Провадження № 3/641/2779/2021 Справа №641/6572/21
04 жовтня 2021 року м. Харків
Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Ященко С.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , -
До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов для розгляду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 (протокол про адміністративне правопорушення № 47-01/193/21 від 25.08.2021 року).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 47-01/193/21 від 25.08.2021 року, складеного головним спеціалістом відділу контролю за своєчасністю подання декларацій Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Підгорною Ю.В. встановлено, що ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період раніше не поданими деклараціями (перед звільненням), за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність направлення матеріалу за належною підсудністю, виходячи із наступних обставин.
Згідно вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
В протоколі про адміністративне правопорушення № 47-01/193/21 від 25.08.2021 року зазначено, що місцем вчинення адміністративного правопорушення слід вважати адресу місця роботи ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 .
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пп. 2 п. 6 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" встановлено, що декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що адреса місця колишньої роботи ОСОБА_1 не може бути місцем вчинення адміністративного правопорушення, в зв'язку з тим, що декларація перед звільненням подається протягом 20 днів з моменту звільнення, тобто, коли особа вже не мала доступу до робочого місця.
Згідно інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади міста Харкова від 04.10.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що згідно адміністративно-територіального поділу відноситься до Московського району м. Харкова.
Таким чином, з матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що вона не підсудна Комінтернівському районному суду м. Харкова.
З урахуванням викладених обставин, адміністративний матеріал необхідно передати на розгляд за підсудністю до Московського районного суду м. Харкова.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 7, 172-6, 276, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - передати на розгляд до Московського районного суду м. Харкова.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Ященко