Рішення від 30.09.2021 по справі 160/11999/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2021 року Справа № 160/11999/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області (вул. Героїв України, 53, смт. Петропавлівка, Петропавлівський район, Дніпропетровська область, 52700, код ЄДРПОУ 04338486) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

19 липня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, у якій позивач просить:

- визнати відмову Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області у наданні дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земельної державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31, 6846 га, цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області № 1126 від 12.05.2021 року - протиправною;

- зобов'язати Петропавлівську селищну раду Петропавлівського району Дніпропетровської області надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земельної державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31, 6846 га, цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІПН: НОМЕР_1 .

В обґрунтування позову зазначено, що 13.04.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтованою площею 2,00 га. для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га, цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області. Петропавлівська селищна рада Петропавлівського району Дніпропетровської області 12.05.2021 року письмовою відповіддю №1126 відмовила позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, посилаючись на віднесення даної земельної ділянки до тих ділянок, які можуть бути включені до переліку земельних ділянок право оренди на які підлягає продажу на конкурентних засадах. Позивач вважає протиправною відповідь відповідача щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, у зв'язку з чим звернувся до суду з даною позовною заявою.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 липня 2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами. Цією ж ухвалою запропоновано відповідачу у разі невизнання адміністративного позову протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання (вручення) копії цієї ухвали, надати відзив на позовну заяву.

20.08.2021 року за допомогою засобів поштового зв'язку до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що рішенням Петропавлівської селищної ради № 213-6/VІІІ від 06 квітня 2021 року визначені вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності, які можуть бути включені до переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на конкурентних засадах.

13 квітня 2021 року до Петропавлівської селищної ради звернувся позивач із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею до 2,0 га за рахунок земельної ділянки державної власності, кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га, яка розташована на території селищної ради.

Листом селищної ради від 12 травня 2021 року за вих. № 1126 позивачу надано відповідь, що земельна ділянка за кадастровим номером 1223882000:01:001:5037 відповідно до рішення віднесена до вільних земельних ділянок, які підлягають продажу на конкурентних засадах, тому селищна рада не має можливості надати дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Селищною радою жодного рішення за результатами розгляду звернення відповідача про надання йому відповідного дозволу не приймалось, а була надана відповідь з роз'ясненням неможливості надати дозвіл на розробку проектів землеустрою у зв'язку з тим, що земельна ділянка за кадастровим номером 1223882000:01:001:5037 відповідно до рішення віднесена до вільних земельних ділянок, які підлягають продажу на конкурентних засадах.

Вказує, що в адміністративному позові позивач не надав жодних пояснень в чому полягає його порушене право або законний інтерес наданим селищною радою відповіддю на його звернення, тому не вбачається порушеного права або інтересу позивача, які можуть бути захищені в рамках адміністративного судочинства.

Таким чином, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову.

Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.

13 квітня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області із заявою (вхід. №356 від 13.04.2021 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею до 2,0 га за рахунок земельної ділянки державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га, цільове призначення: 01 (Для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області.

12.05.2021 року Петропавлівська селищна рада Петропавлівського району Дніпропетровської області листом №1126 розглянула заяву позивача вхід. №356 від 13.04.2021 року та повідомила, що земельна ділянка з кадастровим номером 1223882000:01:001:5037 відповідно до рішення Петропавлівської селищної ради від 06.04.2021 року №213-6/VIII віднесена до вільних земельних ділянок, які можуть бути включені до переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на конкурентних засадах. У зв'язку з цим відповідач не має можливості надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

Вважаючи відмову відповідача у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, та доводам відповідача, викладеним в відзиві на позов, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин релевантні їм джерела права.

Статтею 14 Конституції України закріплено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно із ст. 78 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них. Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.

Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності (п. “б”, ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України).

Відповідно до пунктів “а” та “б” частини 1 статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить: розпорядження землями комунальної власності, територіальних громад та передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Частиною 1 статті 18 Земельного кодексу України визначено, що до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії.

