Справа № 541/797/20
Провадження № 1-в/541/33/2021
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
вул. Гоголя 133 м. Миргород Миргородський район Полтавська область Україна 37600
01 жовтня 2021 року м. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі головуючої, судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника органу пробації ОСОБА_4 ,
в ході розгляду у відкритому судовому засіданні в місті Миргороді подання начальника Миргородського міськрайонного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області щодо засудженої ОСОБА_5 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі,
В провадженні Миргородського міськрайонного суду Полтавської області перебуває подання начальника Миргородського міськрайонного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області щодо засудженої ОСОБА_5 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі.
Подання до судового розгляду призначалося неодноразово.
Ухвалою Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 24 червня 2021 року оголошено розшук засудженої ОСОБА_5 , а судове провадження зупинено до її розшуку (а.п. 178-179).
15.07.2021 року від Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення про те, що 13.07.2021 закрито оперативно-розшукову справу категорії «Розшук» №156/21 та припинено державний розшук ОСОБА_5 у зв'язку із встановленням місцезнаходження останньої (а.п. 183).
14 вересня 2021 року ухвалено про відновлення судового провадження та у зв'язку із неявкою засудженої в судове засідання, розгляд подання відкладено до 27.09.2021 та постановлена ухвала про привід ОСОБА_5 .
27.09.2021 засуджена ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася, про місце та час розгляду подання повідомлена належним чином. Ухвала Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 14.09.2021 про примусовий привід засудженої не виконана, про причини не виконання Миргородський РВП ГУНП в Полтавській області суду не повідомив.
01.10.2021 року засуджена ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася. Відповідно до повідомлення Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області здійснити привід ОСОБА_5 в судове засідання не надалося можливим, оскільки остання за адресою АДРЕСА_1 відсутня та місце її перебування не встановлено (а.п. 210-211).
Прокурор вважала неможливим продовження судового розгляду за відсутності засудженої, з метою встановлення місця її перебування, вважала доцільним оголосити розшук ОСОБА_5 та зупинити судове провадження до встановлення місця перебування останньої.
Представник органу пробації підтримав думку прокурора.
Згідно ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов'язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст. 335 КПК України у разі якщо обвинувачений ухилився від суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, суд зупиняє судове провадження щодо цього обвинуваченого до його розшуку або видужання і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
З цих підстав, оскільки розгляд подання у відсутність засудженої неможливий, ОСОБА_5 достовірно відомо про перебування справи в провадженні суду, що підтверджується розписками про отримання судових повісток, наявність зобов'язання засудженої прибувати до суду за кожним викликом, місце перебування останньої не відоме, суд приходить до висновку про необхідність оголосити розшук засудженої, а судове провадження відносно ОСОБА_5 зупинити до розшуку останньої.
Керуючись ст. ст. 131, 187, 188, 318, 323, 335, 369, 372 КПК України, суд,-
Оголосити розшук ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Гаркушинці, Миргородського району Полтавської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , останнє відоме фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 .
Судове провадження відносно ОСОБА_5 зупинити до її розшуку.
Виконання цієї ухвали в частині розшуку засудженої доручити прокурору Миргородської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 , направивши для відому та виконання Миргородському РВП ГУНП в Полтавській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1