Справа № 357/10325/21
3/357/5200/21
20.09.2021 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Шовкопляс О. П. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Білоцерківського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Київській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
за ст.ст.187 ч.1, 187 ч.1, 187 ч.1, 187 ч.1 КУпАП,
03.09.2021 року Білоцерківським РУП ГУНП в Київській області направлено до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області чотири адміністративних матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187КУпАП.
Так, 19 серпня 2020 року о 22 год. 40 хвилин, ОСОБА_1 при перевірці за місцем проживання був відсутній, порушив умови адміністративного нагляду покладені на нього судом, чим вчинив правопорушення, за що відповідальність передбачена ст.187 ч.1 КУпАП.
Він же, 27 липня 2020 року о 23 год. 00 хвилин, ОСОБА_1 при перевірці за місцем проживання був відсутній, порушив умови адміністративного нагляду покладені на нього судом, чим вчинив правопорушення, за що відповідальність передбачена ст.187 ч.1 КУпАП.
Він же, 12 серпня 2020 року о 22 год. 05 хвилин, ОСОБА_1 при перевірці за місцем проживання був відсутній, порушив умови адміністративного нагляду покладені на нього судом, чим вчинив правопорушення, за що відповідальність передбачена ст.187 ч.1 КУпАП.
Він же, 23 липня 2020 року о 22 год. 35 хвилин, ОСОБА_1 при перевірці за місцем проживання був відсутній, порушив умови адміністративного нагляду покладені на нього судом, чим вчинив правопорушення, за що відповідальність передбачена ст.187 ч.1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день та час розгляду справи належним чином повідомлявся. Заперечень суду не надав .
Відповідно до ст.38 КУпАП, за скоєні адміністративні правопорушення стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня його вчинення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. При цьому, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Як вбачається із матеріалів справи про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП, 19.08.2020 року, 27.07.2020року, 12.08.2020року, 23.07.2020року, тобто більш ніж три місяці тому. Справи про адміністративні правопорушення надійшли до суду 03.09.2021 року.
Таким чином, строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП, на даний час закінчилися.
Згідно ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
За викладених обставин закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії. Після виключення провадження втрачається можливість здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це дає підстави стверджувати про відсутність у судді необхідності з'ясовувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття справи.
Крім того, суд також враховував позицію Європейського суду з прав людини який неодноразово наголошував, що «позовна давність - це законне право правопорушника уникнути переслідування або притягнення до суду після закінчення певного періоду після скоєння правопорушення. Термін позовної давності, що є звичайним явищем у національних законодавствах держав - учасників Конвенції, виконує кілька завдань, в тому числі забезпечує юридичну визначеність та остаточність, запобігаючи порушенню прав відповідачів, які можуть трапитись у разі прийняття судом рішення на підставі доказів, що стали неповними через сплив часу» (п. 570 рішення від 20 вересня 2011 року за заявою № 14902/04 у справі ВАТ «Нафтова компанія «Юкос» проти Росії»; п. 51 рішення від 22 жовтня 1996 року за заявами № 22083/93, 22095/93 у справі «Стаббінгс та інші проти Сполученого Королівства»).
В розумінні вищевикладеного, встановлення будь-якої обставини в рішенні суду після закінченням строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, може порушити право особи на справедливий суд, оскільки таке рішення буде прийнято на підставі доказів, що стали неповними через сплив часу.
Враховуючи викладене, вимоги ст. 38, ст. 247 КУпАП, суд дійшов висновку, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, необхідно закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП, відповідно, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись статтями 38, 40-1, 247, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення- закрити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяО. П. Шовкопляс