Постанова від 04.10.2021 по справі 431/3972/21

04.10.2021

Справа № 431/3972/21

Провадження № 3/431/503/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" жовтня 2021 р. м. Старобільськ, Луганської області

Суддя Старобільського районного суду Луганської області Рукас О.В. за участю секретаря Коцини Ю.С., прокурора Мозуля І.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Луганськ Луганської області, з середньо-спеціальною освітою, не працюючу, заміжню, маючу на утриманні двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , депутата, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , не інваліда, якій роз'яснено її права відповідно до ст.268 КУпАП, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Старобільського районного суду Луганської області надійшов Протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 177 від 10.08.2021 року, що складений старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України майором поліції Є. Б. Калачовою, відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається наступне.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Депутат місцевої ради зобов'язаний додержуватися Конституції та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради, та інших нормативно - правових актів, що визначають діяльність ради та її органів (пункт 1 частини першої статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»). Також на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», тому депутати, місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом (частина 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Згідно рішення Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання від 27.11.2020 № 1/1 «Про набуття повноважень Старобільського міського голови та депутатів Старобільської міської ради» були визнані повноваження депутатів Старобільської міської ради, на ряду з іншими депутатами, і ОСОБА_1 .

У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агентства від 12.12.2019 №168/19), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 , зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до 01.04.2021.

Листом Національного агентства від 27.08.2020 № 47-01/44121/20 зазначено, що граничний термін подання декларацій встановлено Законом та обмежено моментом у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення, що повністю узгоджується із положеннями ч.ч. 2, 3 ст. 251 та ч. 2 ст. 252 Цивільного Кодексу України. До того ж положення ч. 5 ст. 254 Цивільного Кодексу України не можуть бути застосовані до визначення своєчасності подання декларацій, оскільки Законом не встановлено строк подання декларації роками, місяцями, тижнями, днями або годинами, а обмежено конкретною календарною датою. Також у листі вказано, що декларації, які були подані до Реєстру до 23 години 59 хвилин 31 березня (включно) (до 23 години 59 хвилин (включно) 31 травня - для декларацій, які подаються у 2020 році) вважаються такими, що подані своєчасно. Декларації, які будуть подані до Реєстру о 00 годин 00 хвилин 01 квітня (включно і пізніше) (до 00 години 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше) - для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими, що подані із порушенням термінів, встановлених ч. 1 ст. 45 Закону, за що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію за 2020 рік лише 07.05.2021 о 18 годині 41 хвилині, тобто несвоєчасно.

Згідно листа НАЗК від 23.07.2021 № 47-06/55581/21, ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2021 до 01.04.2021 ніяких дій у інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр) не здійснювала.

Листом Національного агентства від 21.05.2021 року №71-03/35108/21 про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» зазначено, що у зв'язку із проведенням програмно - технічного обслуговування ITC Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28. Також у листі вказано, що у зв'язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ITС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19. Через помилки у роботі програмного забезпечення ITC Реєстр, 25.03.2021 у період з 15:43 по 22:02 доступ до його публічної частини (https://public.nazk.gov.ua) та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб'єкта у. декларування (https://portal.nazk.gov.ua) було частково обмежено. Також, у розділі 11, поданих суб'єктами декларування в цей проміжок часу до ITC Реєстр декларацій, відбулось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у публічній частині ITC Реєстр було усунуто 26.03.2021 о 15:00. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування в ITC Реєстр було усунуто 30.03.2021 о 14:54. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ITC Реєстр, які б завадили поданню документів до ITC Реєстр у період з 01.01.2021 по 01.04.2021, не зафіксовано, що вказує на достатню кількість часу у ОСОБА_1 для своєчасного подання Декларації за 2020 рік

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання та відповідно до підпункту «б» пункту І частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 07.05.2021 о 18 годині 41 хвилині, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз'яснено її права та обов'язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнала свою вину у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що подала відповідну заяву до суду, та пояснила, що вона була ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Дійсно будучи депутатом Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання, вона не подала своєчасно декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави за 2020 рік, хоча була обізнана про це. Зазначила, що у період з початку березня 2021 року по кінець березня 2021 року вона разом з чоловіком виїжджали на заробітки до м. Бориспіль. В інший період часу перебувалавдома або на роботі, за межі країни не виїжджала, на стаціонарному лікуванні не перебувала. Будь-яких поважних або технічних причин під час подання декларації за 2020 рік у неї не було. Письмові пояснення, що надавала раніше, підтримує у повному обсязі. У скоєному щиро кається, прохає суд суворо її не карати.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією у вигляді штрафу в межах санкції зазначеної статті, та надав Висновок прокурора у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 .