Згідно з частиною 1 статті 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно з частиною 2статті 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до ч.1 ст.118 Земельного кодексу України Громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

До клопотання додається розроблена відповідно до Закону України "Про землеустрій" технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення.

Так, частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або з дня повідомлення особою, зацікавленою в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, про замовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у порядку, передбаченому цією частиною, відобразити на картографічній основі Державного земельного кадастру орієнтовне місце розташування земельної ділянки, зазначити дату та номер відповідного рішення, а також майбутнє цільове призначення земельної ділянки. Зазначена інформація оприлюднюється на безоплатній основі на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до ч.ч. 9, 10, 11 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Частиною 1 статті 122 Земельного кодексу України визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Статтею 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до статті 53 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, основною формою роботи виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті ради), а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (районної у місті ради - заступником голови ради) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно з підпунктом 9 пункту “б” частини 1 статті 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою.

За приписами частини 1 статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Відповідно до частини 1 статті 43 глави 3 регламенту Петропавлівської селищної ради, затвердженого рішенням Петропавлівської селищної ради №17-2/VIII від 11.12.2020 року, рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій Ради.

Як встановлено судом, відповідачем було відмовлено, в порушення ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, позивачу в наданні дозволу на розробку поетку землеустрою листом, а не відповідним рішенням ради, яке приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.

Отже, відповідачем при розгляді клопотання позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки було порушено процедуру розгляду відповідного клопотання.

В свою чергу, суд звертає увагу, що обов'язковим є прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за наслідками розгляду поданого клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою вмотивованого рішення про надання дозволу або відмову у його наданні із наведенням усіх підстав такої відмови.

Так, відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою має бути пояснена вказівкою на конкретні невідповідності законам або прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам, генеральним планам населених пунктів та іншої містобудівної документації, схемам землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

В даному випадку відповідачем не було прийнято відповідного рішення за результатом розгляду поданого позивачем клопотання чим допущено протиправну бездіяльність, у зв'язку з чим суд доходить висновку, що вимога позивача про зобов'язання відповідача надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є передчасною, оскільки Земельний кодекс України передбачає проведення певної процедури розгляду вказаного клопотання, яка в свою чергу відповідачем дотримана не була.

В свою чергу, належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га за рахунок земельної державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га, цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області та прийняти рішення, з урахуванням положень ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України.

Вказані правові висновки також відповідають правовим позиціям Верховного Суду, викладеним в постановах від 29.04.2020 року по справі № 820/4932/18, від 24.01.2019 року по справі № 806/2978/17, що враховується судом, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України.

Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінуючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд робить висновок, що відповідачем протиправно не було розглянуто у визначений законодавством спосіб заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га за рахунок земельної державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га, цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району, у зв'язку з чим позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Таким чином, за сукупністю наведених обставин, суд робить висновок, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області (вул. Героїв України, 53, смт. Петропавлівка, Петропавлівський район, Дніпропетровська область, 52700, код ЄДРПОУ 04338486) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області щодо неприйняття відповідного рішення за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 (вхід. №356 від 13.04.2021 року) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га за рахунок земельної державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га, цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області.

Зобов'язати Петропавлівську селищну раду Петропавлівського району Дніпропетровської області на засіданні чергової сесії селищної ради розглянути заяву ОСОБА_1 (вхід. №356 від 13.04.2021 року) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га. за рахунок земельної державної власності: кадастровий номер 1223882000:01:001:5037 площею 31,6846 га., цільове призначення якої: 01 (для ведення особистого селянського господарства), яка розташована на території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області та прийняти рішення, з урахуванням положень ч.7 ст.118 Земельного кодексу України.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району Дніпропетровської області (вул. Героїв України, 53, смт.Петропавлівка, Петропавлівський район, Дніпропетровська область, 52700, код ЄДРПОУ 04338486) сплачені позивачем судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору, у розмірі 454,00 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.В. Ніколайчук