Справа № 420/13575/21
30 вересня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
судді - Бутенко А.В.,
за участю секретаря с/з - Сініцина А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (65013, м. Одеса, Миколаївська дорога, буд. 263-Б, код ЄДРПОУ 41510150) до Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області (67211, Одеська обл., Іванівський р-н, с. Знам'янка, вул. Лікарняна, буд. 9а, код ЄДРПОУ 04378474) про визнання протиправним та скасування рішення від 19.07.2021 року, яке оформлене протоколом №24, -
Обставини справи.
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» до Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення тендерного комітету Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області, оформлене Протоколом №24 засідання тендерного комітету від 19 липня 2021 року, яким відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» щодо закупівлі Капітальний ремонт даху Радісненського ЗЗСО І-ІІІ ст. Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області (ДК 021:2015: 45260000-7 - Покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи) оголошення про проведення процедури закупівлі UA- 2021-03-18-005725-а, на підставі підпункту 3 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі».
Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в березні 2021 року Знам'янська сільська рада Іванівського району Одеської області оголосила процедуру закупівлі: Капітальний ремонт даху Радісненського ЗЗСО І-ІІІ ст. Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області. 06.04.2021 року відбулось розкриття тендерних пропозицій учасників. Згідно з реєстром отриманих тендерних пропозицій участь у закупівлі приймало декілька учасників, в тому числі й позивач. За результатами проведених торгів ТОВ "БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" посіло перше місце. Однак, після розгляду тендерної пропозиції ТОВ "БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" замовником прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ "БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ", оформлене протоколом №20 засідання тендерного комітету, на підставі підпунктів 1, 2 п. 1 ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про публічні закупівлі». Не погоджуючись з таким рішенням, позивач подав скаргу до Антимонопольного комітету України. Рішенням Антимонопольного комітету України скаргу було задоволено. 19 липня 2021 року відповідаем прийнято рішення, оформлене протоколом засідання тендерного комітету, про відхилення тендерної пропозиції учасника на підпункту 3 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі".
Позивач не погоджується з рішенням відповідача про відхилення тендерної пропозиції, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
28.08.2021 року за вх. №ЕП/22818/21 від Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначено, що згідно з частиною 10 статті 29 Закону строк розгляду тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення. Відповідно до час піни 15 статті 29 Закону, Замовник має право звернутися за підтвердженням інформації наданої учасником до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. Знам'янська сільська рада Іванівського району Одеської області звернулися із запитом до Головного управління Державної податкової служби Одеської області щодо наявності заборгованості та інших фінансових питань по ТОВ «БК ДЕЛЮКО ДЕВЕЛОПМЕНТ». Тендерним комітетом Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області, було прийнято рішення про продовження строку на розгляд відповідної тендерної пропозиції. Відповідно до Протоколу тендерного комітету від 19 липня 2021 року, прийняте рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника на підставі підпункту 3 пункту 2 частини 1 статті 31 Закону - тендерна пропозиція учасника є такою, строк дії якої закінчився. Враховуючи вищезазначене, процедура торгів знаходиться у стані відхилення, тобто переможця торгів не було визначено та Позивач може оскаржувати рішення тендерного комітету Знам'янська сільська рада Іванівського району Одеської області тільки в рамках цієї процедури.
Заяви чи клопотання від сторін.
30.09.2021 року за вх.№53787/21 надійшли письмові пояснення по справі.
30.09.2021 року за вх. № 53789/21 надійшло клопотання про приєднання до матеріалів справи доказів на підтвердження витрат на правову допомогу.
Процесуальні дії вчинені судом.
Ухвалою суду від 09.08.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено перше судове засідання на 30 серпня 2021 року о 10 год. 30 хв.
30.08.2021 року протокольною ухвалою суду оголошено перерву в судовому засіданні до 13.09.2021 року об 11.30 год.
13.09.2021 року протокольною ухвалою суду оголошено перерву в судовому засіданні до 30.09.2021 року о 12.00 год.
30.09.2021 року в судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог з підставі викладених у відзиві на позовну заяву.
В судовому засіданні 30.09.2021 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду про відмову в задоволенні позовних вимог.
Обставини справи.
18 березня 2021 року Знам'янська сільська рада Іванівського району Одеської області оголосила процедуру закупівлі за ДК 021:2015 - 45260000-7 Покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи, а саме: Капітальний ремонт даху Радісненського ЗЗСО І-ІІІ ст. Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області.
05.04.2021 року ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» надало тендерну пропозицію та відповідні документи.
