Рішення від 05.10.2021 по справі 460/1891/20

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2021 року м. Рівне №460/1891/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача із відмови нарахувати за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 без обмеження кінцевим строком і виплатити згідно зі статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат, а також додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком;

- зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та 01.01.2016 без обмеження кінцевим строком, з урахуванням раніше виплачених сум, а також здійснити перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до частини третьої статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 без обмеження кінцевим строком і провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказала, що перебуває на обліку у відповідача, отримує пенсію по інвалідності та має право на доплати, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII. При цьому, за періоди з 01.01.2014 по 02.08.2014 включно та з 01.01.2016 позивач мала право на отримання державної пенсії по інвалідності й щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі, передбаченому статтями 50, 54 Закону №796-XII у редакції, яка діяла на момент виникнення права на отримання пенсії. Проте, у відповідь на звернення позивача відповідач відмовився у добровільному порядку провести перерахунок належних їй пенсійних виплат. Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач просила позов задовольнити повністю.

Ухвалою суду від 18.03.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №460/1891/20 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Того ж дня, ухвалою суду провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №510/1286/16-а.

Позиція відповідача щодо позову висловлена ним у відзиві на позовну заяву від 22.04.2020, за змістом якого останній заперечив щодо задоволення позовних вимог. Свої заперечення обґрунтовує тим, що закони про Державний бюджет України на 2008-2010 роки наділяли Кабінет Міністрів України правом встановлювати розміри соціальних виплат (гарантій), що обчислюються з розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, у зв'язку з чим нарахування і виплата позивачу додаткової та державної пенсій, передбачених відповідно статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 22.05.2008 здійснювалися в розмірах, встановлених постановами Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 №836, від 28.05.2008 №530 та від 16.07.2008 №654. В подальшому, Кабінетом Міністрів України прийняті постанови «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» від 06.07.2011 №745 та «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23.11.2011 №1210. Вказані постанови Уряду були чинними й підлягали застосуванню, зокрема, впродовж 2014 року. Зазначив, що у періоди з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 по 16.09.2019 позивач перебувала на обліку в Управлінні та отримувала пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Разом з тим, починаючи з 11.11.2019, у зв'язку із визнанням позивача особою з інвалідністю ІІІ групи, щодо якої 17.09.2019 встановлено причинний зв'язок захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи, її переведено на пенсію по інвалідності за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відтак, на переконання відповідача, позивачу правомірно виплачується державна пенсія по інвалідності та щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах, визначених Урядом. З огляду на наведене, відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Ухвалою суду від 05.05.2021 провадження у справі поновлено.

Ухвалою суду від 05.10.2021 позов в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області із відмови нарахувати за періоди з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 по 04.09.2019 і виплатити згідно зі статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат, а також додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нарахувати та виплатити доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат за періоди з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 по 04.09.2019, з урахуванням раніше виплачених сум, а також здійснити перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до частини третьої статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком за періоди з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 по 04.09.2019 і провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум - залишено без розгляду.

Таким чином, позовними вимогами у справі є визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області із відмови нарахувати за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком і виплатити згідно зі статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат, а також додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нарахувати та виплатити доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком, з урахуванням раніше виплачених сум, а також здійснити перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до частини третьої статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком, і провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

Враховуючи вимоги частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши заяви по суті справи, з'ясувавши усі обставини справи, які мають значення для вирішення спору по суті, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1), особою з інвалідністю ІІІ групи та має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується посвідченням від 30.10.2019 серії НОМЕР_1 та довідкою МСЕК від 04.10.2019 серії ААБ №514044 (а.с.12,14).

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Рівненській області, у період з 01.01.2014 до 10.11.2019 отримувала пенсію за віком за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а з 11.11.2019 отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується довідкою відповідача від 23.03.2020 №637/04-3-16 та протоколом призначення пенсії від 12.11.2019 №956050133454.

У грудні 2019 року позивач звернулася до відповідача із заявою про нарахування та виплату їй державної пенсії по інвалідності і щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за періоди з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 01.01.2016 без обмеження кінцевим строком у розмірах, встановлених нормами статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.16-17).

У відповідь на звернення позивача, відповідач листом від 17.01.2020 №М-5126/07.1-59 повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії за відповідні періоди (а.с.18-20).

Вважаючи відмову відповідача необґрунтованою та протиправною, позивач звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Основного Закону, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

При цьому, абзацом другим пункту 13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) визначено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. Порядок фінансування цих пенсій встановлюється відповідними законами.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення врегульовані Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII).

Відповідно до статті 49 Закону №796-XII, пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Згідно з частиною першою статті 50 Закону №796-XII (в редакції від 09.07.2007 - згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008), особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

- інвалідам I групи - 100 процентів мінімальної пенсії за віком;

- інвалідам II групи - 75 процентів мінімальної пенсії за віком;

- інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 50 процентів мінімальної пенсії за віком.

