Ухвала від 05.10.2021 по справі 575/609/21

Справа № 575/609/21

Провадження № 2/575/222/21

УХВАЛА

про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору

05 жовтня 2021 р. смт. Велика Писарівка

Великописарівський районний суд Сумської області

в складі: головуючого судді В'юник Н.Г.

за участю секретаря судового засідання Кузьменко А.А.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт.Велика Писарівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Дерези Микити Едуардовича до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба-Нова» про повернення земельної ділянки та скасування державної реєстрації,

УСТАНОВИВ:

Позивачка просить ухвалити рішення, яким зобов'язати Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю «Дружба-Нова» повернути ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 5921255100:10:001:0029 площею 4,6815 га.; скасувати запис про проведену управлінням адміністративних послуг Роменської міської ради державну реєстрацію права оренди земельної ділянки від 26.12.2018 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5921255100:10:001:0029 площею 4,6815 га, яка належить ОСОБА_1 та розташована на території Великописарівської селищної ради Великописарівського району Сумської області (номер запису про право в державному реєстрі прав 29711399); зобов'язати Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю «Дружба-Нова» повернути ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 5921255100:10:001:0027 площею 3,9937 га.; скасувати запис про проведену управлінням адміністративних послуг Роменської міської ради державну реєстрацію права оренди земельної ділянки від 08.06.2017 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5921255100:10:001:0027 площею 3,9937 га, яка належить ОСОБА_1 та розташована на території Великописарівської селищної ради Великописарівського району Сумської області (номер запису про право в державному реєстрі прав 20833119).

01 жовтня 2021 року від представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Дерези М.Е. до суду надійшло клопотання про залучення до даної цивільної справи як третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - ОСОБА_2 (паспорт серія НОМЕР_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 , який проживає в АДРЕСА_1 ), у зв'язку з тим, що позивачка не підписувала довіреність від 08.06.2016, що посвідчена секретарем Ямненської сільської ради Великописарівського району Сумської області та візуально підпис позивачки відрізняється в довіреності від 08.06.2016 та в паспорті позивачки. Тому вважає за доцільне залучити ОСОБА_2 як третю особу для надання пояснень щодо отримання довіреності на представництво.

Від представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Дерези М.Е. надійшла письмова заява, в якій просив провести судове засідання без його участі та участі позивачки, заявлене клопотання про залучення до даної цивільної справи третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, просив задовольнити.

Від представника відповідача - Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба-Нова» - адвоката Литвиненко Д.Г. до суду надійшла письмова заява, в якій просила провести підготовче судове засідання без її участі, проти клопотання про залучення до даної цивільної справи третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не заперечує.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оскільки розгляд справи відбувався за відсутності всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Згідно зі ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права та обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов'язки, встановлені статтею 43 ЦПК України.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить висновку про необхідність залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - ОСОБА_2 , участь якого у розгляді даної справи є обов'язковою, оскільки рішення суду може вплинути на його права та обов'язки.

Керуючись ст.53, 222, 247, 258-261 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Дерези Микити Едуардовича про залучення третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - задовольнити.

Залучити до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Дерези Микити Едуардовича до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба-Нова» про повернення земельної ділянки та скасування державної реєстрації, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - ОСОБА_2 (паспорт серія НОМЕР_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 , який проживає в АДРЕСА_1 ), якого повідомити шляхом направлення копії даної ухвали та копії позовної заяви з додатками.

Третій особі пропонується надати пояснення щодо позову та відзиву відповідача згідно з вимогами ч.ч. 3-6 ст.178 ЦПК України.

Про дату, час та місце підготовчого судового засідання справи повідомити учасників справи.

Копію даної ухвали направити учасникам справи - для відому.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

.

Суддя Н.Г. В'юник

Попередній документ
100121736
Наступний документ
100121738
Інформація про рішення:
№ рішення: 100121737
№ справи: 575/609/21
Дата рішення: 05.10.2021
Дата публікації: 07.10.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Великописарівський районний суд Сумської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (06.08.2021)
Дата надходження: 06.08.2021
Предмет позову: Про повернення земельної ділянки та скасування державної реєстрації
Розклад засідань:
20.09.2021 14:00 Великописарівський районний суд Сумської області
05.10.2021 11:30 Великописарівський районний суд Сумської області
18.11.2021 13:00 Великописарівський районний суд Сумської області
30.11.2021 11:00 Великописарівський районний суд Сумської області
20.12.2021 13:30 Великописарівський районний суд Сумської області
13.01.2022 11:00 Великописарівський районний суд Сумської області
13.01.2022 13:00 Великописарівський районний суд Сумської області