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 177 від 10.08.2021 року та матеріали додані до нього, з'ясувавши обставини справи, та відповідно до ст. 252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, який їй інкримінують, а саме ч.1 ст.172-6 КУпАП виходячи з наступного.

Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку за адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

Для всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В судовому засіданні судом було встановлено, що факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 177 від 10.08.2021 року, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України майором поліції Є.Б. Калачовою, відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно графи: «Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності» вбачається, що ОСОБА_1 з протоколом ознайомлена, зауважень не має (а.с.2-9);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 20.07.2021 року в яких зазначено, що вона була ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Дійсно будучи депутатом Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання, відповідно до Рішення Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликаннявід 27.11.2020 № 1/1 «Про набуття повноважень Старобільського міського голови та депутатів Старобільської міської ради» на ряду з іншими депутатами були визнані її повноваження. В 2021 році була на всіх сесіях Старобільської міської ради. В період з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року постійно була вдома або на роботі, за межі країни не виїжджала на стаціонарному лікуванні не перебувала. В 2021 року про свій обов'язок подачі декларації за 2020 рік знала, однак в період з 10.03.2021 року по 23.03.2021 року разом з чоловіком перебувала в м. Бориспіль на заробітках. Коли вона повернулася додому, намагалася подати Декларацію за 2020 рік до сайту НАЗК але в неї нічого не вийшло. Через деякий час вона виявила, що причина неможливості подання декларації в її електронному цифровому підписі, тому вона оновила його 06.04.2021 року, а також зібрала всі необхідні документи. 07.05.2021 року успішно подала Декларацію за 2020 рік до сайту НАЗК. Будь-яких інших поважних або технічних причин під час подання декларації за 2020 рік у неї не було (а.с.10-11);

- Рішенням Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання № 1/1 від 27.11.2020 року «Про набуття повноважень Старобільського міського голови та депутатів Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання», з якого вбачається, що у Списку депутатів за № 13 значиться ОСОБА_1 (а.с.18-19);

- Відомостями отримання/повернення карток голосування на пленарних засіданнях Старобільської міської ради восьмого скликання Луганської області (а.с.20-27).

- Протоколом восьмої сесії Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання від 15.03.2021 року (а.с.28-32);

- Листом Національного агентства з питань запобігання корупції Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя про дії суб'єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за запитуваний період з Додатком - послідовність дій користувача ОСОБА_1 (а.с.35-37);

- Витягом з Реєстру відправлення декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відправила щорічну Декларацію за 2020 рік - 07.05.2021 року о 18 год. 41 хв. (а.с.38);

- Електронною декларацією ОСОБА_1 за 2020 рік, дата подачі якої 07.05.2021 року (а.с.39-40);

- інформацією про отримання кваліфікованого сертифікату у КНЕДП ІДД ДПС ОСОБА_1 , відповідно до якого ОСОБА_1 отримала електронний цифровий ключ, початок строку дії 06.04.2021 року, завершення строку дії 05.04.2023 року, статус: чинний (а.с.41);

- Листом Національного агентства з питань запобігання корупції про терміни, після спливу яких декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вважається такою, шо подана невчасно(а.с.42);

- Листом Національного агентства з питань запобігання корупції Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення (а.с.43-44);

- Листом Національного агентства з питань запобігання корупції Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації про період роботи та програмно-технічного обслуговування ІТС реєстру (а.с. 45);

- Витягом з Положення про Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с.46-47);

- Рапортом ст.о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України майора поліції Калачової Є. від 09.08.2021 року, щодо виявлення особи - депутата Старобільської міської ради ОСОБА_1 , яка вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасно 07.05.2021 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП (а.с.48).

Таким чином, в судовому засіданні судом було встановлено, що Рішенням Старобільської міської ради Луганської області восьмого скликання від 27.11.2020 № 1/1 «Про набуття повноважень Старобільського міського голови та депутатів Старобільської міської ради Луганської області» були визнані повноваження депутатів Старобільської міської ради, на ряду з іншими депутатами, і ОСОБА_1 .

Таким чином, відповідно до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Старобільської міської ради Луганської області ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно роз'яснень, які містяться в листі ВССУ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» вих. №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації…; 2) предметом правопорушення є декларація, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: а) за минулий рік; б) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; 3) суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Під час дослідження протоколу та доданих до нього письмових доказів встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій, направлених на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, не виконавши у встановлений законодавством строк, тобто до 01.04.2021 року, несвоєчасно, а саме 07.05.2021 року, подала щорічну (за 2020 рік) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ч.2 ст.172-6, ст.ст.268, 278, 283, 284, 289, 290, 294, 308 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з неї подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави у розмірі 454 гривні 00 копійок. Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання в частині стягнення судового збору протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд Луганської області.

Суддя: О.В.Рукас