Рішення від 05.10.2021 по справі 520/11206/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

05 жовтня 2021 року № 520/11206/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, щодо не проведення перерахунку (індексації) пенсії відповідно до Постанови КМУ №124 від 20.02.2019р., Постанови КМУ №251 від 01.04.2020 р. та здійснення перерахунку (індексації) пенсії відповідно до Постанови КМУ №127 від 01.03.2021 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1.00% ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Постанови КМУ №124 від 20.02.2019 р. «Питання проведення індексацій пенсій у 2019 році», Постанови КМУ №251 від 01.04.2020 р. «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» та постанови КМУ №127 від 01.03.2021 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1.35% та проводити в подальшому перерахунок (індексацію) пенсії ОСОБА_1 ;

- допустити негайне виконання рішення суду.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що відповідачем протиправно не здійснено позивачу індексацію пенсії за 2019 та 2020 роки відповідно до постанови КМУ №124 від 20.02.2019 та постанови КМУ №251 від 01.04.2020 у зв'язку з тим, що розмір пенсії не збільшується при здійсненні індексації пенсії. Крім того, індексація пенсії відповідно до постанови КМУ №127 від 01.03.2021 відбулась із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,00%, тобто величина оцінки одного року страхового стажу неправомірно зменшена з 1,35%.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, встановлено відповідачу строк для надання відзиву.

Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, в якому він просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що пенсія позивачу призначена та виплачується згідно чинного законодавства.

У відповіді на відзив позивач не погоджується із правовою позицією, викладеною у відзиві на позовну заяву, вважає її помилковою. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Справа розглянута з урахуванням перебування судді у щорічній відпустці.

Дослідивши матеріали справи та вказані заяви, суд встановив наступне.

Позивач з 25.12.2017 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058).

Постановою Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» був затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону № 1058. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» перерахунок пенсії проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної штати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17 (4404,35 грн.) за матеріалами пенсійної справи.

Управлінням з 01.03.2019 проведено попередній розрахунок пенсії відповідно до вищезазначеної постанови. Розмір пенсії склав 5896,67 грн. який є нижчим за отримуваний (6788,21 грн.), тож такий перерахунок проведено не було.

Відповідно до заяви позивача від 27.12.2019 проведено пенсії від стажу та заробітної плати з 01.01.2020.

Розрахунок пенсії з 01.01.2020 становить:

Загальний стаж складає 44 роки 20 днів (згідно матеріалів пенсійної справи зарахований по 30.11.2019), працює.

Середньомісячний заробіток, визначений за період з 01.07.2000 по 30.11.2019 та складає 12244,31 грн.

Коефіцієнт стажу - 0,44000 (528 міс.).

Коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 - 0,59400Розмір пенсії за віком (12244,31*0,59400) - 7273,12 грн.

Доплата зо понаднормований стаж - 130,68 грн. - за 9 років (1452,00*9%).

Загальний розмір пенсії за віком - 7403,80.

З 01.05.2020 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» від 01.04.2020 №251 проводиться перерахунок пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11 (4888,83 грн.) за матеріалами справи.

Управлінням з 01.05.2020 проведено попередній розрахунок пенсії згідно вищезазначеної постанови. Розмір пенсії склав 7127,43 грн., який є нижчим за отримуваний (7403,80 грн.), у зв'язку з цим такий перерахунок не було проведено.

З 01.03.2021 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» позивачу проведено перерахунок пенсії із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії 1,11 (5426,60 грн.) за матеріалами справи.

Розрахунок пенсії з 01.03.2021 становить:

Загальний стаж складає 44 роки 20 днів (згідно матеріалів пенсійної справи зарахований по 30.11.2019), працюючий.

Середньомісячний заробіток, визначений за період з 01.07.2000 по 30.11.2019 та складає 17650,88 грн. ) розраховується як 3,25266*5426,60, де 3,25266 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення пенсії, 5426,60 - середньомісячний заробіток на одну застраховану особу в цілому по Україні).

Коефіцієнт стажу - 0,44000 (528 міс.).

Розмір пенсії за віком (17650,88*0,4400) - 7766,39 грн.

Доплата за понаднормативний стаж - 130,68 грн. - за 9 років (1452,00 грн.*9%).

Загальний розмір пенсії за віком - 7897,07 грн.

На підставі викладеного, вважаючи власні права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (частина 3 статті 46 Конституції України).

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року (далі - Закон №1058-IV) визначено принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.

Пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону №1058-IV передбачено, що право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповідно до частини 2 статті 42 Закону №1058-IV, для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом 2 цієї частини.

Постановою Кабінету Міністрів України №251 від 01.04.2020 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» встановлено, що у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №124 від 20 лютого 2019 року «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

У разі, коли розмір підвищення у результаті перерахунку пенсії, зазначеного в цьому пункті, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Перерахунок пенсій, передбачений цим пунктом, проводиться з 1 травня 2020 року.

Постановою Кабінету Міністрів України №124 від 20.02.2019 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі Постанова №124) затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок) та встановлено, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії в розмірі 1,17.

Пунктами 2 та 3 Постанови №124 врегульовано, що перерахунку підлягають пенсії, обчислені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», призначені за зверненнями, які надійшли по 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, крім тих, які на дату проведення перерахунку переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на умовах, визначених абзацом 3 частини 3 статті 45 Закону №1058 (за зверненнями, які надійшли з 1 січня року, в якому проводиться перерахунок).

