Справа № 196/906/21
№ провадження 3/196/390/2021
04 жовтня 2021 року суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Руснак А.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, учня ПТУ №3, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.6 ст.121, ч.2 ст.126 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №034186 від 23 серпня 2021 року, 23 серпня 2021 року близько 02:05 години, в с.Прядівка по вул.Центральна, гр. ОСОБА_2 керував мотоциклом марки «СПАРК», який був не зареєстрований у встановленому порядку, також не мав відповідної категорії на право керувати ТЗ, чим порушив вимоги п.п.2.1 «а», 30.1 ПДР України.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину визнав частково та пояснив, що здійснював керування мотоциклом поза межами населеного пункту, на ґрунтовій дорозі серед полів.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що справа підлягає закриттю за таких підстав.
Відповідно до диспозиції ч. 6 ст. 121 КУпАП, адміністративним правопорушенням є керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Диспозицією ч. 2 ст. 126 КУпАП є керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Положення діючого КУпАП не передбачають складання одного протоколу про адміністративне правопорушення за вчинення декількох адміністративних правопорушень.
Крім того, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, будь-яких доказів на підтвердження вчинення адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, окрім протоколу про вчинення адміністративного правопорушення та рапорту до матеріалів справи не додано.
Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких підстав, оскільки протокол складений в порушення вимог ст.256 КУпАП та відсутні докази, які б підтверджували вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_2 складу адміністративних правопорушень передбачених ч.6 ст.121, ч.2 ст.126 КУпАП, у зв'язку з чим, у відповідність до ст.247 КУпАП, справа підлягає закриттю.
На підставі викладеного, ч.6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 КУпАП, керуючись ст.ст. 247, 255, 283, 284КУпАП, суддя,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю складу адміністративних правопорушень у його діях.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Царичанський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя: А.І. Руснак