Справа №705/3333/21
3/705/2083/21
26.08.2021 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко Олена Іванівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає по АДРЕСА_1 , такої, що не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 257498, складеним 20.07.2021 інспектором Уманського РУП ГУНП в Черкаській області Осадчою О.С., 19.07.2021 о 01 год. 15 хв. у АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 ухилилась від виконання батьківських обов'язків відносно своєї доньки ОСОБА_2 , 2004 року народження, остання самовільно залишила місце проживання, перебувала за межами місця проживання після 22 год. 00 хв.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнала, просила закрити провадження у справі за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, доходжу таких висновків.
Скерований до суду протокол про адміністративне правопорушення складений за ч. 1 ст. 184 КУпАП, відповідно до якої передбачена адміністративна відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Вказана норма КУпАП є бланкетною, тобто такою, яка відсилає до інших законодавчих чи нормативних актів. Отже, при викладенні суті правопорушення обов'язково повинно бути зазначено, які саме норми законодавства України, що визначають обов'язки батьків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, були такими батьками порушені.
У протоколі, що надійшов до суду, взагалі відсутні посилання на такі норми законодавства.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Суддя звертає увагу на те, що до справи не додана копія свідоцтва про народження ОСОБА_2 , 2004 року народження. Таким чином, до матеріалів не додано доказів того, що ОСОБА_1 , відносно якої складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП, є матір'ю зазначеної у протоколі дитини.
З огляду на викладене, доходжу висновку, що матеріалами справи не підтверджена винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку з чим справа підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247, 294 КУпАП , суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Єщенко