Справа № 2- 412
2010 рік
про закриття провадження у справі
07 червня 2010 року Ялтинський міський суд АРК
в складі : головуючого судді - Білюнас В.Ю.
при секретарі - Куценко Є.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Ялта цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Гаспринської селищної ради, за участю третіх осіб: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чайка», Кримський регіональний філіал Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельним ресурсам», Ялтинське міське Управління земельних ресурсів, про скасування рішень Гаспринської селищної ради, визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку, відміну реєстрації державного акту про право власності,
Позивачі звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4, Гаспринської селищної ради, за участю третіх осіб: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чайка», Кримський регіональний філіал Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельним ресурсам», Ялтинське міське Управління земельних ресурсів, про скасування рішень Гаспринської селищної ради, визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку, відміну реєстрації державного акту про право власності.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ст. ст. 2, 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюються на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності у сфері публічно - правових відносин.
Суб'єктом владних повноважень, згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 01 квітня 2010 року по справі № 1-6\2010, ухваленому у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України, положення пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 ЗК в частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних грромад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань, ці ради діють як суб'єкти владних повноважень.
Положення п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індівідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно - правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктов владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
З матеріалів позовної заяви слідує, що позивачі просять суд визнати незаконними та відмінити рішення Гаспринської селищної ради № 12 від 25.09.2007 року, як суб'єкта владних повноважень, у частині дачі дозволу ОСОБА_4 на складення проекту землеустрою по відводу земельної ділянки площею 0,0090 га, для будівництва та обслуговування індивідуального гаражу за адресою: АДРЕСА_1, та рішення № 24 від 21.11.2008 року у частині затвердження акту вибору та обстеження, затвердження проекту землеустрою по відводу земельної ділянки та передачі у власність ОСОБА_4, які були винесені радою у виконання своїх владних управлінських функцій в сфері земельних відносин.
Цей спір відноситься до сфери публічно - правових відносин.
Таким чином, вважаю, що в цій позовній заяві мова не йде про захист суб'єктивного права у приватних правовідносинах, а тому така вимоги не можуть розглядатися за правилами цивільного, а повинні розглядатися згідно норм адміністративного судочинства.
Вимоги позивачів про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_4 та відміні його державної реєстрації, повинні розглядатися спільно з вимогами про визнання недійсними зазначених рішень ради, оскільки всі вимоги виходять з одного предмету спору - земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.
На підставі викладеного, керуючись рішенням конституційного суду України від 01 квітня 2010 року по справі № 1-6\2010, ст.. ст.. 2,3,17 КАС України, ст.ст. ,205,206, 210,293 ЦПК України, суд
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Гаспринської селищної ради, за участю третіх осіб: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чайка», Кримський регіональний філіал Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельним ресурсам», Ялтинське міське Управління земельних ресурсів, про скасування рішень Гаспринської селищної ради, визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку, відміну реєстрації державного акту про право власності - закрити.
Роз'яснити позивачам їх право на звернення з даними позовними вимогами до суду у порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в Апеляційний суд АРК через Ялтинський міський суд у порядку та строки, передбачені статтями 294, 296 ЦПК України.
Суддя -