У свою чергу, частиною четвертою статті 54 цього ж Закону, в усіх випадках розміри державної пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

- по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

- по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

- по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

- дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

В подальшому дія норм статей 50, 54 Закону №796-ХІІ неодноразово обмежувалася законодавцем. Такі обмеження реалізовувалися Верховною Радою України у законах про Державний бюджет України шляхом делегування Кабінету Міністрів України повноважень щодо визначення порядку та розміру доплати до пенсії, додаткової та державної пенсій, передбачених статтями 50, 54 Закону №796-ХІІ відповідно, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на відповідний календарний рік.

Суд зауважує, що вихідним критерієм розрахунку державної і додаткової пенсій виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої, згідно з частиною першою статті 28 Закону №1058-IV, встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 04.06.2011 №3491-VI (який набрав чинності 19.06.2011) розділ VІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» доповнено пунктом 4, яким встановлено, що у 2011 році, зокрема, норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 норми пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» визнано такими, що відповідають Конституції України, тобто є конституційними.

З метою реалізації вказаних законодавчих положень, постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок №1210), яким визначено мінімальні розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Судом встановлено, що позивачу призначено пенсію по інвалідності ІІІ групи за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі поданих нею довідки МСЕК від 04.10.2019 серії ААБ №514044 та заяви про призначення (перерахунок пенсії) від 11.11.2019, тоді як у період з 05.09.2019 до 10.11.2019 позивач отримувала пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З огляду на наведене, враховуючи приписи абзацу другого пункту 13 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, суд дійшов висновку, що до моменту надходження до відповідача заяви позивача про призначення (перерахунок) належної їй пенсії за нормами Закону №796-XII, а не Закону №1058-IV, у пенсійного органу були відсутні підстави для нарахування й виплати на користь такої особи державної пенсії по інвалідності та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, передбачених статтями 50, 54 Закону №796-XII.

Разом з тим, щодо вимог позивача про визнання протиправними дій відповідача із відмови нарахувати за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком і виплатити згідно зі статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат, а також додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком; зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити доплату до пенсії відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як пенсіонеру, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком, з урахуванням раніше виплачених сум, а також здійснити перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до частини третьої статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком і провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум, суд зазначає таке.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується сторонами за змістом поданих ними заяв по суті, що у період з 05.09.2019 до 16.09.2019, тобто до моменту встановлення інвалідності та причинного зв'язку захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також набуття статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи категорії 1, позивач не була наділена правом на одержання пенсійних виплат, передбачених статями 50, 54 Закону №796-XII.

Разом з тим, починаючи з 17.09.2019 (дати встановлення інвалідності та причинного зв'язку захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи), нарахування й виплата позивачу державної пенсії по інвалідності, передбаченої статтею 54 Закону №796-XII, здійснювалися відповідачем у відповідності до норм Порядку №1210.

Крім того, у зв'язку із отриманням позивачем у жовтні 2019 року статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи категорії 1 (посвідчення від 30.10.2019 серії НОМЕР_1 ), з 01.10.2019 відповідачем проводиться нарахування й виплата позивачу додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, передбаченої статтею 50 Закону №796-XII, проте у розмірах, встановлених Порядком №1210.

Відповідно до статті 63 Закону №796-XII, фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства визначені у Бюджетному кодексі України.

Приписами частини першої статті 23 Бюджетного кодексу України встановлено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачене законом про Державний бюджет України.

01.01.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 №79-VIII (далі - Закон №79-VIII), пунктом 63 якого розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України доповнений пунктом 26, яким установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону №796-XII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Вказані вище положення Закону №79-VIII не були визнанні неконституційними.

Відтак, суд констатує, що із набуттям чинності Законом №79-VIII, Кабінету Міністрів України були надані повноваження щодо визначення розміру виплат передбачених, зокрема, статями 50, 54 Закону №796-XII.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що виплачуючи позивачу з 17.09.2019 державну пенсію по інвалідності та з 01.10.2019 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, передбачені статтями 50, 54 Закону №796-XII, у порядку і розмірах, встановлених Порядком №1210, відповідач діяв правомірно та, відповідно, жодним чином не порушив законні права й інтереси позивача щодо належного соціального забезпечення.

Аналогічна правова позиція щодо визначення розмірів пенсійних виплат, передбачених статтями 50, 54 Закону №796-XII, з 01.01.2016 висловлена Верховним Судом у постановах від 21.02.2018 у справі №619/2262/17, від 19.06.2018 у справі №344/14522/17 та від 06.11.2018 у справі №303/6762/16-а.

Таким чином, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідача із відмови нарахувати за період з 05.09.2019 без обмеження кінцевим строком і виплатити згідно зі статтями 50, 54 Закону №796-XII державну пенсію по інвалідності та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, а також зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком, а також державної пенсії особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, починаючи з 05.09.2019, є безпідставними та спростовуються наведеними вище положеннями чинного законодавства.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відповідач діяв правомірно, тобто в межах наданих йому повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством, з урахуванням приписів матеріального права. Натомість, доводи та аргументи позивача щодо неправомірності оскаржуваних дій відповідача не знайшли свого підтвердження за наслідками судового розгляду справи, а тому, у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат, у відповідності до статті 139 КАС України, відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволені позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7, м. Рівне, 33028; код ЄДРПОУ 21084076) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 05 жовтня 2021 року.

Суддя С.А. Борискін