04 жовтня 2021 року Справа № 915/1185/20
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О., розглянувши клопотання експерта № 21-545 від 29.09.2021 (наданого до суду листом №09-19/21-545-вих від 29.09.2021) про надання додаткових документів, необхідних для виконання судової експертизи з питань землеустрою у справі
за позовом: Заступника керівника Миколаївської місцевої прокуратури №1, 54001, м.Миколаїв, вул.Нікольська, б.73, електронна адреса: centr@myk.gp.gov.ua,
в інтересах держави
до 1-го відповідача: Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області, 57453, Миколаївська область, Березанський район, с.Коблеве, вул.Одеська, б.4, електронна адреса: koblevorada@ukr.net,
до 2-го відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИА ПЛЮС", 65009, м.Одеса, вул.Черняховського, б.4
до 3-го відповідача: Фізичної особи - підприємця Авдєєвої-Акєнтьєвої Марини Володимирівни, АДРЕСА_1 .
про:
- визнання незаконними і скасування рішень;
- визнання недійсними договору оренди землі та договору суборенди земельної ділянки;
- скасування державної реєстрації прав власності на нерухоме майно;
- зобов'язання знести будівлі
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 27.08.2021 зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРИА ПЛЮС» у строк до 07 вересня 2021 року надати до суду матеріали проекту з землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 4820982200:12:051:0019, що розташована за адресою: Миколаївська область, с. Коблево, проспект Курортний, 7/4. Клопотання ТОВ «ТРИА ПЛЮС» про призначення у справі № 915/1185/20 судової експертизи задоволено частково.
Призначено у справі № 915/1185/20 судову експертизу з питання землеустрою, проведення якої доручено Херсонському відділенню Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. На вирішення експертів поставлено наступне питання: - Чи відповідають розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:051:0019, розташована за адресою: Миколаївська область, с. Коблево, проспект Курортний, 7/4, та її затвердження, вимогам земельного законодавства, іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування, існуючій містобудівній документації? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності? Провадження у справі № 915/1185/20 зупинено до проведення судової експертизи та отримання висновку експерта.
30.09.2021 до відділу документального забезпечення господарського суду Миколаївської області від Херсонського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України надійшов лист № 09-19/21-545-вих від 29.09.2021 із рахунком на оплату експертизи та з клопотанням експерта № 21-545 від 29.09.2021 про надання додаткових документів, необхідних для виконання судової експертизи з питань землеустрою. Судовий експерт в клопотанні вказує, що у зв'язку з тим, що на дослідження експерту із супровідним листом від 17.09.2021 № 915/1185/20/11162/21 Господарського суду Миколаївської області надійшла копія документації із землеустрою завірена ТОВ «ТРИА ПЛЮС» неналежної якості, для проведення дорученої експертизи просить надати:
- оригінал або якісну копію проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 49 років ТОВ «ТРИА ПЛЮС» для будівництва та обслуговування будівель торгівлі із земель не наданих у власність та користування в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області за адресою: с. Коблєво, проспект Курортний, 7/4, завірену підписом і печаткою розробника чи посадової особи державного органу земельних ресурсів.
Вказує, що це клопотання не виключає можливість заявити інше клопотання в ході документального дослідження. На час задоволення клопотання проведення експертизи призупинено.
Також у листі повідомляє, що за обсягом матеріалів та переліком питань експертиза відноситься до категорії складності- складна.
Крім того, для забезпечення проведення дорученої експертизи надсилає рахунок на оплату вартості проведення експертизи та повідомляє, що у разі несплати вартості проведення експертизи або незадоволення клопотання експерта протягом 45 календарних днів матеріали справи будуть повернуті без виконання.
Дослідивши клопотання судового експерта, провадження у справі на підставі ст.230 господарського процесуального кодексу України слід поновити, витребувати у ТОВ «ТРИА ПЛЮС» документи зазначені у клопотанні експерта та зупинити провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 69, 102, 228, 229, 230, 232, 235 Господарського процесуального Кодексу України, - суд,
1. Поновити провадження у справі.
2. Зобов'язати ТОВ «ТРИА ПЛЮС» у строк до 13 жовтня 2021 року надати до суду:
- Оригінал або якісну (читаєму), належним чином засвідчену копію проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 49 років ТОВ «ТРИА ПЛЮС» для будівництва та обслуговування будівель торгівлі із земель не наданих у власність та користування в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області за адресою: с. Коблєво, проспект Курортний, 7/4.
3. Ухвалу направити на адресу сторін та експертної установи Херсонського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (73000, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6).
4. Провадження у справі зупинити.
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 256-259 ГПК України.
Суддя Н.О. Семенчук