ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 32/57824.02.10
За розглядом заяви Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про відстрочку виконання рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2009 у справі
За позовом
До
проЗакритого акціонерного товариства «Київміськоформлення»
Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
стягнення заборгованості та штрафних санкцій
Суддя Хрипун О.О.
Представники сторін: не з'явилися
Обставини справи:
Закрите акціонерне товариства «Київміськоформлення»звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та просить стягнути з Відповідача заборгованість у сумі 6 501,75 грн., 45,51 грн. інфляційних втрат, 64,66 грн. -3% річних та 356,52 грн. пені.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.11.2009 у справі № 32/578 позов задоволено повністю та стягнуто з Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради на користь Закритого акціонерного товариства «Київміськоформлення» 6 501,76 грн. заборгованості, 45,51 грн. інфляційних втрат, 64,66 грн. - 3% річних від суми заборгованості, 356,52 грн. пені, 102,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
18.01.2010 на виконання рішення від 18.11.2009 у справі № 32/578 Господарським судом міста Києва видано відповідний наказ про:
- стягнення з Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради на користь Закритого акціонерного товариства «Київміськоформлення»6 501,76 грн. заборгованості, 45,51 грн. інфляційних втрат, 64,66 грн. - 3% річних від суми заборгованості, 356,52 грн. пені, 102,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Боржник -Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звернулося до Господарського суду міста Києва з заявою про відстрочку виконання рішення суду, яка мотивована тим, що Боржник має намір добровільно виконати рішення суду.
Заява мотивована тим, що Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є державною установою, яка утримується за рахунок бюджетних коштів, що мають цільове призначення і використовуються відповідно до затвердженого кошторису. Інших джерел фінансування видатків, у тому числі на погашення заборгованості за рішенням суду немає.
Розглянувши надані заявником документи та матеріали, оцінивши наведені ним доводи та обґрунтування, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про відстрочку виконання рішення з огляду на наступне.
Відповідно до стаття 11 Закону України "Про судоустрій України" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об'єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України.
Статтею 115 ГПК України визначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Статтею 121 ГПК України визначено, що при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відповідно до ст. 33 Закону України "Про виконавче провадження", за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання.
Згідно з п. 2 Роз'яснень Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування статті 121 Господарського процесуального кодексу України" в редакції від 22 жовтня 2007 року № 04-5/198, підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом.
Відповідно до п. 2 Роз'яснень Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування статті 121 Господарського процесуального кодексу України" в редакції від 22 жовтня 2007 року № 04-5/198, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
Боржник - Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є державною установою, яка утримується за рахунок бюджетних коштів, що мають цільове призначення і використовуються відповідно до затвердженого кошторису.
Відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 № 609, безспірне списання коштів здійснюється органами Державного казначейства виключно з рахунка, відкритого в органі Державного казначейства та зазначеного у платіжній вимозі за кодами економічної класифікації видатків бюджету, які визначаються виходячи з економічної сутності заборгованості.
Згідно із ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення.
Судом також враховується, що заборгованість перед стягувачем не є наслідком неправомірних дій боржника -Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
За таких обставин клопотання про відстрочку виконання рішення у справі № 32/578 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд
Задовольнити заяву Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про відстрочку виконання судового рішення у справі № 32/578 до моменту надходження бюджетних коштів.
Суддя О.О. Хрипун