Ухвала від 06.10.2021 по справі 463/11136/21

Справа № 463/11136/21

Провадження № 1-кс/463/6222/21

УХВАЛА

про продовження строку

досудового розслідування

06 жовтня 2021 року слідчий суддя Личаківського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові клопотання слідчого СВ Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 погодженого прокурором Галицької окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування,

ВСТАНОВИВ:

в провадженні СВ Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України.

Слідчий СВ Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Галицької окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м.Львова з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, на шість місяців, тобто, до 17.04.2022 року.

Клопотання обґрунтовує тим, що згідно листа Західного офісу Держаудитслужби від 12.09.2019 року, ревізією по об'єкту «Реконструкція спортивного залу по вул.У.Самчука,8 у м.Львові», встановлено ряд фінансових порушень, а саме невиконання робіт по реконструкції спортивного залу школи, внаслідок чого установі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 117600,0 гривень.

Під час здійснення досудового розслідування даного кримінального провадження проведено такі слідчі (розшукові) та процесуальні дії, а саме: допитано свідка ОСОБА_5 , призначено в ЛНДІСЕ будівельно-технічну експертизу, на даний час висновок якої не отримано.

Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м.Львова від 11.02.2021 року, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, продовжено до 15.08.2021 року.

02 серпня 2021 року начальником ВРЗССГД СВ Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 за результатами проведеного досудового розслідування прийнято рішення про закриття кримінального провадження за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України.

Постановою прокурора Галицької окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 від 05.10.2021 року, скасовано постанову про закриття кримінального провадження та в цей же день відновлено досудове розслідування, а тому строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні закінчується 17.10.2021 року.

Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження, встановлений ст.219 КПК України закінчується 17.10.2021 року.

На даний момент жодній особі у вказаному кримінальному провадженні підозра не оголошувалась. Разом з тим, необхідно провести та завершити ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, які будуть проведенні після отримання висновку будівельно-технічної експертизи залежно від її результатів.

Клопотання розглянуто без участі слідчого ОСОБА_3 , який подав заяву про розгляд справи у його відсутності, клопотання підтримує та просить таке задовольнити.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно пунктом 1 ч.2 ст.219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

Частиною 1 ст.294 КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, то він може бути продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого погодженого з прокурором, на строк встановлений пунктами 2-3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Як встановлено слідчим суддею, в провадженні слідчого відділу Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України.

На даний момент жодній особі у вказаному кримінальному провадженні підозра не оголошувалась.

Із матеріалів клопотання вбачається, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, розпочався 15.08.2019 року.

Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м.Львова від 11.02.2021 року, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, продовжено до 15.08.2021 року.

02 серпня 2021 року начальником ВРЗССГД СВ Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 за результатами проведеного досудового розслідування прийнято рішення про закриття кримінального провадження за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України.

Постановою прокурора Галицької окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 від 05.10.2021 року, скасовано постанову про закриття кримінального провадження та в цей же день відновлено досудове розслідування, а тому строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні закінчується 17.10.2021 року.

Разом з тим, на даний час не проведено усі необхідні слідчі дії, у зв'язку з чим виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування.

Зокрема, для завершення досудового розслідування є необхідним проведення додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дій, які будуть проведенні після отримання висновку будівельно-технічної експертизи залежно від її результатів. Для проведення та завершення вказаних процесуальних дій необхідний додатковий строк досудового розслідування у кримінальному провадженні. Перелічені вище слідчі та процесуальні дії мають доказове значення у провадженні, є необхідними для об'єктивного розслідування кримінального провадження та не є вичерпними, оскільки після їх проведення може виникнути необхідність у проведенні інших слідчих (розшукових) дій.

Провести вказані слідчі дії у строк, який закінчується 17.10.2021 року, не видалось за можливе з об'єктивних причин, оскільки для виконання вказаного обсягу слідчих і процесуальних дій потрібний додатковий час, враховуючи обсяг матеріалів провадження, жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та минає допустимий строк досудового розслідування. Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 17.10.2021 року, в той час як для виконання вказаного обсягу слідчих і процесуальних дій потрібний додатковий час, враховуючи значний обсяг матеріалів провадження.

На переконання слідчого судді, для здійснення зазначених слідчим заходів, доцільність продовження строку досудового розслідування на шість місяців слідчим доведена, оскільки на даний час є очевидним, що провести вказані слідчі (розшукові) дії у строк, який закінчується 17.10.2021 року неможливо.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню та строк досудового розслідування необхідно продовжити на шість місяців, тобто до 17.04.2022 року.

Керуючись ст.ст.219, 294, 295-1, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

клопотання слідчого СВ Львівського районного управління поліції № 1 ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 погодженого прокурором Галицької окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12019140050003559 від 15.08.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, на шість місяців, тобто до 17 квітня 2022 року.

Ухвала остаточна та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
100167027
Наступний документ
100167029
Інформація про рішення:
№ рішення: 100167028
№ справи: 463/11136/21
Дата рішення: 06.10.2021
Дата публікації: 01.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Личаківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг; Службова недбалість
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (05.10.2021)
Дата надходження: 05.10.2021
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГРИЦКО РОМАН РОМАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ГРИЦКО РОМАН РОМАНОВИЧ