06.04.2021 року відбулося розкриття тендерних пропозицій, оформлене Протоколом № UA-2021-03-18-005725-a.
На засіданні тендерного комітету, оформленого Протоколом №20 від 12.04.2021 року прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» на підставі пп.1,2 п.1 ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі", так як учасник процедури закупівлі не відповідає встановленим абз.1 ч.3 ст.22 цього Закону вимогам до учасника.
21.04.2021 року ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» подало скаргу до Антимонопольного комітету України про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Знам'янською сільською радою Іванівського району Одеської області.
Рішенням Антимонопольного комітету України №11002-р/пк-пз від 19.05.2021 року скаргу задоволено та зобов'язано Знам'янську сільську раду Іванівського району Одеської області скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ».
На засіданні тендерного комітету Знам'янської сільської ради, оформленого Протоколом №22 від 17.06.2021 року, прийнято рішення про скасування рішення тендерного комітету Знам'янською сільською радою №20 від 12.04.2021 року про відхилення учасника ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ", у процедурі відкритих торгів, та повернуто тендерні пропозиції в статус Кваліфікація.
23.06.2021 року за вих. №/476/15 Знам'янська сільська рада звернулася до ГУ ДПС в Одеській області із запитом щодо надання інформації про наявність заборгованості по ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" із сплати податків і зборів та кількості працівників.
На засіданні тендерного комітету Знам'янської сільської ради, оформленого Протоколом №23 від 24.06.2021 року, прийнято рішення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ".
Листом від 08.07.2021 року №17508/5/15-32-13-04-08 ГУ ДПС в Одеській області повідомило, що станом на 06.07.2021 року у ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" відсутня заборгованість з платежів, контроль за справляння яких покладений на контролюючі органи. Запитувана інформація в частині кількості працівників та сум утриманого з них податку є інформацією з обмеженим доступом щодо третіх осіб, тому Головне управління ДПС в Одеській області не має законних підстав для надання такої інформації.
На засіданні тендерного комітету Знам'янської сільської ради, оформленого Протоколом №24 від 19.07.2021 року, прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" на підставі пп.3 п.2 ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі", так як тендерна пропозиція учасника є такою, строк дії якої закінчився.
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначає Закон України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі - Закон № 922-VIII).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.10 Закону № 922-VIII замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: 1) оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель, тендерну документацію та проект договору про закупівлю:
1) оголошення про проведення відкритих торгів - не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині третій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;
оголошення про проведення конкурентного діалогу - не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині третій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;
оголошення про проведення торгів з обмеженою участю - не пізніше ніж за 30 днів до кінцевої дати отримання документів, поданих на кваліфікаційний відбір;
2) оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю - не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій;
3) зміни до тендерної документації та роз'яснення до неї (у разі наявності) у машинозчитувальному форматі - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз'яснень.
У хронологічному порядку відображаються зміни до тендерної документації та кінцевий строк подання тендерних пропозицій, який був визначений відповідно до кожної із змін до тендерної документації;
4) зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення;
5) оголошення з відомостями про укладену рамкову угоду (у разі здійснення закупівлі за рамковими угодами) - не пізніше ніж через сім днів з дня укладення рамкової угоди;
6) протокол кваліфікаційного відбору - протягом одного дня з дня його затвердження;
7) протокол розгляду тендерних пропозицій - протягом одного дня з дня його затвердження;
8) повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
9) інформацію про відхилення тендерної пропозиції/пропозиції учасника - протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення;
10) договір про закупівлю та всі додатки до нього - протягом трьох робочих днів з дня його укладення;
11) повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 41 цього Закону - протягом трьох робочих днів з дня внесення змін;
12) звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання;
13) звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.
Інформація про закупівлі, зазначена у частині першій цієї статті, оприлюднюється відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", у тому числі у формі відкритих даних.
В електронній системі закупівлі, крім інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, може оприлюднюватися інша інформація.
Частинами 1,3 ст. 13 Закону № 922-VIII передбачено, що закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур:
відкриті торги;
торги з обмеженою участю;
конкурентний діалог.
Замовник здійснює процедури закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель.
Згідно ч.1 ст.20 Закону № 922-VIII відкриті торги є основною процедурою закупівлі.
Під час проведення відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі заінтересовані особи. Для проведення відкритих торгів має бути подано не менше двох тендерних пропозицій.
Строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше, ніж 15 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель.
У разі якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону, строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше, ніж 30 днів з дня його оприлюднення.
