ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 44/32725.05.10
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „ДАР - С”
до 1. Київської міської ради
2. Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Чеберяк П.П.
Представники:
від позивача Гаврилова В.А. - представник
від відповідача 1 не з'явився
від відповідача 2 Рогожинська І.В. - представник
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання укладеним договору оренди земельної ділянки для будівництва та експлуатації АЗС на вул. Ревуцького, 2-В в Дарницькому районі м. Києва між товариством з обмеженою відповідальністю «ДАР -С»та Київською міською радою.
Київська міська рада у відзиві на позовну заяву, що надійшов через канцелярію Господарського суду міста Києва позовні вимоги не визнає та просить суд відмовити в їх задоволенні. Крім того, відповідач -1 просить суд слухати справу без участі представника Київської міської ради.
Відповідач-2 у відзиві на позовну заяву зазначає, що позивач не звертався з підписаним обома сторонами договором оренди земельної ділянки щодо державної реєстрації, а тому відповідачем -2 взагалі не порушено прав позивача.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача-2, Господарський суд міста Києва,
Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України визначено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Відповідно до статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Відповідно до частини 5 статті 16 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
На виконання вимог законодавства, 12.02.2004 року товариство з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” звернулось до Київської міської ради з клопотанням (К-0749) про передачу в оренду земельної ділянки на вул.Ревуцького,1 в Дарницькому районі м.Києва для будівництва та експлуатації АЗС.
На підставі вказаного клопотання було отримано згоду Київського міського голови від 28.04.2004 (Д-0161) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул.Ревуцького,1 в Дарницькому районі м.Києва для будівництва та експлуатації АЗС.
Згідно вищезазначеної згоди Київського міського голови товариство з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” замовило розробку відповідного проекту землеустрою у товариство з обмеженою відповідальністю „СТАФЕД”, яке має відповідні ліцензії на виконання землевпорядних робіт.
Також, згідно листа Дарницької районної в м.Києві ради від 21.12.2005 №1429 зазначено, що всі висновки щодо відведення земельної ділянки, які видані на земельну ділянку на адресу вул.Ревуцького, 1 в Дарницькому районі м.Києва, є дійсними для поштової адреси вул.Ревуцького, 2-В у Дарницькому районі м.Києва
В результаті роботи товариства з обмеженою відповідальністю „СТАФЕД”, підготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” на вул.Ревуцького, 2-В в Дарницькому районі м.Києва для будівництва та експлуатації АЗС.
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
На виконання статті 123 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” для будівництва та експлуатації АЗС на вул.Ревуцького, 2-В в Дарницькому районі м.Києва був погоджений із відповідними органами зазначеними в даній статті, про що свідчать їх позитивні висновки.
Всі вищезазначені документи знаходяться в матеріалах кадастрової справи, яка сформована у Головному управлінні земельних ресурсів за результатами підготовки проекту відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” для будівництва та експлуатації АЗС на вул.Ревуцького,2-В в Дарницькому районі м.Києва.
Разом з цим, не зважаючи на те, що проект землеустрою було погоджено у встановленому законодавством порядку, Київська міська рада протягом двох тижнів не прийняла відповідного рішення про передачу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” в оренду, тобто вбачається бездіяльність Київської міської ради, що призвела до порушення прав позивача на оформлення землі.
Судом встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” розроблено і погоджено містобудівне обґрунтування будівництва АЗС на вул.Ревуцького,2-В в Дарницькому районі м.Києва, Справу розглянуто і схвалено на архітектурно-містобудівній раді (справа №0179-а-05 від 02.06.2005).
Між товариством з обмеженою відповідальністю „КИЇВ НАФТА” та товариством з обмеженою відповідальністю “ДАР-С” укладено інвестиційний договір, згідно з яким будівництво АЗС буде здійснюватись за рахунок товариства з обмеженою відповідальністю “ДАР-С”.
Стаття 123 Земельного кодексу України встановлює, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
Законодавець в імперативній формі встановив, що при встановленні відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства відповідна рада або орган виконавчої влади (в даному випадку Київська міська рада) приймає рішення про передачу земельної ділянки.