Пунктом 5 Постанови №124 встановлено, що у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом 1 пункту 4 цього Порядку.

Кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Таким чином, з аналізу вищевказаних правових норм вбачається, що з 01 березня 2019 року перерахунок пенсій здійснюється за наступних умов: перерахунку підлягають пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за зверненнями, які надійшли по 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, та для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, станом на 1 жовтня 2017 року.

При обчисленні пенсій станом на 01 жовтня 2017 року застосовувався усереднений показник середньої заробітної плати за 2014-2016 роки - 3764,40 гривень.

Враховуючи вищевикладене, з 01 березня 2019 року, перерахунку підлягають пенсії, для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески у розмірі 4404,35 гривень (3764,40*1,17), а з 01.05.2020 року перерахунку підлягають пенсії, для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески у розмірі 4888,83 гривень (4404,35*1,11).

Як встановлено судом, позивачу на підставі вказаних постанов Кабінету Міністрів України №124 та №251 здійснено перерахунок пенсії з 01.03.2019 та з 01.05.2020 відповідно, однак розмір пенсії став нижчий за отримуваний, тому такий перерахунок пенсії проведено не було.

Перерахунок пенсії органами Пенсійного фонду України проводяться автоматично.

Відповідно до абз. 2 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2148 у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до цього Закону, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Так, цим пунктом законодавець зобов'язує пенсійний орган у випадку, якщо перерахунок пенсії призводить до зменшення розміру пенсії, здійснювати виплату пенсії із доплатою - для виплати пенсії не менше її старого розміру.

Враховуючи, що виплата пенсії позивачу з 01.03.2019 здійснювалася у розмірі не меншому, ніж до 01.03.2019, звуження обсягу прав і свобод позивача не відбулось.

Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання неправомірними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення перерахунку (індексації) пенсії відповідно до Постанови КМУ №124 від 20.02.2019р., Постанови КМУ №251 від 01.04.2020 р. та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Постанови КМУ №124 від 20.02.2019 р. «Питання проведення індексацій пенсій у 2019 році», Постанови КМУ №251 від 01.04.2020 р. «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Щодо позовної вимоги про здійснення перерахунку та виплати пенсії відповідно до постанови КМУ №127 від 01.03.2021 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, суд зазначає наступне.

Порядок визначення коефіцієнта страхового стажу передбачений ст. 25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно з якою при визначенні коефіцієнта страхового стажу застосовується величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках).

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35 %, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,08 %.

Законом України №2148-VIII у ч. 1 ст. 25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» друге речення абзацу п'ятого викладено в такій редакції: «За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%».

Відповідно до п. 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у редакції від 03.10.2017, пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.

При цьому відповідно до п. 4-4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у редакції від 03.10.2017, з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що пунктом 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» врегульовано питання перерахунку призначених до 01.10.2017 пенсій за Законом, який здійснюється органами Пенсійного фонду України самостійно. Водночас, приписами пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» регламентовано питання застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %, виключно щодо призначення вперше пенсій у період з 01.10.2017 по 31.12.2017.

Виходячи з аналізу вищевикладеного, суд приходить до висновку, що коефіцієнт величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35 % може бути застосовано виключно у випадку призначення пенсії у період з 01.10.2017 по 31.12.2017.

Як встановлено під час розгляду справи, пенсія призначена позивачу відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 25.12.2017, у зв'язку з чим при перерахунку пенсії позивача повинен враховуватись п. 4-4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.

З матеріалів справи вбачається, що розмір перерахованої позивачу пенсії з 01.03.2021 визначено на підставі коефіцієнту страхового стажу позивача з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%, а не з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35%.

Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що оскільки матеріали справи містять докази призначення позивачу у період з 01.10.2017 по 31.12.2017 пенсії вперше, то у відповідача були відсутні правові підстави для застосування величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.

А відтак, позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку (індексації) пенсії відповідно до Постанови КМУ №127 від 01.03.2021 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,00% та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до постанови КМУ №127 від 01.03.2021 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% є необґрунтованими і підлягають задоволенню.

Суд звертає увагу на те, що постанова Кабінету Міністрів України "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" №127 прийнята 22.02.2021, а не 01.03.2021, як зазначає позивач.

Стосовно вимоги заявника про звернення рішення суду до негайного виконання, суд зазначає, що пунктом 1 ч. 1 ст. 371 КАС України передбачено негайне виконання рішення суду щодо присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Оскільки у даному випадку законодавець використовує конструкцію "присуджує", котра об'єктивно може бути застосована як за вимогою матеріального характеру (про стягнення коштів), так і за вимогою нематеріального (немайнового) характеру (про спонукання до вчинення дії з нарахування і виплати пенсії, про зобов'язання вчинити управлінську дію з нарахування і виплати пенсії), то суд вважає за можливе допустити до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати ОСОБА_1 пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

Щодо позовної вимоги проводити в подальшому перерахунок (індексацію) пенсії ОСОБА_1 , суд зауважує, що дана позовна вимога задоволенню не підлягає, оскільки звернена на майбутнє. Судовому захисту підлягають саме порушенні права та законні інтереси, у зв'язку з чим у задоволенні позовних вимог в цій частині належить відмовити.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.

Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 77, 246, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку (індексації) пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" №127 від 22.02.2021 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,00%.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" №127 від 22.02.2021 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Шляхова О.М.