Справа № 2-а-5310
2010 рік
24 червня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі :
судді - Руденко В.В.,
при секретарі - Корнєвій Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Кореїзської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії ,
встановив:
позивач уточнивши в суді позовні вимоги просить суд:
- визнати неправомірною бездіяльність Кореїзської селищної ради з приводу не розгляду її заяви від 06 листопада 2009 року про надання Кореїзською селищною радою до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформації для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою відповідно до рішення Кореїзської селищної ради № 1660 від 09 жовтня 2009 року;
- зобов'язати відповідача розглянути її заяву від 06 листопада 2009 року про надання відповідачем до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформації для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою відповідно до рішення Кореїзської селищної ради № 1660 від 09 жовтня 2009 року;
- зобов'язати Кореїзську селищну раду надати до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформацію для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою.
Вимоги мотивовані тим, що рішенням Кореїзської селищної ради № 1660, 55-ї сесії, 5-го скликання від 09 жовтня 2009 року її надано дозвіл на укладання проекту землеустрою. Цільовим призначенням зазначеної земельної ділянки являється будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. 06 листопада 2009 року вона звернулась до відповідача із заявою про надання Кореїзською селищною радою до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформації для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою. Однак, зазначена заява не була розглянута відповідачем у передбачений законом строк, чим були порушені їх права. Оскільки відповідач не розглядає її заяву та не приймає по ній рішення, вона вважає , що його необхідно зобов'язати надати до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” вищевказану інформацію.
Представник відповідача в судовому засіданні визнала позовні вимоги в частині не розгляду заяви позивача Кореїзською селищною радою. Пояснила що дійсно заява була отримана відповідачем, але до теперішнього часу рішення по ній не прийнято та не дано відповідь. Однак просила суд відмовити в задоволенні решти позовних вимоги, оскільки позивачу не відмовлено в задоволенні її заяви, а значить вона не може звертатися до суду з вимогою про зобов'язання ради надати інформацію для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки.
Дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав .
Відповідно до ст. 2 ч. 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації та інше.
Згідно ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свобод в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно ст. 12 Земельного Кодексу України, розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян і юридичних осіб, відноситься до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст.
Частина 1 статті 15 Закону України „ Про звернення громадян” регламентує, що органи державної влади , місцевого самоврядування та їх посадові особи , керівники та посадові особи підприємств , установ, організації незалежно від форми власності, об'єднань громадян , до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань) , зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання , повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань) .
Згідно статті 20 зазначеного Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті , які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу , підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду , про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні , не може перевищувати сорока п'яти днів.
Судом встановлено, що 06 листопада 2009 року позивач звернулась до Кореїзської селищної ради про надання Кореїзською селищною радою до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформації для нанесення на черговий кадастровий план, земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою відповідно до рішення Кореїзської селищної ради № 1660 від 09 жовтня 2009 року .
Однак до теперішнього часу рішення по заяві відповідачем прийнято не було та відповіді позивачу не надано.
Як встановлено в судовому засіданні, Кореїзською селищною радою, в порушення вимог діючого законодавства, заява позивача від 06 листопада 2009 року, ні у місячний термін, ні до теперішнього часу не розглянута та рішення по ній не прийнято, що підтвердила в судовому засіданні представник відповідача.
Суд має усі законні підстави для визнання бездіяльності Кореїзської селищної ради по не розгляду заяви позивача неправомірною.
В той же час суд вважає, що позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача надати до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформацію для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки задоволенню не підлягають, оскільки рішення про відмову в задоволенні зазначеної заяви відсутнє. Таке рішення приймається суб'єктом владних повноважень із використанням адміністративного розсуду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. 15, ст. 20 Закону України „Про звернення громадян”, ст. ст. 2, 6, 9, 10, 17, 71, 159-163 КАС України,
постановив:
позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково .
Визнати бездіяльність Кореїзської селищної ради з приводу не розгляду її заяви від 06 листопада 2009 року про надання Кореїзською селищною радою до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформації для нанесення на черговий кадастровий план, земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою відповідно до рішення Кореїзської селищної ради № 1660 від 09 жовтня 2009 року - неправомірною .
Зобов'язати Кореїзську селищну раду протягом десяти днів після набрання чинності постанови суду розглянути заяву ОСОБА_1 від 06 листопада 2009 року про надання Кореїзською селищною радою до Ялтинської філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру” інформації для нанесення на черговий кадастровий план земельної ділянки, на яку їй надано дозвіл на укладання проекту землеустрою відповідно до рішення Кореїзської селищної ради № 1660 від 09 жовтня 2009 року, прийняти по заяві відповідне рішення та надати позивачу відповідь.
В решті позовних вимог - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського Адміністративного Апеляційного суду АР Крим через Ялтинський міський суд в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя: