Отже , ОСОБА_1 будучі старшим майстром дизельного цеху «430» ДП «Завод ім. Малишева». , відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700- VІІ, є суб'єктом відповідальності за правопорушення , пов'язані з корупцією , та згідно абзацу 15 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону є суб'єктом декларування , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону №1700-VІІ несвоєчасно без поважних причин після встановлення терміну подання декларації до 00:00 01.04.2021 року , а саме 05.06.2021 року о 20-56 , подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларації за 2020 рік.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний додержуватись вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»: визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на вебсайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
За частиною 1 статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, для кваліфікації діяння за частиною першою статті 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом, та поважності причин такого несвоєчасного подання.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
У той же час, переліку поважних причин у розумінні ч.1 ст. 172-6 КУпАП законом не встановлено. Отже, поважність несвоєчасного подання декларацій у кожному окремому випадку має визначатись залежно від конкретних обставин кожної справи.
Суд враховує, що згідно статті 38 КУпАП у чинній редакції адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно інформації, розміщеній на сайті НАЗК у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну електронну декларацію за 2020 рік 05.06.2021 року о 20-56 .
ОСОБА_1 був обізнаний з вимогами щодо подання декларацій, оскільки неодноразово подавав такі декларації у попередні роки, поважності несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 не надано.
Таким чином, з наведеного вище вбачається порушення ОСОБА_1 вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.
Поважних причин, які об'єктивно унеможливлювали вчасно подати декларації ОСОБА_1 не зазначено та судом не встановлено.
Обставини, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
При накладанні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, визнання вини та щире каяття правопорушника, відсутність, обставин, що обтяжують відповідальність.
Суд вважає необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення нею нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 454,00 грн.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 4,5 Закону України «Про судовий збір», ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 36, 283-285, 294 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення , передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду.
Суддя- І. М. Колодяжна