Ухвала від 30.09.2021 по справі 155/1212/21

Справа №155/1212/21

Провадження №2/155/660/21

ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про витребування доказів та відкладення підготовчого судового засідання

30 вересня 2021 року м.Горохів

Горохівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Адамчук Г.М.

при секретарі судового засідання Ревуцькій М.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі засідань Горохівського районного суду в м.Горохів Волинської області справу за позовом ОСОБА_1 до Мар'янівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з вищевказаним позовом до відповідача Мар'янівської селищної ради.

Представник відповідача Мар'янівської селищної ради в підготовче судове засідання не з'явився, однак скерував заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає повністю.

Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явилася, однак в позовній заяві просить розгляд справи провести у її відсутності.

Ухвалою суду від 25.08.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та витребувано витяги зі спадкового реєстру про наявність спадкових справ до майна померлої ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також заповітів, посвідчених від її імені, а у випадку заведення спадкової справи на ім'я спадкодавця - належним чином завіреної її копії.

Оскільки сторони в судове засідання не з'явились, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Із відповіді Горохівської державної нотаріальної контори від 29.09.2021 вбачається, що після померлої ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадкова справа знаходиться на зберіганні у Волинському обласному державному нотаріальному архіві.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Клопотання про витребування доказів обґрунтоване необхідністю витребувати докази для вирішення справи та неможливістю їх надати самостійно.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу;

Відповідно до ч.2 ст.223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:

1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання;

2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними;

3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи;

4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження;

5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

Згідно ч.2 ст.258 ЦПК України процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

Зважаючи, що спадкова справа після померлої ОСОБА_2 знаходиться на зберіганні у Волинському обласному державному нотаріальному архіві, суд дійшов висновку про необхідність витребування матеріалів спадкової справи та відкладення підготовчого судового засідання.

На підставі наведеного, керуючись ст.84, 198, 223, 258 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Витребувати у Волинського обласного державного нотаріального архіву належним чином завірену копію спадкової справи заведеної 22.08.2001 року Горохівською державною нотаріальною конторою, після померлої ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Витребувану інформацію належить направити на адресу Горохівського районного суду Волинської області ( 45701, м. Горохів, вул. Шевченка, 29, Горохівського району, Волинської області) в десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали.

Підготовче судове засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до Мар'янівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно відкласти на 10 годину 00 хвилин 02 листопада 2021 року.

Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомити учасників справи, шляхом направлення ухвали.

Ухвала не підлягає окремому від рішення суду оскарженню

Головуючий

Попередній документ
100022916
Наступний документ
100022918
Інформація про рішення:
№ рішення: 100022917
№ справи: 155/1212/21
Дата рішення: 30.09.2021
Дата публікації: 01.10.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Горохівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (02.11.2021)
Дата надходження: 20.08.2021
Предмет позову: про визнання права вланості на спадкове майно
Розклад засідань:
09.09.2021 12:20 Горохівський районний суд Волинської області
30.09.2021 09:30 Горохівський районний суд Волинської області
02.11.2021 10:00 Горохівський районний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
АДАМЧУК ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
АДАМЧУК ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА
відповідач:
Мар'янівська селищна рада
позивач:
Гиль Галина Семенівна