Згідно ч.2 ст.20 Закону № 922-VIII оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію:
1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;
2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);
3) кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
4) очікувана вартість предмета закупівлі;
5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
6) кінцевий строк подання тендерних пропозицій;
7) умови оплати;
8) мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції;
9) розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
10) дата та час розкриття тендерних пропозицій, якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону;
11) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі або в грошових одиницях;
12) математична формула для розрахунку приведеної ціни (у разі її застосування).
В оголошенні про проведення відкритих торгів може зазначатися інша інформація.
Відповідно до ч.ч.1,3,4 ст.22 Закону № 922-VIII тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав.
Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату проведення електронного аукціону.
Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Срок дії тендерної пропозиції - установлений замовником у тендерній документації строк, після закінчення якого тендерна пропозиція вважається недійсною та відхиляється (п.29 ч.1ст.1 Закону № 922-VIII).
Відповідно до п.11 ч.2 ст.22 Закону № 922-VIII строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Згідно ч.16 ст.29 Закону № 922-VIII якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Так, згідно із ст.31 Закону № 922-VIII замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо:
1) учасник процедури закупівлі:
не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону та/або наявні підстави, встановлені частиною першою статті 17 цього Закону;
не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства;
зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з частиною п'ятнадцятою статті 29 цього Закону;
не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або забезпечення тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції;
не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей;
не надав обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції протягом строку, визначеного в частині чотирнадцятій статті 29 цього Закону;
визначив конфіденційною інформацію, що не може бути визначена як конфіденційна відповідно до вимог частини другої статті 28 цього Закону;
2) тендерна пропозиція учасника:
не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації;
викладена іншою мовою (мовами), аніж мова (мови), що вимагається тендерною документацією;
є такою, строк дії якої закінчився;
3) переможець процедури закупівлі:
відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;
не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;
не надав копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини другої статті 41 цього Закону;
не надав забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо таке забезпечення вимагалося замовником.
Інформація про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення (з посиланням на відповідні норми цього Закону та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність), протягом одного дня з дня ухвалення рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, через електронну систему закупівель.
Висновки суду.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 18.03.2021 року Знам'янською сільською радою розміщено оголошення про проведення процедури закупівель на сайті prozorro.gov.ua.
Засідання тендерного комітету Знам'янської сільської ради, оформлене Протоколом №22 від 17.06.2021 року проведено у строк, передбачений Законом № 922-VIII.
На засіданні тендерного комітету Знам'янської сільської ради, оформленого Протоколом №23 від 24.06.2021 року, прийнято рішення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" на 20 робочих днів у зв'язку із тим, що 23.06.2021 року за вих. №/476/15 відповідач звернулась до ГУ ДПС в Одеській області із запитом щодо надання інформації про наявність заборгованості по ТОВ "БК ДЕ ЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ" із сплати податків і зборів та кількості працівників, що відповідає ч.10 ст. 29 Закону, отже в такому випадку вимоги Закону № 922-VIII також не порушені.
19.07.2021 року тендерним комітетом Знам'янської сільської ради прийняті рішення про відхилення всіх тендерних пропозицій учасників торгів на підставі пп.3 п.2 ч.1 ст.31 Закону Українии «Про публічні закупівлі», оформлені протоколами №24-30.
Згідно із п.3 ч.2 ст.32 Закону № 922-VIII тендер автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.
Враховуючи те, що всі тендерні пропозиції було відхилено, електронною системою було автоматично відмінено торги.
Повідомлення про відміну торгів було опубліковано на сайті уповноваженого органу 19.07.2021 року о 12 год. 25 хв., тобто одразу після того, як протоколами засідання тендерного комітету Знам'янської сільської ради від 19.07.2021 року №24-30 відхилено пропозиції всіх учасників тендеру, у зв'язку із закінченням строку дії тендерної пропозиції.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень має на увазі, що рішенням повинне бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), N 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року, вказує, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 6, 72-73, 77, 132, 139, 143, 241-246, 250-251 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (65013, м. Одеса, Миколаївська дорога, буд. 263-Б, код ЄДРПОУ 41510150) до Знам'янської сільської ради Іванівського району Одеської області (67211, Одеська обл., Іванівський р-н, с. Знам'янка, вул. Лікарняна, буд. 9а, код ЄДРПОУ 04378474) про визнання протиправним та скасування рішення від 19.07.2021 року, яке оформлене протоколом №24 - відмовити.
Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.
Повний текст рішення складений та підписаний 05.10.2021 року.
Суддя Бутенко А.В.
.