Як встановлено судом, товариство з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” письмово звернулось до Київської міської ради з пропозицією підписати договір оренди земельної ділянки на вул.Ревуцького, 2-В в Дарницькому районі м.Києва для будівництва та експлуатації АЗС та надіслало підписані з своєї сторони два примірники договору оренди.
Статтею 181 Господарського кодексу України визначений загальний порядок укладання господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.
Частиною другою статті 181 Господарського кодексу України передбачено, що проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Частиною третьою статті 181 Господарського кодексу України передбачено, що сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні.
Ні протоколу розбіжностей до договору, ні заперечень щодо редакції договору, яка була направлено позивачем Київській міській раді, останньою надано не було.
Таким чином, на виконання статті 181 Господарського кодексу України договір оренди земельної ділянки на вул.Ревуцького, 2-В в Дарницькому районі м.Києва для будівництва та експлуатації АЗС був підписаний товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” та переданий на підпис Київському міському голові, який у двадцятиденний термін зобов'язаний був його підписати або надати 2 примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Ні протоколу розбіжностей до договору, ні заперечень щодо редакції договору, яка була надана товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” до суду, Київською міською радою надано не було.
Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі, якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Враховуючи те, що відповідно до статті 123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України „Про оренду землі” товариство з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” вчинило всі передбачені законодавством дії, спрямовані на оформлення землі, а відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право користування посвідчується договором оренди землі, то за наявності всіх підстав для укладання договору (в даному випадку всі підстави є), та зважаючи на те, що одна із сторін ухиляється від укладання договору, інша сторона чиє право на оформлення землі порушується може звернутись до суду та просити суд визнати право користування на землю.
З огляду на викладене, беручи до уваги факт наявності у відповідача цивільно-правового обов'язку (належне виконання обов'язку, який на нього покладено законом -ст. 526 Цивільного кодексу України) щодо надання земельної ділянки в оренду, при умові виконання товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” всіх передбачених земельним законодавством вимог (подання клопотання про надання земельної ділянки в оренду, розробка проекту відведення земельної ділянки, підписання та надсилання договору оренди земельної ділянки, що відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типового договору оренди землі, до відповідача), суд вважає, що позовні вимоги щодо визнання договору оренди земельної ділянки на вул.Ревуцького, 2-В в Дарницькому районі м.Києва для будівництва та експлуатації АЗС укладеним є обґрунтованими.
Щодо позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про зобов'язання зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід'ємною частиною, між Орендодавцем -Київською міською радою та орендарем -товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” , у встановленому порядку, то дані вимоги також підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що затверджене рішенням Київської міської ради від 19 грудня 2002 №182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.
Також, відповідно до рішення Київради від 29.05.2003 №433/593 „Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві” Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) доручено у повному обсязі здійснювати підготовку документів, що посвідчують право власності та право користування, відповідно до пункту "з" статті 9 та пункту "є" статті 184 Земельного кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України “Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.
Згідно статті 18 Закону України “Про оренду землі” договір оренди набирає чинності після його державної реєстрації.
Таким чином, судом встановлено, що Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) не забезпечило підготовку договору оренди земельної ділянки та не здійснило його державну реєстрацію.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 49 ГПК України в разі задоволення позову судові витрати підлягають стягненню з відповідачів на користь позивача, але, оскільки позивачем таких вимог не заявлено, тому зазначені витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 32- 34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для будівництва та експлуатації АЗС на вул. Ревуцького,2-В в Дарницькому районі м.Києва між товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” (03040, м.Київ, вул.Василя Жуковського,22) та Київською міською радою в редакції, яка підписана товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3.03.2004 №220 та переданою дану земельну ділянку на умовах, викладених у нижчезазначеному договорі, з моменту набрання чинності судовим рішенням:
оренди земельної ділянки
Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) -далі у тексті -„Орендодавець”, в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю “ДАР-С” (03040, м.Київ, вул.Василя Жуковського,22, зареєстроване Голосіїхвською районною у м.Києві державною адміністрацією 12.05.2009 №1 069 102 0000 024682 ) -далі у тексті -„Орендар”, в особі директора ОСОБА_5, що діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті -Договір) про нижченаведене:
1. Предмет Договору
1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі -об'єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.
