Справа № 292/826/21
Номер провадження 3/292/624/21
30 вересня 2021 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Гуц О.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с.Ясна Поляна, Червоноармійського району, Житомирської області,
громадянина України, з повною загальною середньою освітою, вдівця,
не працюючого, зареєстрованого та проживаючого по
АДРЕСА_1 , військовозобов'язаного, пільг та
інвалідності не має
за ч.3 ст.178 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 666483 від 06.09.2021 вбачається, що 06.09.2021 о 12 год. 40хв., ОСОБА_1 знаходився поблизу будинку 25, що по вул.Лесі Українки в с.Ясна Поляна Пулинського району, з явними ознаками алкогольного сп"яніння: різкий запах з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння обличчя, мав неохайний вигляд, чим ображав людську гідність і громадську мораль.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав та пояснив, що дійсно 06.09.2021 о 12 год. 40 хв., перебував поблизу будинку №25, що по вул.Лесі Українки в с.Ясна Поляна Пулинського району, у п"яному вигляді. Крім того зазначив, що протягом року притягувався до адмінвідповідальності за ст. 178 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З диспозиції ч.3 ст. 178 КУпАП вбачається, що адміністративна відповідальність передбачена за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
Крім протоколу серії ВАБ № 666483 від 06.09.2021, у матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.178 КУпАП, із документів, які відповідно до статті 251 КУпАП можуть містити будь-які фактичні дані щодо розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді, а саме: постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП не додано.
Будь-яких пояснень свідків чи інших доказів до протоколу не додано.
До протоколу про вчинення адміністративного правопорушення не додано жодного доказа, який би підтверджував вчинення ОСОБА_1 06.09.2021 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Дослідивши надані матеріали справи, враховуючи відсутність будь-яких інших доказів, приходжу до висновку про те, що матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.178 ч.3 КУпАП.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.283 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.178 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.В.Гуц