Справа №705/3993/21
3/705/2481/21
28.09.2021 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 07.09.2021 серії ДПР18 № 493378 ОСОБА_1 , стосовно якого встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами від 23.02.2021 ВП № 62817464 Королівський відділ державної виконавчої служби у м. Житомирі, 17.09.2021 о 16 год. 00 хв. у м. Умані по вул. Визволителів, 26 керував автомобілем ВАЗ-2106, д.н.з. НОМЕР_1 , чим порушив вимоги п. 2.1 «а» Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до частини другої статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Однак всупереч вимогам ст. 251 КУпАП уповноваженими особами до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів про обмеження у праві керування транспортними засобами відносно ОСОБА_1 .
З огляду на викладене, неможливо встановити, чи наявний у діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 3 ст. 126 КУпАП, та повно і об'єктивно дослідити надані матеріали й ухвалити законне рішення. Слід також зазначити, що суд може витребовувати додаткові відомості, але не може самостійно збирати докази.
Беручи до уваги викладене вище, суддя вбачає підстави для повернення до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області вказаного адміністративного матеріалу для належного оформлення у зв'язку з його невідповідністю вимогам чинного законодавства України.
Керуючись ст. ст. 251, 255, 256, 280 КУпАП,
Повернути до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , що складений за ч. 3 ст. 126 КУпАП, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Єщенко