Справа № 278/682/21
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Татуйко Є.О.
Суддя-доповідач - Полотнянко Ю.П.
01 жовтня 2021 року м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Полотнянка Ю.П.
суддів: Ватаманюка Р.В. Драчук Т. О. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від 11 березня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення,
в березні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Житомирського районного суду Житомирської області із позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області від 11.03.2021 адміністративну справу передано за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Не погодившись із вказаною ухвалою суду, позивач подав апеляційну скаргу, у якій посилаючись на неправильне застосування судом закону щодо підсудності справи, просить скасувати ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від 11.03.2021, а справу повернути до суду для розгляду по суті позову.
Ухвалами Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.09.2021 відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду в порядку письмового провадження на 28.09.2021.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Приймаючи оскаржувану ухвалу, суд першої інстанції виходячи із приписів ст.20 КАС України, якою встановлено вичерпний перелік справ, які підсудні місцевому загальному суду як адміністративному суду, дійшов висновку, що даний спір не відноситься до предметної юрисдикції Житомирського районного суду Житомирської області як адміністративного суду, а підсудний окружному адміністративному суду.
Колегія суддів погоджується із таким висновком суду, виходячи з наступного.
Так, відповідно ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставіЗакону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Тим самим, до даного переліку заявлені позивачем у вищевказаному позові, поданому в порядку адміністративного судочинства, вимоги не відносяться.
Згідно ст.20 ч.2 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ст.20 ч.1 КАС України.
В зв'язку з чим, вищевказаний позов є підсудним окружним адміністративним судам, а тому не є предметно підсудним Житомирському районному суду Житомирської області.
Відповідно до ст.26 ч.2 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
А відтак, вищевказаний позов є підсудним Житомирському окружному адміністративному суду.
Згідно п. 2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм процесуального права, обґрунтовано зазначивши про те, що дана справа не підсудна Житомирському районному суду Житомирської області, а доводи апеляційної скарги вказаного висновку суду не спростовують.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Приписи ст. 316 КАС України визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції ухвалено судове рішення з додержання норм процесуального та матеріального права, в зв'язку з чим вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від 11 березня 2021 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 325 КАС України.
Головуючий Полотнянко Ю.П.
Судді Ватаманюк Р.В. Драчук Т. О.