Справа № 638/11850/16-к
Провадження № 1-в/638/720/21
04.10.2021 року Дзержинський районний суд м. Харкова
у складі головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
з участю представника Харківського районного
Управління поліції №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3
з участю засудженого ОСОБА_4
розглянувши подання начальника Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал із Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дане подання обґрунтовується тим, що на території Шевченківського району м. Харкова проживає ОСОБА_4 , який 08.12.2020 року звільнився з Харківської виправної колонії Харківської області (№43), де відбував покарання за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України і на теперішній час перебуває на профілактичному обліку у Харківському районному управлінні поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області як особа, що формально підпадає під адміністративний нагляд. До теперішнього часу ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, про що свідчать неодноразове притягнення останнього до адміністративної відповідальності, зокрема за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП від 03.03.2021 року, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП від 15.03.2021 року, ч. 1 ст. 178 КУпАП від 11.03.2021 року. ОСОБА_4 неодноразово попереджався про недопущення скоєння протиправних дій, з ним проводились відповідні бесіди профілактичного характеру, проте ОСОБА_4 вірних висновків для себе не зробив, продовжуючи скоювати протиправні дії, що свідчить про необхідність посилення контролю за поведінкою ОСОБА_4 шляхом встановлення адміністративного нагляду.
Представник Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 підтримав подане клопотання, просив суд його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.
Суддя, вивчивши матеріали справи, вважає подання законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Згідно вироку Апеляційного суду Харківської області від 13.06.2017 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.
Ухвалою Верховного Суду від 12.06.2018 року вирок Апеляційного суду Харківської області від 13.06.2017 року відносно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишено без змін, а касаційну скаргу ОСОБА_4 без задоволення.
У матеріалах, доданих до клопотання про встановлення адміністративного нагляду, міститься постанова по справі про адміністративне правопорушення серії ГАБ №208803 від 03.03.2021 року, згідно якої ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення серії ГАБ №208804 від 11.03.2021 року, згідно якої ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, постанова Дзержинського районного суду м. Харкова від 29.03.2021 року по справі №638/4423/21, згідно якої ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
На підставі пункту в) статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ст.ст. 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Харкова, громадянину України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців з встановленням обмежень:
1) Зобов'язати прибувати у кожен 1,3-й понеділок кожного місяця у період часу з 09:00 до 18:00 для реєстрації до Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області.
2) Заборонити виїзд за межі м. Харків та зміну місця проживання без письмового дозволу начальника Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області.
3) Заборонити відвідування барів, ресторанів та інших місць, де реалізуються спирті напої на розлив.
Термін адміністративного нагляду враховується з моменту оголошення йому цієї ухвали.
На ухвалу може бути подана апеляція протягом семи діб з дня оголошення.
Головуючий: