Справа№464/4879/21
пр.№ 3/464/2269/21
29.09.2021 м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Шашуріна Г.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ст.173 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 151127 від 29 червня 2021 року, ОСОБА_1 , цього ж дня близько 00.10 год, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода), у громадському місці, біля будинку № 2 по вулиці Довженка у місті Львові висловлювався нецензурною лайкою на адресу працівника поліції ОСОБА_2 в присутності громадян, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності органом поліції кваліфіковано за ст.173 КУпАП.
На розгляд справи, особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Також, органами поліції не виконана постанова судді від 26 серпня 2021 року про привід ОСОБА_1 .
Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З даного приводу слід зазначити, що згідно з положеннями КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати на шкоду особі фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Диспозиція ст.173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Натомість жодних доказів, передбачених ст.251 КУпАП, які б містили інформацію щодо порушення ОСОБА_1 громадського порядку і спокою громадян до протоколу про адміністративне правопорушення не надано. Із фабули правопорушення, зокрема вбачається, що ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою на адресу працівника поліції в присутності громадян, однак у матеріалах справи відсутні їхні пояснення та у графі протоколу зазначено «свідки відсутні». Протокол про адміністративне правопорушення та рапорт поліцейського за відсутності інших належних доказів не може бути беззаперечним доказом, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, а є односторонніми актами службової особи.
Тобто, до складеного протоколу про адміністративне правопорушення не долучено відповідних доказів, що відображають об'єктивну та суб'єктивну сторону правопорушення.
Вищевикладене свідчить про те, що поліцією не дотримано відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З урахуванням наведеного суд за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приймаючи до уваги загальний правовий принцип, закріплений вст.62 Конституції України, який передбачає, що обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, а також відсутність доказів вини, суддя дійшов переконання про недоведеність порушення ОСОБА_1 громадського порядку, що б стало підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності. Відтак в діях ОСОБА_3 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247,ст.ст.283,284 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Г.О.Шашуріна