2. Об'єкт оренди
2.1. Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:
- місце розташування -вул.Ревуцького,2-В у Дарницькому районі м.Києва;
- кадастровий номер - 8 000 000 000:63:292:0005 (земельна ділянка №1);
- розмір -2947 кв.м.;
- кадастровий номер - 8 000 000 000:63:292:0097 (земельна ділянка №2 в межах червоних ліній);
- розмір -266 кв.м.;
- кадастровий номер - 8 000 000 000:63:292:0098 (земельна ділянка №3 в межах червоних ліній);
- розмір -195 кв.м.;
- кадастровий номер - 8 000 000 000:63:292:0099 (земельна ділянка №4 в межах червоних ліній);
- розмір -189 кв.м.;
- кадастровий номер - 8 000 000 000:63:292:0100 (земельна ділянка №5 в межах червоних ліній);
- розмір -235 кв.м.
- цільове призначення -для будівництва та експлуатації АЗС;
2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки - згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
3. Строк дії Договору
3.1. Договір укладено на 5 (п'ять) років.
4. Орендна плата
4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.
4.2. Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 3 (три) відсотки від її нормативної грошової оцінки.
4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.
4.4. Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
4.5. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33213812700003, КЕКД 13050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: УДК в Дарницькому р-ні м.Києва, ідентифікаційний код 26077885. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов'язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.
4.6. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов'язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.
4.7. Розмір орендної плати може переглядатись у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік.
4.8. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
4.9. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування земельної ділянки.
5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо
використання земельної ділянки
5.1. Умови збереження стану об'єкта оренди:
- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту відведення Земельної ділянки у зв'язку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту відведення сплачує Орендар;
5.2. Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.
6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
6.1. Земельна ділянка є переданою з моменту державної реєстрації цього Договору.
6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.
7. Умови повернення земельної ділянки
7.1. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
8. Права та обов'язки Сторін
8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримання місцевих правил забудови;
- своєчасного внесення орендної плати;
- дострокового розірвання цього Договору;
- відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.
8.2. Орендодавець зобов'язаний:
- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися земельною ділянкою;
- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.
8.3. Орендар має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;
- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;
- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;
- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов'язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору;
- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.
8.4. Орендар зобов'язаний:
- приступати до використання земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору та державної реєстрації Договору;
- використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;
- своєчасно вносити орендну плату;
- забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представнику контролюючих органів;
- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;
- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;
- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, розміщених у межах земельної ділянки;
-у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельної ділянки.
8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов'язки, визначені законодавством України.
9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
10. Страхування об'єкта оренди
Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.
11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору
11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.
11.2. Витрати, пов'язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.
11.3.Договір оренди припиняється в разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;
- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та орендаря;
- ліквідації юридичної особи -орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.
Договір може бути розірваний:
- за взаємною згодою сторін;
- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;
- в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі коли Орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування земельною ділянкою третім особам;
11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов'язків, визначених у пунктах 8.4 та 5.1 цього Договору.
11.6. Розірвання цього Договору не потребує укладення додаткової угоди. Договір вважається розірваним з моменту прийняття Орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням.
11.7. Поновлення Договору:
- Після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов'язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
- У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов'язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.
11.9.Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору та вирішення спорів
12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.
12.2. У разі невиконання орендарем умов цього Договору та обов'язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.
12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.
13. Суборенда земельної ділянки
13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.
13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.
13.3.Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.
14. Прикінцеві положення
14.1. Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник -для зберігання у Орендаря, один -для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
14.2. Невід'ємною частиною цього Договору є:
- план земельної ділянки;
- кадастровий план земельної ділянки;
- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
- акт приймання-передачі земельної ділянки;
Орендодавець -Київська міська рада
Орендар - ТОВ “ДАР-С ”
3. Зобов'язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід'ємною частиною, між Орендодавцем -Київською міською радою та Орендарем -товариством з обмеженою відповідальністю „ДАР-С” у встановленому порядку.
4. Після вступу рішення в законну силу видати накази.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого у відповідності до статті 84 ГПК України.
Суддя П.П.Чеберяк
Дата підписання рішення 01.06.2010р.