про залишення позовної заяви без руху
28 вересня 2021 року Київ № 320/11974/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
до суду звернувся ОСОБА_1 з вимогами до управління забезпечення примусового виконання рішень ЦМУ Мінюсту (м. Київ) про визнання протиправними дії відповідача щодо видачі постанов про закінчення виконавчих проваджень від 13.08.2021 №63632966, №.63633185, №63633620; зобов'язання скасувати вищевказані постанови від 13.08.2021; зобов'язання старшого державного виконавця Гречука О.Я. замінити назву боржника у виконавчих провадженнях від 13.08.2021 №63632966, №.63633185, №63633620 з ІНФОРМАЦІЯ_1 на Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву та подані документи на предмет дотримання вимог ст.ст.160, 161 КАСУ, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху із наданням заявникові десятиденного строку для усунення недоліків шляхом зазначення: правильного засобу зв'язку позивача; коду ЄДРПОУ відповідача; обставин, які заважали ОСОБА_1 самостійно реалізувати надане йому право, визначене ст. 379 КАСУ з представленням суду оригіналу конверту, в якому оскаржувані постанови надійшли до позивача; копії паспорту із відміткою про його офіційне місце реєстрації або довідку про фактичне місце реєстрації на момент звернення до суду; копію ідентифікаційного коду заявника.
Також суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження», рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом. Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця також можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть бути оскаржені до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня.
Враховуючи ч. 1 ст. 379 КАСУ, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Вищезазначені норми передбачають право позивача звернутися із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, яка відповідає вимогам ст. 167 КАСУ до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Разом з тим, враховуючи, що позивачем надано до суду копію конверту, з якої неможливо встановити факт отримання позивачем оскаржуваних постанов 28.08.2021, суд вважає зазначити про таке:
відповідно до положень ч.1 - ч. 2 ст. 122 КАСУ, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч. 3 ст. 122 КАСУ, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Положення ч. 5 ст. 74 КАСУ встановлюють, що рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
В долучених до позовної заяви оскаржуваних постановах вбачається, що останні датовані 13.08.2021, а тому строк на звернення до адміністративного суду має відліковуватись від такої дати і закінчується 23.08.2021 (включно).
У відповідності до частин 1, 2 статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи, що ОСОБА_1 строк на звернення до адміністративного суду пропущено, останній має звернутися до суду із заявою про поновлення пропущеного строку у із наведенням у заяві поважності причин пропуску такого строку та наданням доказів, якими підтверджено поважність причин пропуску строку.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
позовну заяву ОСОБА_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.