Постанова від 29.09.2021 по справі 953/14581/21

Справа№ 953/14581/21

н/п 3/953/3452/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" вересня 2021 р. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючої судді - Лисиченко С.М., за участю представника Слобожанської митниці Держмитслужби Тиндика М.В., розглянувши матеріал про порушення митних правил у відношенні громадянки Вірменії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 16.01.2020 органом 006,

за ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про порушення митних правил № 0217/80700/21 від 12.04.2021, 23.02.2021 о 15 год. 30 хв. в зоні митного контролю міжнародного залу “Приліт” міжнародного пункту пропуску для авіаційного сполучення “Харків” під час митного контролю та митного оформлення пасажирів та багажу рейсу РС 426 сполученням “Стамбул-Харків” за допомогою технічного засобу митного контролю (рентгенівської транспортерної доглядової установки “RAPISKAN”) було прийнято рішення про проведення ретельного огляду багажу та ручної поклажі громадянки ОСОБА_1 . Вказана громадянка самостійно обрала канал для проходження митного контролю “зелений коридор”, тобто заявила про відсутність у неї товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1 000 євро. Згідно з частиною п'ятою статті 366 Митного кодексу України обрання громадянином “зеленого коридору” вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Після відкриття ручної поклажі та багажу гр. ОСОБА_1 було виявлено 20 спортивних чоловічих жилетів, 8 спортивних чоловічих штанів та 40 кепок в асортименті різних брендових найменувань та без видимих ознак використання. Гр-кою ОСОБА_3 було заявлено загальну вартість товарів у сумі 6507,69 грн. (в еквіваленті за курсом НБУ на 23.02.2021 складає 192,04 євро).

За результатами проведення митного огляду багажу та ручної поклажі було прийнято рішення про додаткове визначення митної вартості товарів. Зазначені товари було прийнято на зберігання за митною квитанцією МД-1 КБ №436536 від 23.02.2021.

Відповідно до звіту про проведення попередньої оцінки товарів від 23.03.2021 №7.17-35-00-023-Т загальна вартість вищезазначених товарів складає 34 567,52 грн., що в перерахунку за курсом НБУ станом на 23.02.2021 становить 1020,09 євро.

Згідно з частиною першою статті 374 МКУ товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами. Частиною четвертою статті 374 МКУ встановлено, що товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення).

По даному факту у відношенні громадянки ОСОБА_1 був складений протокол про ПМП за ознаками ст.471 МК України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, у судове засідання, призначене на 29.09.2021, не з'явилася, про час та день розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку.

Представник Слобожанської митниці Держмитслужби Тиндик М.В. в судове засідання з'явився, подання митниці підтримав та просив призначити покарання в межах санкції ст. 471 МК України.

Суд, вислухавши думку представника митниці, дослідивши та перевіривши представлені матеріали, вважає, що в діях ОСОБА_1 маються ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України.

Відповідно дост. 129 Конституції Українирозгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Згідно ч.ч.2, 6 ст. 366 МК України, зелений коридор призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари, в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановленні законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно ч.4 ст. 366 МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Згідно ч.ч. 1,2 ст. 374 МК України, товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро , що ввозяться громадянами на митну територію України, у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню, за винятком товарів, на які відповідно до ст. 197 МК України встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно з ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0217/80700/21 від 12.04.2021, доповідною запискою головного державного інспектора митного поста «Аеропорт «Харків» Карнауха С.В. від 12.04.2021 № 220/7.14-28-07, актом про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 23.02.2021, звітом про проведення попередньої оцінки товарів від 23.03.2021 №7.17-35-00-023-Т.

Таким чином, приведеною сукупністю доказів в повному обсязі доведена вина правопорушниці ОСОБА_1 в порушенні митних правил передбачених ст. 471 МК України.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 покарання в межах санкції ст. 471 МК України.

Зазначеною нормою Митного кодексу України, передбачено штраф в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Витрати митниці, пов'язані зі справою про порушення митних правил за зберігання предмету правопорушення, відсутні.

Долю предметів порушення митних правил вирішити у відповідності до норм Митного законодавства України.

У відповідності зі ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.

Керуючись ст. ст. 279, 283 КУпАП України, ст.ст. 197, 458, 467, 471, 520, 522, 527, 528 МК України, ст. 41, 129 Конституції України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

Долю предметів порушення митних правил вирішити відповідно до норм Митного законодавства України.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі в 10-денний строк з дня її винесення апеляційної скарги до апеляційної інстанції через Київський районний суд м. Харкова.

Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя С.М Лисиченко